Jump to content

E46 318i


cla80

Recommended Posts

dupa cateva incercari esuate de a lua o masina din romania, am rezervat 3 masini in germania, iar asta a fost conform asteptarilor mele, cel putin din punct de vedere tehnic si estetic.

este din 2003, 127.000 km, 143 cp care mi sint suficienti pt drumurile din romania.

post-37558-1282483228_thumb.jpg

post-37558-1282483217_thumb.jpg

post-37558-1282483238_thumb.jpg

post-37558-1282483271_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

asta cu vopseaua n am inteleso.oricum daca n ai curte si garaj la ea si iti permiti sa no parchezi niciodata in oras scapi cu ea nezgariata si lovita/atinsa.greu de crezut ca o masina veceh de 6 ani plus n a avut nici o zgarietura pe ea astfel incat sa nu necesite vopsit.

 

oricum frumoasa masina.dilema mea.de ce nu un 320d?de ce 318i?

Link to comment
Share on other sites

asta cu vopseaua n am inteleso.oricum daca n ai curte si garaj la ea si iti permiti sa no parchezi niciodata in oras scapi cu ea nezgariata si lovita/atinsa.greu de crezut ca o masina veceh de 6 ani plus n a avut nici o zgarietura pe ea astfel incat sa nu necesite vopsit.

 

oricum frumoasa masina.dilema mea.de ce nu un 320d?de ce 318i?

 

 

Imi permit sa-ti raspund eu: E cat se poate de simplu cu vopseaua originala: Ai certitudinea ca masina nu a fost pachet si indreptata printr-un service. La cat de sinceri sunt cei care vand masini sh, risti sa te alegi cu vreo dauna totala . Cat priveste durata de pastrare, conteaza mult si in ce oras locuiesti si cat de mult circuli. Si daca masina a fost zgariata sunt tot felul de polishuri care ti-o fac ca noua. Daca cei din autohaus nu se pricep, atunci nu se pricepe nimeni. Ideea e ca foarte rar vei gasi in Ro la vanzare o masina care sa fie in stare tehnica si estetica ca si una din De. In primul rand noi nu avem sosele, ce sa mai spunem de service-uri si mecanici :twoup:

Link to comment
Share on other sites

frumoasa sora ei.sa o stapinesti fara incidente.

nu am vrut diesel. o folosim mai mult in oras. masina a costat in germania 6600 E,pt ca este atinsa putin la aripa spate.a fost singura care ma multumit din punct de vedere tehnic si estetic. ce e arab sau rus in germania, e la fel ca unii romani de pe autovit...si am preferat sa o iau asa mai fara optiuni, pt ca masina dupa care am plecat initial era una mult mai dotata si mai scumpa, dar...a luat foc cand am dat cheie in parc.si e pe bune.

deja a inceput investitia in ea, pt ca la o masina de 7 ani, nu ai cum.4 amortizoare si 2 bucse.

multumesc prietenului felix pt sfaturi si pt ajutorul pe care mi l da la masina sa mai facem una alta.de fapt eu ma uit ,ca s cam atehnic:)

Edited by cla80
Link to comment
Share on other sites

asa este. dar mai sint si unii care vor sa ia masini corecte de banii aia. adica zii omului ce si cum, ca sa stie ce are de bagat ine a, sa si faca calculele si sa vada daca sa faca un drum in tara dupa ea sau nu. am avut o experienta cu cineva de pe forum de aici, si nu as vrea sa mai incep discutia. eu am cautat o masina corecta in ro, nu una care sa fie perfecta si sa nu bagi nimic. ca or fi si care vor cu 4 mii sa si ia bmw si sa nu bage nimic 2-3 ani, or fi si de astia.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
sa montat folie la detailprotekt. meseriasi oamenii, nu au demontat nici un surub, sau meritat cei 750 km.urmeaza o investitie in amortizoare, kit ambreiaj, placute, discuri, flansa, bielete, bucsi si ce mai trebuie pe acolo sa fie ca noua.

post-37558-1284320038_thumb.jpg

Edited by cla80
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.