Jump to content

320i E90 - 2005


crst_g

Recommended Posts

Mai crezi in povestea cu cartea de service? ia dai un search pe okazii , ce carte vrei tu , cu ce date vrei tu iti fac baietii....

 

 

P.s. mi am schimbat placutele spate , la o repr bmw din Lindau si i am rugat sa imi treaca in cartea de service , a zis ca nu ca doar daca faceam revizie completa imi trecea , adik ulei , filtre etc etc

Link to comment
Share on other sites

O carte service e fix 0 când vinzi o maşină ieşită din garanţie.
Mai crezi in povestea cu cartea de service? ia dai un search pe okazii , ce carte vrei tu , cu ce date vrei tu iti fac baietii....

 

 

P.s. mi am schimbat placutele spate , la o repr bmw din Lindau si i am rugat sa imi treaca in cartea de service , a zis ca nu ca doar daca faceam revizie completa imi trecea , adik ulei , filtre etc etc

 

exact....

in plus prefer sa imi lucreze unul atent in "spatele blocului" si cu placere la masina,decat o reprezentanta scarbita de clinetii sai.

Edited by Alex_wly
Link to comment
Share on other sites

Să nu exagerăm acum, cei mai mulţi mergem la mecanici oarecare din cauza preţului şi pentru că putem asista la reparaţii, nu pentru că la reprezentanţă ar fi toţi scârbiţi.

 

E mult mai greu să găseşti un mecanic oarecare bun decât să găseşti un mecanic bun la reprezentanţă.

Diferenţa cea mai mare e de bani + posibilele piese schimbate inutil pentru a se umfla factura.

 

Pe de altă parte, dacă ai găsit un mecanic bun, trebuie profitat.

 

Mă rog, ideea este că starea tehnică a maşinii contează, nu o carte service care poate fi uşor falsificată.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

E mult mai greu sã gãseºti un mecanic oarecare bun decât sã gãseºti un mecanic bun la reprezentanÞã.

mie mi se pare tocmai altfel.probabil aici la mine sunt mai multi mecanici buni,sau asa am eu impresia.de apelat la ei nu am apelat,dar aud ce vb lumea prin oras.

si intr-adevar sunt si banii foarte importanti.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nimic nou in ultima vreme, decat un martor care s-a aprins (un motor umplut oblic, pe jumatate). Am citit in manual si zicea ca ar scadea puterea motorului. Nu scazuse, am fost la tester si a sters eroarea, cu mentiunea ca va mai aparea, de data aceasta, foarte probabil, cu scadere de putere. Rezolvarea, din ce mi s-a zis: schimbat motorasul de valvetronic.

 

Asteptam. :)

 

PS: in seara asta am vazut un E30 rosu, coupe, foarte frumos, pe Splai. Ne-am si alergat putin. :) Speram sa il gasesc pe forum, dar am sapat vreo 5 pagini si nu l-am gasit. Avea numar cu 3 cifre, insa nu mai tin minte detalii. Toti posesorii de E30 care se regasesc in descriere s-apeleze la mine. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.