Jump to content

My 2001 silver beemer E46 320i 170 cp M-Paket II


525RCI

Recommended Posts

  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@kristall_madness - nu le mai am, le-am vandut instantaneu cand le-am cumparat pe acestea

@poison - multumesc, un model foarte rezistent si se vad si foarte frumos in mers, mai ales cele de pe spate.

@alex 83 - nu am vrut runflat ca imi spargeam dintii, am 225-35-19

@poiuyt - multumesc frumos, si a ta este foarte frumoasa.

Link to comment
Share on other sites

@alex 83 - nu am rezerva pe 19, am tabla subtire. sa inteleg ca ti-ai "mototolit" tu una si ti-ar trebui o bucata ? :D

@fizz - multumesc frumos

@sax1987 - multumesc. abia m-am intors din concediu din Italia, cam 4000 km in total, nu am avut nicic o problema, dar trebuie sa recunosc ca am avut drumuri bune si 60% autostrada. consumul general a fost de 8.8% in conditile in care am fost 4 in masina, full de bagaje, iar viteza medie pe autostrazi a fost cam de 140 km/h, iar pe drumurile nationale de 100. consider ca am mers normal, cu unele exceptii pe autostrada cand era foarte liber si nu era pericol de radare cand am fortat un 210-215 dar doar reprize destul de scurte. stabilitate foarte buna, iar in conditiile de incarcare mentionate mai sus nu mi-a frecat niciodata, dar am aripile roluite.

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg.... nu se poate merge pe o rezerva mai mica sau ce ? :frantics:

 

 

@sax1987 - multumesc. abia m-am intors din concediu din Italia, cam 4000 km in total, nu am avut nicic o problema, dar trebuie sa recunosc ca am avut drumuri bune si 60% autostrada. consumul general a fost de 8.8% in conditile in care am fost 4 in masina, full de bagaje, iar viteza medie pe autostrazi a fost cam de 140 km/h, iar pe drumurile nationale de 100. consider ca am mers normal, cu unele exceptii pe autostrada cand era foarte liber si nu era pericol de radare cand am fortat un 210-215 dar doar reprize destul de scurte. stabilitate foarte buna, iar in conditiile de incarcare mentionate mai sus nu mi-a frecat niciodata, dar am aripile roluite.

 

Ai scos consum bun :rolleyes: :rolleyes:

 

Si eu tot pe 19 merg si n-am avut probleme dar n-am facut nici un drum mai lung de 300-400 km pana acum !

Link to comment
Share on other sites

alex, poti sa-ti pui si tu rezerva mica din cate stiu eu in locasul din portbagaj. am un prieten care a renuntat la RFT-uri si a procedat asa. alta solutie nu stiu care ar fi.....

@sax1987 - da, am fost multumit si eu, mai ales tinand cont ca sunt mult mai grele decat jantele M pe 17 pe care le-am avut inainte. si 5-ul tau e FOARTE frumos, facut pe gustul meu, doar ca nu ma omor dupa negru. am avut si eu un E39 525d din 2001 pe care l-am tinut cam 3 ani, a ramas masina mea de suflet (nici poza de la avatar nu vreau sa o schimb) mai ales ca a fost si primul BMW.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

cred ca este chestie de gust, dar va multumesc pentru pareri. mie din contra, cu astea mi se pare mai sportiva, cu celelalte mai "eleganta" daca poti sa spui asa ceva despre jante M. in orice caz, sunt jantele pe care mi le-am dorit, mai trebuie lucrat un pic la ele in iarna, dar la primavara vor fi perfecte. cine stie, poate pana la anu' ma hotarasc sa trag mai mult de aripi si sa le "inghesui" pe cele de M3 E46 pe 19 pentru ca de fapt acolo imi dorec sa ajung.

 

alex, parca si tu iti cautai un schimb cu styling 230. ai renuntat?

 

va mai pun o poza in black&white care imi place foarte mult, va ramane pe desktop-ul meu mult timp.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.