Jump to content

BMW 318 IS 1800cmc 150CP


christian22

Recommended Posts

AN FABRICATIE 1995

210.000KM

• GEMURI, OGLINZI ELECTRICE

• SCAUNE SPORT REGLABILE PE INALTIME

• VOLAN REGLABIL

• DISCURI FRANA VENTILATE

• JANTE ALUMINIU MODEL 2003

• CASETOFON KENWOOD CU CD ,MP3, SUBWOOFER PLUS STATIE

• FARURI SCHIMBATE FATA SPATE CU LEDURI

• MASCA FATA SCHIMBATA MODEL 2003

• DUBLU CLIMATRONIC

• MASINA SE POATE VINDE SI FARA ACCESORII LA PRETUL DE 2500 EURO

• MASINA A INTRAT IN TARA IN LUNA SEPTEMBRIE 2010 A RULAT NUMAI IN TRAINATATE SI ESTE INTR-O STARE PERFECTA DIN TOATE PUNCTELE DE VEDERE

SUMA ACCESORIILOR SE RIDICA LA PESTE 2000EURO IMPORTANT::::MASINA SE VINDE CU NUMERE ROSII:::::MASINA PENTRU PETRENTIOSI SI MOFTUROSI

PRET 3800 EURO USOR NEGOCIABIL

post-38256-1283772626_thumb.jpg

post-38256-1283772811_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

MASCA FATA SCHIMBATA MODEL 2003????????

 

nu ai inteles bine, masca fata a fost schimbata in 2003 :twoup:

 

cum adica masina petru mofturosi? mofturosi la mancare sau cum? :)

 

asta nu e masina de pretentiosi, pretentiosii nu-si cumparata E36, pretentiosii si cumpara rolls,maybach, treburi din alea :)

Link to comment
Share on other sites

stimabile domn vanzator, IS-ul nu a avut niciodata 150 cai putere, a avut 140 cai putere. cei 2000 euro bagati in accesorii nu se vad, sincer.

farurile, pentru asemenea faruri tai din pret, nu adaugi. de stopuri nu comentez, ca nu le-am vazut.

jantele - max 300 euro in starea in care sunt.

muzica - poate unii nu sunt pasionati de bum-bum in portbagaj si greieri in bord. iar daca dumneata ai dat, sa zicem 1000 euro pe muzica, aia a fost cand ai cumparat-o. in timp se devalorizeaza, nu isi pastreaza valoarea si cu siguranta nu urca.

toate scaunele de pe e36 sunt reglabile pe inaltime, ca ale tale sunt sport, asta e, un +.

interiorul masinii, inca un + .

faptul ca ai schimbat masca -> ori accident frontal, ori rugina grava pe ea -> modul cum a fost ingrijita -> un mare - .

vrei un pret real pentru masina??? asa "accesorizata" cum e acuma??? pune 2500 si coboara in jos(tine cont ca e neinscrisa). la banii astia se gaseste 320 foarte bine intretinut,inmatriculat si ne-tiganit.

 

dar, mai e o vorba, nu e prost cine cere, e prost cine ofera.

vanzare placuta.

Link to comment
Share on other sites

pt voi toti astia de mai sus incep prin a imi recunoaste greseala cu privire la puterea masinii

 

acesoriile de pe masina asta au fost puse de mine nu a fost cumparata asa si la toate am factura... ce inseamna mai mult de 2000 euro faruri fata stopuri spate statie jbl subwoofer jantele o alarma destul de scumpa si discurile frana...a in plus toate acesoriile de pe ea ma refer la faruri stopuri si discuri vin cu documente de omologare U.E. adica trece R.A.R. ul cu ele .... ....masina se vinde si cu cele originale pt ca le am la pretul indicat de un coleg de-al vostru mai sus 2500euro ;;;;;cat despre cum a fost intretinuta masina asta eu as vrea sa vad in Romania masini de genul asta si la aceeasi varsta inretinute la fel;;;;;;;inca ceva eu vreau sa vand voi nici unul nu vreti sa cumparati cu toate astea vb foarte naspa despre o masina care oricum nu va intereseaza va intreb asa retoric nu mai aveti loc de mine ???

 

dupa cat vad eu chiar daca as fi avut ultimul tip de bmw si cuiva nu ii convenea motorizarea sau pretul la care as fi vrut sa il vand sau nu stiu odorizantul din masina mi-ar fi fost foarte greu sa il vand avand in vedere ca ar fi tabarat pe mine sa ma mascareasca in fel si chip si asta chiar daca persoana nu era un posibil cumparator asta e cel mai jalnic ....eu in final tot nu stiu unde am gresit in afara de puterea masinii trebuie sa o vand cu cat vrea X sau Y sau de ce supar daca cer un pret sau altul eu stiu asa nu iti place nu cumperi ...dar ma rog

 

eu va salut si va doresc o seara placuta

 

post-38256-1283794445_thumb.jpg

post-38256-1283793648_thumb.jpg

 

 

a si as avea mai mult poze numai ca nu ma pricep sa le micsorez in felul asta v-as putea arata in ce stadiu e vopseaua si cum arata masina din mai multe pozitii din 15 poze doar astea s-au potrivit dar cum aflu ce trebuie sa fac sa le micsorez o sa le postez aasta si pt cel ce mi-a dat un - la cum e intretinuta masina

Edited by christian22
Link to comment
Share on other sites

Accepti schimburi ? poti pune mai multe poze cu motorul, bordul, vedere din stanga din dreapta. Pretul este destul de mare, din punctul meu de vedere daca avea farurile si stopurile originale era mult mai ok. Spor la vanzare.

 

 

Cu stima,

Leutz

 

iti pot da poze dar pe mail ca nu reusesc sa le pun aici sunt prea mari lasa un e mail si o sa vb

 

te salut

Link to comment
Share on other sites

iar pentru alex18 si toti cei ca el cititi inainte de a va exprima criticile ca e greu in Romania sa fii constructiv masina se vinde si cu 2500pretul pus de voi (vedeti ce docil sunt in fata unor experti) cu tot ce trebuie pe ea original adica asa cum a iesit din fabrica....si inca ceva amuzant ce se intampla numai si numai la noi cand cineva pune pe o masina de genul accesorii de calitatea celor pe care le-am pus eu si vrea sa o vanda cumparatorul nu pune pret pe ele dar daca le-as da degeaba ar fi super incantat :twoup:

a si inca ceva eu mai sunt membru si in audi club romania unde nu mi s-a intamplat niciodata ce mi s-a intamplat aici in 5 zile nu vreau sa supar pe nimeni intentionat si chiar nu va zic cu rautate (oricum cred ca in loc sa intelegeti ce zic o sa tabarati sa ma balacariti ca asta e intinctul ) oamenii acolo vb numai si numai daca au ceva de zis sau eu avand o masina acolo destul de rara si controversata erau foarte interesati sa afle despre ea ceea ce am inteles ca e si unul din scopurile acestor forumuri...

Link to comment
Share on other sites

Un pasionat nu ar pune niciodata faruri chinezesti ce imita audi sau stopuri de genul ala,daca vrei sa ai mai mult succes ar fi bine sa o lasi stock daca tot ai cele necesare,eventual sa vinzi farurile stopurile pentru a mai recupera din bani.Fiecare cu gusturile lui insa multi nu aprecieaza astfel de "tuning" si isi pot face o impresie gresita despre proprietar,nici vorba insa sa dai bani in plus pe astfel de accesorii,cred ca 90% din cei ce ar cumpara masina primul lucru ar da jos faruri-stopuri.
Link to comment
Share on other sites

Un pasionat nu ar pune niciodata faruri chinezesti ce imita audi sau stopuri de genul ala,daca vrei sa ai mai mult succes ar fi bine sa o lasi stock daca tot ai cele necesare,eventual sa vinzi farurile stopurile pentru a mai recupera din bani.Fiecare cu gusturile lui insa multi nu aprecieaza astfel de "tuning" si isi pot face o impresie gresita despre proprietar,nici vorba insa sa dai bani in plus pe astfel de accesorii,cred ca 90% din cei ce ar cumpara masina primul lucru ar da jos faruri-stopuri.

 

Exact. Pacat ca nu intelege si christian22 lucrurile astea... Dar deja suntem obisnuiti cu oameni care pun faruri de audi pe BMW, faruri de BMW pe dacia 1300, sigle de M3 pe 316, etc. si li se pare ca au facut un lucru bun. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Un pasionat nu ar pune niciodata faruri chinezesti ce imita audi sau stopuri de genul ala,daca vrei sa ai mai mult succes ar fi bine sa o lasi stock daca tot ai cele necesare,eventual sa vinzi farurile stopurile pentru a mai recupera din bani.Fiecare cu gusturile lui insa multi nu aprecieaza astfel de "tuning" si isi pot face o impresie gresita despre proprietar,nici vorba insa sa dai bani in plus pe astfel de accesorii,cred ca 90% din cei ce ar cumpara masina primul lucru ar da jos faruri-stopuri.

 

Exact. Pacat ca nu intelege si christian22 lucrurile astea... Dar deja suntem obisnuiti cu oameni care pun faruri de audi pe BMW, faruri de BMW pe dacia 1300, sigle de M3 pe 316, etc. si li se pare ca au facut un lucru bun. :twoup:

 

 

farurile astea nu sunt de audi si nici chinezarii cum spunea cineva de mai sus au fost cumparate spate din Germania si fata din Franta de la firme de tunning cu omologare U.E. (chinezii nu prea fac asa ceva si daca fac copii nu sunt omologate) daca erau chinezarii ma gandesc ca nu costau 700euro impreuna ....nu sunt de audi repet nu sunt adaptate ....stai sa explic mai clar sa intelegi si tu .....stii angel eyes????care vin pe bmw si le are jumatate din Romania ????? ei astea se numesc devil eyes si sunt detinate acestui model ....

Link to comment
Share on other sites

E acelasi lucru cum ai pune angel eyes pe Dacie,sau ca sa vezi ca intelegem cum ai cumpara niste faruri angel eyes pentru dacia 1300,ele nu sunt improvizatie normal dar sunt niste hidosenii.Asa si cu farurile tale cu leduri AUDI STYLE,e exact cum ai cumpara sa zicem faruri cu angel eyes pentru golf 4,parca am si vazut,exista,un kitsch maxim.

 

Insa fiecare vede lucrurile intr-un fel,nu trebuie tuturor sa ne placa ceva e normal,eu doar incercam sa iti explic de ce lumea pe aici nu prea aprecieaza astfel de accesorii,pe 4tuning probabil gasesti cativa sa le aprecieze.Aici se aprecieaza daca masina e absolut stock, sa ai toate cheile,carte service,proprietari cat mai putini,dotari cat mai multe si stock nu scaune de golf 4 recaro sau chestii.

Edited by Alex4Tuning
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.