Jump to content

Schimb BMW 325i E46 FL , fabricatie 2003 , luna 09


Acero99

Recommended Posts

BMW 325i E46 FL din 2003 , luna 09 ( prima inmatriculare in 31.10.2003 ) , motor 2500cmc , 192cp , cutie manuala 5+1 , 8 airbaguri , 4 geamuri electrice , climatronic , ABS , DSC II , SRS , oglinzi electrice si heliomate , servodirectie , inchidere centralizata , scaune sport cu reglaj electric , proiectoare , jante M-tehnik II 17" , senzori ploaie , senzor presiune pneuri , CD / MP3 Player , suspensie sport .

 

Masina este in familie din mai 2009 la aprox 141.000 KM , in prezent are aprox 147.000 KM , ITP valabil pana in 03.04.2011 . Masina are toate cartile cu care a fost cumparata de noua , inclusv cartea de service cu istoric demonstrabil in germania pana la 90.000km .

 

O sa trec in revista toate investitiile in masina de cand am luat-o :

 

- kit ambreaj complet SACHS ( iunie 2009 )

- revizie completa motor - ulei Castrol Edge 0w 40 + filtre MANN ( iunie 2009 )

- schimbat antigel / lichid servo / lichid frana ( iunie 2009 )

- schimbat pompa de servo - noua in garantie 2 ani la domnul Ilie ( IF 63 BMW ) + lichid de servo nou ( iulie 2010 )

- schimbat radiator clima - nou + reincarcat instalatia cu freon ( iulie 2010 )

- schimbat articulatia pe fatza - pisese Lemforder si FEBI ( iulie 2010 )

- efecutat geometria pe ambele punti ( iulie 2010 )

- schimbat toate placutele de frana - ATE + aerisita instalatia si inlocuit lichidu de frana ( iulie 2010 )

- revizie completa motor - Ulei Castrol Edge 0W 40 + filtre MANN ( septembrie 2010 )

- schimbat uleiul de la cutie tot ( septembrie 2010 )

- schimbat flansa de cardan - Lemforder ( septembrie 2010 )

 

Toate operatiunile din 2010 au fost facute de Dl. Ilie ( IF 63 BMW ) , lucrari impecabile , cine il cunoaste stie cum lucreaza .

Ma intereseaza schimb cu o masina neaparat steptronic , motivul este simplul , conduc mai mult in oras , si prefer comoditatea unei cutii automate , stiu faptul ca o sa creasca consumul dar nu ma deranjeaza .

 

As prefera ceva de genul :

 

- E46 320ci sau 320i varianta de 170cp - de preferat sa nu fie mai veche de 2002 , daca este sedan neaparat sa fie FL

- E46 325ci sau 325i - de preferat sa nu fie mai veche de 2002 , daca este sedan neaparat sa fie FL

- E46 318ci varianta cu motorizarea FL de 143cp

 

Sunt deschis si la alte variante , dar neaparat cu cutie automata si nu mai vechi de 2003 .

 

Masina pentru schimb o estimez @ 8300 de euro .

Edited by Acero99
Link to comment
Share on other sites

De fapt de ce schimbi masina? Doar pentru a avea una cu cutie automata?

 

exact / am mers 8 luni de zile numai pe automata , si m-am molipsit :twoup: , mi se pare mult mai oke pentru oras , prefer sa imi indrept atentia asupra bizonilor din trafic decat sa ma joc cu sticku a1a , a2a - frana , a1a a2a a3a - frana de la capat etc . cel putin asa vad eu situatia

Edited by Acero99
Link to comment
Share on other sites

Man, felicitari daca ai curaj sa vinzi o masina dupa ce ai bagat mii de euro in ea, timp si ai facut 6000km in 1 an jumatate. Pot doar sa te felicit si norocos va fi cel care o va cumpara ca e o masina noua (daca poti dovedii ca s-a schimbat tot). Bafta la vanzare
Link to comment
Share on other sites

mersi , in principiu cam acelasi lucru l-am facut si cu fosta masina un 318i nFL steptronic , am investit in jur de 2000 de euro in cateva luni , macar sunt bucuros ca s-a vandut in familie si este apreciata .

 

Dl . Ilie poate sa ateste toate lucrarile respective pt ca au fost facute de el , si evident oricine interesat de masina poate veni la un test drive care spune tot. Sper sa gasesc o masina automata intretinuta la fel ca a mea , daca nu , asta e , nu e chiar asa de mare problema cu cutia manuala .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Eu as fi interesat de masina, insa am ceva intrebari:

 

Este de vanzare pe autovit la 8000 euro?

 

2001 si... facelift? Cat de serios a fost accidentul? Exista poze?

 

 

lol man , faci o mare confuzie , nu este si nu a fost vreodata pe autovit masina asta , este septembrie 2003 , nu a suferit nici un accident .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.