Jump to content

Se vinde e60 535D


Similea

Recommended Posts

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Daca trebuie resoftata toata masina depinde de I-Level-ul ( integration level) care este la acest moment pe ea dar sa stii ca se poate schimba i-level-ul manual si atunci poti face doar retrofit de MP3 :twoup:
Link to comment
Share on other sites

Nu vreau sa stric acest topic, doar vreau sa fac o precizare.

 

Activarea mp3-ul se poate face si pe navi business foarte usor si rapid, fara resoftare. Nu se poate face pe masinile fara navigatie.

Ai testat tu pe bussines?

Official BMW-ul spune ca nu merge decat pe professional si nici eu personal nu am incercat decat pe professional.

Scrie aici te rog daca ai testat sau ai vazut tu MP3 functional pe bussines,eu nu te contrazic ca n-am testat dar astept confirmarea ta.

Merci!

Link to comment
Share on other sites

Merge mp3 pe e60 lci business(eu am).Nu stiu daca este vorba de resoftare,in cazul meu.Eu am mai avut un e60 `04 si tot "navi mic" avea,si el citea mp3.

Super merci mult de info,am sa incerc si o sa va scriu.

Link to comment
Share on other sites

cred ca s-au dat deja multe raspunsuri. masina mea e 2004 cu business si citeste mp3. Am reusit sa fac si retrofit de faruri si stopuri LCI, perfect functional, fara nici o resoftoare, doar prin codarea modulului de lumini.
Link to comment
Share on other sites

Asa este se poate face recodare manuala fara sa faci update la toata masina desi parerea mea este ca un update este in totdeauna benefic deoarece rezolva foarte multe bug-uri pe care BMW le-a descoperit de-a lungul timpului pentru acel model ( exact ca si service-pack-urile la windows si update-urile) dar daca nu ai timp/chef/bani sa le faci si masina merge ok poti sa nu le faci desi reprezetanta cand duci masina acolo cu o problema in 99% din cazuri iti face si un update la ultimele soft-uri pentru a elimina bug-urile.Am prins si eu BMW-uri la care doar printr-un update de soft am rezolvat problema fara sa fac nimik mecanic si mai ales la E60,E65,E90 adica cele ceva mai noi estista o gramada de update-uri la aproape toate modulele.Un exemplu ar fi la E60 diferenta de la soft-ul din 2009 la cel pe care il am acum din 2010 este de aproape 3GB in plus de date ( bine inteles pentru toata masina) adica cel din 2009 avea 5GB air cel din Martie 2010 are 7.3GB.Cele mai afectate de update adica cu rezultatele cele mai spectaculoase dupa sunt cutiile automate si CCC-ul care se schimba radical aproape...dar ce mai atat tura vura pe scurt eu recomand full update ca merita.

Numai bine si o seara faina va doresc!

Link to comment
Share on other sites

Am avut E90 cu navi mic si cite mp3

Super,merci fain! :twoup:

Oare merge si pe E60 cu business?

Am sa testez pe E60 cu business si va spun.

Merci inca odata!

 

Scuze de offtopic insa m-am gandit ca poate raspunsul meu ii poate ajuta pe unii colegi. Eu am E60 525D din 2005 - navi business. Imi citeste MP3-uri. Nu i-am adus nicio modificare (resoftare), a functionat de cand am cumparat masina din Germania (second hand). Posibil ca proprietarul anterior sa-i fi facut ceva...

 

P.S.

 

Foarte frumoasa masina, bafta la vanzare !

Edited by Cristi Buta
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

M-am luat cu altele si-am uitat sa postez. De principiu da, e la vanzare. Proprietarul a fost putin...bulversat, la vreo 3 zile dupa ce am postat anuntul i-au furat ambele oglinzi (cum, ma, se fura!? apoi s-a dus sa-si comande altele, si a aflat ca in saptamana aia magazinul ala de piese primise cca...30 de comenzi de oglinzi noi de bmw. Vanturile, valurile :twoup: ).

Pretul este, repet, cu TVA (ca tot e topic cu patronii rai care-si iau plasme, zau ca nu prea mai am ce sa deduc) si este, evident, negociabil.

 

IulianC, noi, in toamna asta, nu prea avem drum spre Constanta. Nu stiu daca ai tu drum incoace, daca da, cu cel mai mare drag te astept, bem si-o cafea :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Deosebita masina din toate punctele de vedere...Am avut ocazia sa conduc pentru 6 zile un 535d E60...Doamne ce senzatii iti da masinuta asta...ce cuplu ...ce putere are motorul ala...Adevarata masina...sincer ...bafta la vanzare..

 

 

P.S. Nu vinde masina aia pe nimic...e pacat de ea

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.