Jump to content

[Vand/Schimb] e46 325ci FL Black..


B-490-RZV

Recommended Posts

foarte frumoasa masina, in alta ordine de idei, a fost cumva lovita in spate?

 

Multumesc. Nu a fost lovita in spate, de ce intrebi asta? :twoup:

 

9500 de euro este un pret f bun , ai incercat sa o pui pe autovit la suma asta ?

 

eu momentan nu am bagat 325i'u pe autovit dupa experienta de cosmar cu fostul 318i ,cu ce hal de oameni am avut neplacerea sa ma intalnesc , ce comentarii si ce oferte de imi crestea tensiunea pe loc .

 

spor la vanzare , din pacate se pare ca nu sunt vremuri de vandut benzinare 2500cmc , oricum nui problema credema daca nu o dai , ii pui un Mpak , niste jante mai interesante , un navi ceva si o tii mult si bine , eu cred ca asa o sa fac :)

 

9500 e valabil pana vineri, am gasit o alta masina la 12.000E, dar proprietarul are nevoie de bani, nu accepta schimb+diferenta.

Nu am pus masina pe autovit, nici nu am de gand sincer..am preferat sa ii pun la punct tot ce tine de partea tehnica, puteai sa ii pun 2 pachete m, jante si navi cu banii pe piese intrati in ea. Iar in cazul in care masina va ramane la mine, nu imi pare rau, e o masina foarte buna din punctul meu de vedere. Singurul motiv pt care vreau sa o vand/schimb este ca as dori ceva mai puternic in jurul a 250-300cai.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cu ce vrei s-o inlocuiesti?

totusi incearca si autovit, nu mai fugiti asa rau de acest site, acolo se vand cele mai multe masini..

 

bmw 330ci..o sa incerc si autovit, am sperat totusi ca fiind un forum bmw masina va ajunge pe mainile cuiva pasionat, care sa o intretina cum trebuie. m-am atasat oarecum de masina si mi-ar placea sa o mai vad in viitor in cazul in care o vand, poate la intalniri sau prin oras etc. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Buna seara! Asa cum se observa si din titlu, vand sau schimb:

 

BMW E46 325CI FL

An: 2004 EURO 4 (Prima inmatriculare: 01.06.2004)

Capacitate cilindrica: 2492 cmc Putere: 141 kw (192cp)

PRET: 11.OOO E

 

Dotari: pilot automat, climatronic, alarma, interfata bluetoth, oglinzi electrice, incalzite, trapa electrica bipozitionala, magazie 6cd, sistem audio Bmw business, amplificator mac audio, scaune electrice, sport, cu memorii (3 pozitii), tapiterie semi-piele, volan sport, perdeluta electrica, xenon, stopuri led, semnale albe, folie omologata pe luneta si geamurile spate etc..pentru lista completa de dotari se poate apela la automobile filaret, unde masina are un istoric complet al reviziilor.

Jantele tip m6, 18", cauciucuri pirelli 225/40/18 fata, 245/35/18 spate in stare foarte buna.

 

Acum 2 luni a fost schimbata toata articulatia fata constand in: amortizoare, bielete, bucse, brate etc + discuri frana striate ate power, placute, ulei, filtru ulei, filtru aer, filtru combustibil, uleiul din cutia de viteze, antigel, toate in valoare de aproximativ 5000Ron. Masina a fost revopsita integral, la firma Autobayern, motivul revopsirii fiind darnicia catorva oameni mai preistorici de fel (pt confirmare, am poze cu masina chiar inainte de a fi vopsita). Masina a fost adusa in tara in anul 2007 din Germania la 77.000 km, eu sunt al doilea proprietar in RO. In tara a fost tinuta de fostul proprietar in garaj in sezonul rece, fiind folosita foarte putin (drept dovada cei 25.000km facuti in 3 ani..).

Pentru schimb sunt interesat in principiu de orice, conditiile fiind: 1) masina berlina sau coupe, nu break sau cabrio; 2) motor nu mai mare de 2500cmc; 3) diferenta oferita sa nu fie mai mare de 2-3000E.

 

.

 

UP! 107.200km, volan M nou si cotiera fata de pozele initiale. Pret negociabil, accept schimburi.

Link to comment
Share on other sites

Buna seara! Asa cum se observa si din titlu, vand sau schimb:

 

BMW E46 325CI FL

An: 2004 EURO 4 (Prima inmatriculare: 01.06.2004)

Capacitate cilindrica: 2492 cmc Putere: 141 kw (192cp)

PRET: 11.OOO E

 

Dotari: pilot automat, climatronic, alarma, interfata bluetoth, oglinzi electrice, incalzite, trapa electrica bipozitionala, magazie 6cd, sistem audio Bmw business, amplificator mac audio, scaune electrice, sport, cu memorii (3 pozitii), tapiterie semi-piele, volan sport, perdeluta electrica, xenon, stopuri led, semnale albe, folie omologata pe luneta si geamurile spate etc..pentru lista completa de dotari se poate apela la automobile filaret, unde masina are un istoric complet al reviziilor.

Jantele tip m6, 18", cauciucuri pirelli 225/40/18 fata, 245/35/18 spate in stare foarte buna.

 

Acum 2 luni a fost schimbata toata articulatia fata constand in: amortizoare, bielete, bucse, brate etc + discuri frana striate ate power, placute, ulei, filtru ulei, filtru aer, filtru combustibil, uleiul din cutia de viteze, antigel, toate in valoare de aproximativ 5000Ron. Masina a fost revopsita integral, la firma Autobayern, motivul revopsirii fiind darnicia catorva oameni mai preistorici de fel (pt confirmare, am poze cu masina chiar inainte de a fi vopsita). Masina a fost adusa in tara in anul 2007 din Germania la 77.000 km, eu sunt al doilea proprietar in RO. In tara a fost tinuta de fostul proprietar in garaj in sezonul rece, fiind folosita foarte putin (drept dovada cei 25.000km facuti in 3 ani..).

Pentru schimb sunt interesat in principiu de orice, conditiile fiind: 1) masina berlina sau coupe, nu break sau cabrio; 2) motor nu mai mare de 2500cmc; 3) diferenta oferita sa nu fie mai mare de 2-3000E.

 

.

 

Salut,

 

Cat te-a costat sa o vopsesti la Autobayern?

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Aproximativ 5500ron. Pe langa vopsit a fost montat si eleronul M, original si un prag.

 

 

5500 RON toata masina? ma refer au demontat tot de pe ea ori numai asa la suprafata??

Sunt socat am sunat la Bavaria o data anul trecut si mi-au zis 4000 euro era sa fac infarct-))

Link to comment
Share on other sites

5500 RON toata masina? ma refer au demontat tot de pe ea ori numai asa la suprafata??

Sunt socat am sunat la Bavaria o data anul trecut si mi-au zis 4000 euro era sa fac infarct-))

 

da, revopsire integrala. este mai scump daca este vorba de revopsire cu schimbare de nuanta. nu ma pot pronunta in privinta pretului ofertat de AB, 4000e mi se pare o suma obscena pt revopsirea unei masini cu o culoare standard. pt mai multe informatii poti vorbi direct cu cei de la autobayern, au topic deschis pe forum. daca vrei mai multe informatii lasa-mi un pm, puteam continua discutia la telefon.

Link to comment
Share on other sites

da, revopsire integrala. este mai scump daca este vorba de revopsire cu schimbare de nuanta. nu ma pot pronunta in privinta pretului ofertat de AB, 4000e mi se pare o suma obscena pt revopsirea unei masini cu o culoare standard. pt mai multe informatii poti vorbi direct cu cei de la autobayern, au topic deschis pe forum. daca vrei mai multe informatii lasa-mi un pm, puteam continua discutia la telefon.

 

 

Am culoarea gri metalic din fabrica si vreau sa o vopsesc la fel exact cum este.

Multumesc de informatii am sa iau legatura cu ei.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.