Jump to content

Eroare portbagaj (ca si cand ar fi deschis)


Recommended Posts

Salut.

Am patit ceva ciudat. Acum am ajuns acasa si cand am deschis portbagajul si nu s-au aprins luminile din portbagaj.

Am observat ca se aprind la o pozitie intermediara. adica aproape inchis. Am luat bagajele si fuga sus cu ele.

m-am dus jos sa vad ce si cum si ... faza tare acum nu se mai deschide deloc portbagajul si imi da eroare ca ar fi deschis.

Eu tind sa cred ca e vreun fir din mansonul de cauciuc.

Insa acum, cum deschid sa ma uit sa vad daca e de la fire. Ca nu se mai deschide deloc. ce pot sa fac?

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Am observat ca se aprind la o pozitie intermediara. adica aproape inchis.

 

Ai grija in cazul asta, este posibil sa iti ramana luminile aprinse in portbagaj si sa ramai fara baterie.

 

Se rabateaza bancheta ? daca da, ar merita sa verifici lasand bancheta rabatata si vezi daca raman luminile aprinse.

Link to comment
Share on other sites

Salut.

Am patit ceva ciudat. Acum am ajuns acasa si cand am deschis portbagajul si nu s-au aprins luminile din portbagaj.

Am observat ca se aprind la o pozitie intermediara. adica aproape inchis.

Probabil s-au rupt niste cabluri din manunchiul de cabluri care ajunge la portbagaj.

Trebuie sa ajungi la cabluri si sa le refaci pe cele intrerupte.

Link to comment
Share on other sites

Salut.

Am inca o intrebare.

Normal becurile in portbagaj se aprind in momentul cand se deschide porbagajul? Si se inchid cand se inchide?

Daca e asa sigur e vreo intrerupere pe fir deoarece la mine se aprindeau becurile dupa ce il ridicam vreo 2 degete si se stingeau dupa ce ridicam inca o palma.

Azi incerc sa verific toate firele din portbagaj.

Numai bine.

Link to comment
Share on other sites

Am o problema in incercarea de a ajunge la cabluri.

Nu cred ca pot decat daca tai mansonul de cauciuca ca altfel nu vad cum pot sa rezolv.

Vreau sa vad daca nu am mufa undeva in partea care se ridica de la portbagaj, mufa pe care o pot scoate prin manson.

Sau este alta varianta care nu o stiu eu.

Link to comment
Share on other sites

Am o problema in incercarea de a ajunge la cabluri.

Nu cred ca pot decat daca tai mansonul de cauciuca ca altfel nu vad cum pot sa rezolv.

Vreau sa vad daca nu am mufa undeva in partea care se ridica de la portbagaj, mufa pe care o pot scoate prin manson.

Sau este alta varianta care nu o stiu eu.

Ziua buna,

 

Si eu am innadit, mai demult, 2 fire din manunchiul mansonat de la capacul portbagajului. Nu trebuie sa tai nimic! Pur si simplu il sulezi, il belesti. Il scoti dintr-o parte, tii cu o mana de captatul firelor si cu cealalta tragi progresiv de cauciuc. Bine, eu am facut operatiunea pe vreme foarte calduroasa si cauciucul era foarte moale. Ai putea sa incerci sa bagi masina intr-un garaj si sa incerci sa incalzesti cu atentie mansonul cu ceva...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.