Jump to content

achizitionare BMW


NISTOR VILLI ADRIAN

Recommended Posts

Va salut pe toti,in primul rand,saptamna asta m-am decis sa imi cumpar un BMW mai exact din anul 2006-2007,am gasit 2 variante de motorizare 318---122CP,320--163CP,as vrea sa stiu in afara de acesti CP ce diferenta exista intre aceste 2 motoare ,fiabilitae,consum,care e motorul mai bun,mai nou,etc,recunosc ca nu sunt impatimit al cailor putere dar nici sa dorm pe sosea.Va multumesc.
Link to comment
Share on other sites

Va salut pe toti,in primul rand,saptamna asta m-am decis sa imi cumpar un BMW mai exact din anul 2006-2007,am gasit 2 variante de motorizare 318---122CP,320--163CP,as vrea sa stiu in afara de acesti CP ce diferenta exista intre aceste 2 motoare ,fiabilitae,consum,care e motorul mai bun,mai nou,etc,recunosc ca nu sunt impatimit al cailor putere dar nici sa dorm pe sosea.Va multumesc.

Pai de ce vrei BMW ? :twoup:

Ia 320d. 318 si 320 sunt tot pe acolo la consum. <--- Vrei BMW si te intereseaza consumul ? In ce sens ?! Daca il conduci ca pe un Passat sau o Octavia...o sa fie mic :twoup: Dar nu iti iei beamve sa il conduci subturat ... nu ? Si nici LED'uri prea multe nu are.

Sunt masini de facut multi km anual. :)

 

La 320d media e 6,75 % [facuta pe 250 de masini] Sunt care au consum mediu de sub 5% dar sunt convins ca inca nu au luat masina pentru ce ofera ci pentru emblema si impresii.

 

 

Alege 320d

+ 25% CP in plus, cuplul mai mare

+ il revinzi mai repede decat pe un 318D

 

Probabil o sa puna altcineva intrebarea ''De ce nu iei un 320i ?'' Faci multi km intr-un an ?

Edited by Jacobs
Link to comment
Share on other sites

Vrei BMW si te intereseaza consumul ?

Deja m-am saturat de replica asta aroganta :twoup:

 

Nu inteleg ce este atat de anormal ca atunci cand vrei sa iti cumperi o masina sa te interesezi si de consum,chiar daca e vorba de masina suprema. La BMW nu e voie sa intrebi de consum ?

Link to comment
Share on other sites

Vrei BMW si te intereseaza consumul ?

Deja m-am saturat de replica asta aroganta :twoup:

 

Nu inteleg ce este atat de anormal ca atunci cand vrei sa iti cumperi o masina sa te interesezi si de consum,chiar daca e vorba de masina suprema. La BMW nu e voie sa intrebi de consum ?

 

La fel ma gandesc si eu. Adica daca nu i-ar fi pasat de consum atunci si-ar fi luat un 325d-330d sau de la un 325i in sus. Dindata ce a mentionat ca vrea 318-320d e clar ca exista si un interes legat de consum. Totusi, motoarele de 2.000cmc de la BMW consuma rezonabil. Nu e ca si cum ar vrea M3 si intreaba de consum :) !

 

Ca si detinator de 318d(e46 ce-i adevarat) te sfatuiesc sa mergi pe 320d. Ai un plus de putere si cuplu pentru o diferenta de consum destul de mica. Singurul avantaj al 318d este fiabilitatea mai ridicata datorita depotentarii motorului...mai exact merge cam la 80% din capacitatile sale(comparandu-l cu 320d).

Edited by ViBogdan
Link to comment
Share on other sites

Daca nu te pasioneasa prea tare puterea poti sa mergi si pe 318d.Daca vrei demaraje rapide ia 320d.Fiabilitatea este la fel,consum la fel.La viteze mari (180-200 km la ora se comporta la fel).Acum depinde si de ce buget dispui.Pararea mea este ca poti sa iei un 318d cu mai multe obtionale decat un 320d mai chel.
Link to comment
Share on other sites

Nu luati din context ce am scris.

''Ia 320d. 318 si 320 sunt tot pe acolo la consum. <--- Vrei BMW si te intereseaza consumul ? In ce sens ?!''

 

Si nici nu puteti compara 330d cu 318d ! Niciodata.

Edited by Jacobs
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.