Jump to content

TUNING PASIV FOR BMW


Titty

Recommended Posts

ACEST Thread este in interesul personal al tuturor celor ce nu "reusesc" finantarea unui tuning "de marca" !!!

*************************************

Prin Tuning PASIV...inteleg: "TUNAREA"..."PREPARAREA"..."ARANJAREA"...sau imbunatatirea parametrilor si performantelor unei masini, insa fara a interveni direct asupra componentelor sale ORIGINALE->fara resoftari si cipari; fara schimbari DIRECTE de piese ,angrenaje si subansamble sau alte"trucuri" de acest gen!!!

 

1)IN ORICE MOTOR EXISTA UN COEFICIENT DE FRECARE-care va duce la UZURA,bineinteles sub actiunea altor factori interni si externi ! """...obosirea fizica amotorului!!!"""

2)IN ORICE CUTIE DE VITEZE EXISTA FRECARE=>UZURA=pierdere de putere !!!

3)La orice articulatie(planetare,rulment,cardan,etc)EXISTA FRECARE=>uzura= minus viteza!

 

*CONCLUZIE: eliminand frecarea vom obtine maximum de PUTERE...si de VITEZA !!! :twoup:

 

...DAR NU SE POATE ELIMINA IN TOTALITATE...ci doar REDUCE coeficientul de frecare si IMPIEDICA ceilalti factori ce produc UZURA !!!

*Aceste lucruri (reducere coef. de frecare,impiedicarea depunerilor, eliminarea depunerilor si a impuritatilor,aditivarea combustilililor,lubrifiere mai buna) duc la DIMINUAREA UZURII, adica CRESC nu doar PUTEREA si mai ales LUNGESC viata pieselor in contact!!!

 

~PE PIATA SUNT O SUMEDENIE DE PRODUSE..care fac aceste lucruri enumerate mai sus-separat sau cateva impreuna...~(reduce frecarea, dizolva si elimina: depunerile, apa(condens!), nisip(praf),etc.; trateaza metalul de la suprafata pieselor in contact, imbunatateste prop. combustibililor si durata de viata a lubrifiantilor...ETC.) dar TOATE impreuna~DOAR un singur produs poate...METABOND - produs pe care il recomand ca si IDEAL pentru TUNING PASIV-se obtine o crestere de putere de 5-20%minimum, si in acelasi timp se prelungeste viata masinii !!! Mai multe detalii despre acest produs(aceste produse) gasiti aici :http://www.asmetabondnt.aaz.ro/ sau pe ...Google !!!:)

 

ATENTIE!!! ~SCHIMBURILE "LA TIMP" DE LUBRIFIANTI, FILTRE, PIESE UZATE, GUME UZATE-SUNT ABSOLUT NECESARE !...asta daca dorim performante maxime de durata de la masina noastra!!!

 

*Daca dvs. cunoasteti si alte solutii de Tuning Pasiv...postati-le pentru toti...AICI !!!

 

*EU...OPTEZ SI SUBSCRIU... PENTRU UN TUNING PASIV; PRIN: ~TRATAREA METALULUI(supraf.pieselor in contact!), ~ADITIVAREA COMBUSTIBILILOR, ~IMBUNATATIREA PROP.VASELINELOR SI PROTEJAREA PE TERMEN LUNG A ACESTORA !!!

 

~ VIITORUL MASINII TALE SUNA BINE! RESPECT ALL ! NO OFFENSE !!!

post-39612-1287694679_thumb.jpg

post-39612-1287694887.jpg

post-39612-1287694904.jpg

post-39612-1287694923_thumb.jpg

Edited by Titty
Link to comment
Share on other sites

Hahahahaha! :twoup:

 

...asha am ras si eu...la inceput...apoi am facut O tura cu o masina "identica" cu a mea...doar ca era...TRATATA CU METABOND...si apoi...am plans!(de ciuda!)...acum rad de ignoranta ta!sic!...mai documenteaza-te...pe "Goagaly"!!!:)):twoup:):twoup:)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.