Jump to content

pls help! cat costa un 318d 2003 no option?


aria_cluj

Recommended Posts

arata jalnic in general masinile ieftine aduse din de. si care au deja mai mult de 1 proprietar pe CI in ro

 

dar tocmai ac masini fac pretul,cumparatorul prefera una cu 2-3-500e mai ieftina,doar pt ca e mai ieftina,nu apreciaza o masina buna,chiar daca peste 1-2luni baga de 2 ori diferenta in ea ca sa o aduca intr-o stare buna si uite asa ajungi sa dai o masina buna pe bani putini,dar n-ai ce face daca vrei sa o vinzi,o vinzi

 

mie imi picase fata,acum o luna,cand am pus bmw-ul la vanzare era un 320d 2003 la vanzare cu 5900 neg, alb,acum vad ca nu mai e

 

ca si fapt divers prin sept m-am intalnit cu cineva de pe forum,sa vada 320-ul meu (el deschisese topic,eu i-am zis pe pm ca am de vanzare...) ne intalnim,o vede,ii place,la telefon imi zisese 6500e,la fata locului deja incepuse ca nu are euro,ca are lei si imi zice o suma,fac calculul nici 6200e;ca a mai gasit un 318d la 6000,tot 2003,ca asta e cipuita,ii zic sa o ia pe aia;bun omu asa face,mandu posteaza ca si-a luat masina,in nici 3-4 zile ii pica turbo :twoup: s-a zgarcit la 300 si ceva de euro;peste alte cateva zile posteaza ca vrea remapare....,uite asa 318d-ul lui l-a dus la mult mai multi bani

pana la urma masina ta ai vandut-o?

eu tot caut...mai veniti cu noutati!

Link to comment
Share on other sites

vezi ca sunt catvea 320d-uri 2003/2004 unic proprietar ,aprox ac bani

 

legat de masina de mai sus,te duci o vezi,negociezi si daca iti place o pui pe tester

nu am gasit decat jaf-uri alea cu unic proprietar sa stii!

am facut un drum de bv si unu de tm sa ma conving ca sunt o gramada de samsari pe net cu anunturi aiurea si cu masini f f f rele...

masina am luat-o ieri,cea din link,cu 6900!

nu stiu daca am dat mult sau putin pe ea,imi place si o sa incep sa ma bucur de ea

la tester unde?la bmw?cat costa?in ce consta?

Link to comment
Share on other sites

sa o stapanesti sanatos!!!

 

pretul mi se pare mare,da trebuia pusa pe tester sa vezi ce ai cumparat,asta o faceai la orice service mai rasarit;macar sa o fi ridicat sa te uiti pe dedesupt,sa nu te trezesti ca ai luat masina sudata

 

legat de masini cu unic prop erau catveva la buc,Ct,asa imi ad aminte; da erau departe,dar nu bateai atatia km doar pt o masina,vedeai si tu macar 5-6

 

iar pretul trebuia negociat la sange,nu 100e in conditii de criza,in conditiile in care de la anu baga astia 5 tichete remat

Edited by ionut_marius
Link to comment
Share on other sites

Sa o stapanesti sanatos! Imi place cum arata masina in poze. Culoarea este deosebita... :twoup:

dragii mei sunt femeie,o s-o stapanesc sanatoasa

da,acum ma gandesc si eu,ca tb sa mai fi asteptat...dar nu am mai putut,nu am mai vrut pentru ca aveam nevoie de masina

nu am avut cu cine sa negociez la sange pt ca omul era f hotarat

sper sa am noroc de ea si sa nu ma poarte prin service-uri...ca nu am chef sau timp de astea

culoarea mi-a placut si mie,ca e deosebita...

 

 

 

 

am gasit masina care era pe net,de timis,cu nr de inm DON,nu avea butoane la geamuri,nu mergeau geamurile si mari probleme la motor,masina parca era o supernova nu un bmw si plus de asta cereau 6300 eur pe ea...poate ca o negociam la sange,dar nu mi-a tb sa o vad in ochi credeti-ma...nici cu 5000 nu o luam,nu sunt genul sa stau sub ea,sa ma duc cu ea mereu la service etc:)

Link to comment
Share on other sites

am gasit masina care era pe net,de timis,cu nr de inm DON,nu avea butoane la geamuri,nu mergeau geamurile si mari probleme la motor,masina parca era o supernova nu un bmw si plus de asta cereau 6300 eur pe ea...poate ca o negociam la sange,dar nu mi-a tb sa o vad in ochi credeti-ma...nici cu 5000 nu o luam,nu sunt genul sa stau sub ea,sa ma duc cu ea mereu la service etc:)

Vad ca probleme deja au aparut :twoup:. Si cate inca mai apar. Sa ai grija cum conduci . Multa bafta

Link to comment
Share on other sites

am gasit masina care era pe net,de timis,cu nr de inm DON,nu avea butoane la geamuri,nu mergeau geamurile si mari probleme la motor,masina parca era o supernova nu un bmw si plus de asta cereau 6300 eur pe ea...poate ca o negociam la sange,dar nu mi-a tb sa o vad in ochi credeti-ma...nici cu 5000 nu o luam,nu sunt genul sa stau sub ea,sa ma duc cu ea mereu la service etc:)

Vad ca probleme deja au aparut :). Si cate inca mai apar. Sa ai grija cum conduci . Multa bafta

merci, probleme inca nu au aparut,unde vezi tu probleme?:twoup:))

Link to comment
Share on other sites

am gasit masina care era pe net,de timis,cu nr de inm DON,nu avea butoane la geamuri,nu mergeau geamurile si mari probleme la motor,masina parca era o supernova nu un bmw si plus de asta cereau 6300 eur pe ea...poate ca o negociam la sange,dar nu mi-a tb sa o vad in ochi credeti-ma...nici cu 5000 nu o luam,nu sunt genul sa stau sub ea,sa ma duc cu ea mereu la service etc:)

Vad ca probleme deja au aparut :twoup:. Si cate inca mai apar. Sa ai grija cum conduci . Multa bafta

merci, probleme inca nu au aparut,unde vezi tu probleme?:twoup:))

topicul cu oglinda :)) sau nu esti tu acolo si cu turela.....

eu am 1 an de cand am un 320D si tot gasesc mereu la el cateva ceva. se simt bmw-urile dupa 8 -10 ani.

Link to comment
Share on other sites

am gasit masina care era pe net,de timis,cu nr de inm DON,nu avea butoane la geamuri,nu mergeau geamurile si mari probleme la motor,masina parca era o supernova nu un bmw si plus de asta cereau 6300 eur pe ea...poate ca o negociam la sange,dar nu mi-a tb sa o vad in ochi credeti-ma...nici cu 5000 nu o luam,nu sunt genul sa stau sub ea,sa ma duc cu ea mereu la service etc:)

Vad ca probleme deja au aparut :twoup:. Si cate inca mai apar. Sa ai grija cum conduci . Multa bafta

merci, probleme inca nu au aparut,unde vezi tu probleme?:twoup:))

topicul cu oglinda :)) sau nu esti tu acolo si cu turela.....

eu am 1 an de cand am un 320D si tot gasesc mereu la el cateva ceva. se simt bmw-urile dupa 8 -10 ani.

ba da eu sunt,dar astea nu=s probleme...stai relax

Link to comment
Share on other sites

din cate stiu eu nu exista e 46 fl fara bc.iar mi se pare ciudat ca are mahon,incalzire in scaune etc si nu are cd player sau pilot automat.

km reali nu poti sa-i afli,dar asta are mai putina relevanta.du-te cu masina la tester si daca e ok,go for it.

 

de ce sa ti se para?daca vreau imi iau 330xd cu jante pe 15.nu inteleg cum poate fi ciudat.daca mergi la reprezentanta bmw si vezi modalitatea de configurare sau chiar pe site-ul AB vei observa ca la bmw se ia masina standard CHEALA mai pe romaneste si iei optiunile la rand,nu e pe pachete,in functie de motorizare ai unele optiuni in plus la modelul standard .

 

tapiterie gri(desi la telefon si in anunt a zis ca e crem)

 

 

 

 

 

am comandat de la autotransilvania un seria unu facelift ,a fost primul din transilvania(toti asteptau sa vada noutatile noului model sa zic asa),in optiuni la configurare am ales culoarea crem,codul tapiteriei de piele coincidea cu , comanda insa cand a ajuns masina tapiteria era un gri desi peste tot masina aparea cu tapiteria crem,deci poate scrie in descrierea masinii ,in datele oficiale de la bmw crem si masina sa fie pur si simplu gri pe dinauntru,a ramas uimit si dealer-ul cand a vazut ca pe comanda scrie crem si de fapt e gri,a verificat de zece ori si nu a fost nici o greseala cu comanda,pur si simplu aia era nuanta de crem cica,e sec dar asa e. o fi ceva nuanta noua inventata si nu stie lumea probabil :twoup:

Edited by SM07PRM
Link to comment
Share on other sites

din cate stiu eu nu exista e 46 fl fara bc.iar mi se pare ciudat ca are mahon,incalzire in scaune etc si nu are cd player sau pilot automat.

km reali nu poti sa-i afli,dar asta are mai putina relevanta.du-te cu masina la tester si daca e ok,go for it.

 

de ce sa ti se para?daca vreau imi iau 330xd cu jante pe 15.nu inteleg cum poate fi ciudat.daca mergi la reprezentanta bmw si vezi modalitatea de configurare sau chiar pe site-ul AB vei observa ca la bmw se ia masina standard CHEALA mai pe romaneste si iei optiunile la rand,nu e pe pachete,in functie de motorizare ai unele optiuni in plus la modelul standard .

 

tapiterie gri(desi la telefon si in anunt a zis ca e crem)

 

 

 

 

 

am comandat de la autotransilvania un seria unu facelift ,a fost primul din transilvania(toti asteptau sa vada noutatile noului model sa zic asa),in optiuni la configurare am ales culoarea crem,codul tapiteriei de piele coincidea cu , comanda insa cand a ajuns masina tapiteria era un gri desi peste tot masina aparea cu tapiteria crem,deci poate scrie in descrierea masinii ,in datele oficiale de la bmw crem si masina sa fie pur si simplu gri pe dinauntru,a ramas uimit si dealer-ul cand a vazut ca pe comanda scrie crem si de fapt e gri,a verificat de zece ori si nu a fost nici o greseala cu comanda,pur si simplu aia era nuanta de crem cica,e sec dar asa e. o fi ceva nuanta noua inventata si nu stie lumea probabil :twoup:

 

 

nu dle...asta nu stia culorile,crede-ma

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.