Jump to content

BMW 530 XD Individual


530xdodo

Recommended Posts

Hai zi-ne si noi acum daca tot ai inceput... :)

 

220.000 reali sau la ultima revizie?

 

Reali, cu atat a plecat masina din Valcea. N-a fost niciodata lovita in schimb, s-a vopsit ca s-a mai profitat de casco de la leasing.

 

Si da, a fost masina de director, macar atata sa fie consolarea. :twoup:

 

deci nu e dracul chiar atat de negru :) , asta cu km e la ordinea zilei, a devenit o obisnuinta, te duci sa speli masina si mai dai ceva km inapoi, cam asa este... :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A luat-o deci cu 20000 si acum vrea sa o vanda cu 22900. "nem fraier" :twoup:

 

Nu tin neaparat sa o vand dar am pus-o ca idee sa vad ce interes exista. Sunt primul si singurul care face asta? Bafta

 

530xduda a avut masina asta http://autovit.ro/volkswagen-eos-C16327344.html pe timpul ce aveam eu birou cu booster

 

avea si scris cu cristale dadasau duda sau dodo :twoup:

 

acum a inscris masina cu w la inceput,cica nu te opreste politia :twoup:

 

Nu prea inteleg care e problema ta......

 

Deci e clar! Ce-o fi zis omul: hai sa o prezint astora ca fiind prima mea masina si poate s-o trezi vreunu' sa o cumpere... :) Altfel nu inteleg ca ce a mai prezentat-o aici...

 

A plecat de mult din Valcea, WLF? Ca sa aproximam si noi cam cati km are acum... :)

 

Am zis "primul meu Bmw", nu prima mea masina.....

 

 

Am vorbit direct la sursa. Nu va zic decat ca masina de fapt are 220k km reali si trageti si voi concluziile. Restul de detalii i le-am dat lui Pole, n-as vrea sa le spun pe aici.

 

Cine o verifica la reprezentanta cu seria de caroserie o sa aibe o MAAARE surpriza. :twoup:

 

Zi pana la capat daca tot ai inceput.... Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Hai zi-ne si noi acum daca tot ai inceput... :)

 

220.000 reali sau la ultima revizie?

 

Reali, cu atat a plecat masina din Valcea. N-a fost niciodata lovita in schimb, s-a vopsit ca s-a mai profitat de casco de la leasing.

 

Si da, a fost masina de director, macar atata sa fie consolarea. :twoup:

 

Cand am luat masina am verificat-o la Bmw de pe DN1 si la Bmw de pe centura. In ambele locuri mi-au spus ca 166.000 sunt kilometri reali.... Daca le-a fost lene sa verifice pe bune, asta e, tzeapa mea.....

Link to comment
Share on other sites

Masina a plecat pe 18 mii din Valcea, cu 220k pe bord reali, asta o spune fostul proprietar. Si iti spun si ce belele ai acum la ea, un simering la cutie spre cardan care e dus si curge ulei (tre sa schimbi si uleiul din cutie si per total iese 500 euro), si galeria de admisie trebuie schimbata (inca 500 euro).

 

Probabil 166k are motorul de pe ea doar. :twoup:

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

curios cum totusi la verificarea de la reprezentanta BMW i-au iesit km pe care ii are in bord, iar daca doar astea sunt problemele la masina chiar nu mi se pare nimic grav, galeria care se duce cam la toate E60 iar semeringul ala iarasi nu este o problema majora. Poate de cate ori facea service-ul fostul propietar, avand blat la reprezentanta ii treceau aia mai putini km...sau cumva...oricum mi se pare dubios si ridica un mare semn de intrebare asupra credibilitatii reprzentantelor de la noi.
Link to comment
Share on other sites

Acum din cauza cresterii taxei toata lumea s-a apucat sa cumpere masini

Cred ca o sa se intample exact cum a fost cu cauciucurile de iarna

Si la primavara nu o sa mai aiba ce face cu ele si sa vezi preturi atunci

 

Cred ca mai degraba s-au apucat aia care cumpara masini vechi si taxa e oricum deja enorm de mare.

Adica...cineva care vrea un E90 320d sa zicem, a carui taxa este acum de 720 E aproximativ (plus ca avand filtru de particule, e mai mica cu vreo 200 E) ...nu cred c-o sa se grabeasca neaparat sa ia masina anu` asta, ca vezi Doamne, la anu` taxa o sa fie 1100 E. Sa fim seriosi, pentru cineva care-si ia o masina de macar 12 000 E ( "pretul pietei" ), nu cred ca mai conteaza atat 500 E in plus sau in minus...

Link to comment
Share on other sites

iar un buget de 12k nu e asa mare .

Dar nici asa mic pentru o masina, mai ales in vremurile astea cand toata lumea strange cureaua...

 

Exact :twoup:

Oricum....ma gandesc la mine...pai la o masina de 12 - 15 mii...te mai uiti la 500 E...ce dracu :)

Cand e vorba de taxa, asta e...:)

Daca tii neaparat, iei un avocat si o recuperezi dupa aceea :twoup:

Eu asa am zis ca fac, ca-i dau unui coleg avocat sa se ocupe...dar am tot uitat...si trebuia in termen de 6 luni deschisa actiunea, daca nu ma insel ...asa ca a trecut :twoup:

Edited by hornetb
Link to comment
Share on other sites

curios cum totusi la verificarea de la reprezentanta BMW i-au iesit km pe care ii are in bord, iar daca doar astea sunt problemele la masina chiar nu mi se pare nimic grav, galeria care se duce cam la toate E60 iar semeringul ala iarasi nu este o problema majora. Poate de cate ori facea service-ul fostul propietar, avand blat la reprezentanta ii treceau aia mai putini km...sau cumva...oricum mi se pare dubios si ridica un mare semn de intrebare asupra credibilitatii reprzentantelor de la noi.

 

Ce pot sa fac, la ambele reprezentante, si la baneasa si pe centura mi-au spus ca sunt kilometri reali. O sa verific si piesele respective si le voi schimba.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.