Jump to content

"Imagine" posesori BMW


23xwe

Recommended Posts

Ce putem face noi, membrii acestui club, pentru a schimba sau imbunatati imaginea posesorilor de BMW in Romania?

 

Pareri, sugestii, discutii.

 

Este prea mare efortul pentru a dona jucarii, articole vestimentare, jocuri unor case de copii?

Link to comment
Share on other sites

sa conducem civilizat...mai mult nu cred.

 

padure fara uscaciuni nu exista.

Wind are dreptate... noi promovam permanent o conduita civilizata, inclusiv in revista clubului...

 

insa unii nu pot sa faca asta, tocmai pentru ca nu stiu sa citeasca bine sau pentru ca nu au prea dat pe la scoala... :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Imaginea posesorilor Bmw din Romania nu se schimba datorita altor posesori animati de cele mai bune intentii,1000 de oameni care discuta pe un forum nu au cum sa o schimbe.

 

Poate o sa-mi iau injuraturi insa categoria asta mica de oameni civilizati,educati si posesori de bmw e doar o minoritate,majoritatea e compusa din alta categorie de oameni.

Link to comment
Share on other sites

Ce putem face noi, membrii acestui club, pentru a schimba sau imbunatati imaginea posesorilor de BMW in Romania?

Nu poti face nimic , doar sa te obisnuiesti cu gandul ca de unii esti privit mai altfel .

Link to comment
Share on other sites

nu putem face nimic,asta este, in mentalitatea romanului posesorul de bmw,ma rog masina premium nemteasca este cocalar,manelist,marlan,etc;insa este gresit ac tipar de persoana il gasesti pe orice drum,indiferent de masina pe care o conduce;

 

intr-adevar nu exista padure fara uscaciuni dar in mare parte se generalizeaza in special de cei cu masini mult mai ieftine;dar cand vulpea nu ajunge la struguri zica ...

Link to comment
Share on other sites

Pe de altă parte, e foarte adevărat că mărcile premium au mare căutare printre cocalarii care doresc să iasă ĂŽn evidenţă aiurea, aşa că generalizările astea au şi un motiv.

 

Pe mine nu mă interesează să schimb imaginea posesorilor de BMW, nu mă interesează părerea celor din jur, cu atât mai puţin a celor atât de reduşi mintal ĂŽncât te etichetează ĂŽn funcţie de marca maşinii pe care o conduci.

 

Mă rog, e adevărat că şi invidia are o contribuţie, ĂŽnsă nu una semnificativă.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

f multe critici aduse posesorilor de bmw,mert,audi vin din partea celor care conduc masini asiatice,in special japoneze

astea nu prea sunt la cautare de cocalari.

daca au max. 3000 euro nu se uita decat la ceva bmw, audi sau merc de prin anii 90' , daca se poate si "tunata"

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Vai ce topic lesinat, de lamentatie.

 

Nu mai pot eu de imaginea posesorilor bmw, honda, dacia si asa mai departe.

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Ce putem face noi, membrii acestui club, pentru a schimba sau imbunatati imaginea posesorilor de BMW in Romania?

 

Pareri, sugestii, discutii.

 

Este prea mare efortul pentru a dona jucarii, articole vestimentare, jocuri unor case de copii?

 

Nu cred ca se poate face ceva concret pentru a schimba imaginea posesorilor de BMW.

Cred ca acest forum deja face cam tot ce e posibil pentru a sanctiona multe din "conceptiile" asociate cu posesorii de "bolizi". Si aici ma refer la :

 

- sanctionarea drastica a tuningului gen Vitan

- nu-mi aduc aminte sa fi citit pe aici vreun post gen 4tuning, cu liniute, Getaway in Bucharest, comportament rutier periculos, teribilism. Chiar daca apar sunt sanctionate imediat.

- nu se incurajeaza pe aici cumpararea de piese sh, la frana, directie.

- in general atitudinea pe forum e mai mult decat civilizata

- comportament de samsar,etc

 

Actiuni caritabile de genul enumerat de tine mai sus, chiar daca foarte bine intentionate, cred ca ar strani reactii de genul : " S-au trezit si pervenitii aia, baietii de bani gata , posesori de "bolizi" cumparati de mami si tati, sa doneze 3 prostii ca sa impresioneze pe cineva".

Si oricum nu ar schimba cu nimic imaginea posesorilor de BMW, atata timp cat la fiecare semafor vezi un BMW "tunat" , cu 1000w muzica de un anumit gen, si un cocalar la volan ( mai mult sau mai putin emancipat).

Iar imaginea asta a posesorilor de BMW este internationala, nu-ti face iluzii ca in alte tari sunt mai bine priviti, fie ca e din invidie, fie ca multi au un comportament necivilizat, agresivitate in trafic, etc.

Atata timp cat in topul soferilor agresivi, posesorii de BMW ocupa locuri fruntase, nu vad cum s-ar schimba imaginea lor.

 

Cred ca mai utila ar fi organizarea unor demonstratii tehnice cu ce inseamna tractiunea spate, cum se conduce o masina cu tractiune spate, etc ( ca sa nu mai vedem la stiri pusti de 18 ani cu carnet de 2 saptamani , care fac masina praf dupa ce ii forteaza limitele).

Pe langa imaginea proasta a posesorilor de BMW, cred ca ar trebui schimbata in primul rand imaginea marcii, pentru ca majoritatea celor care nu au avut un BMW considera aceasta marca ca fiind periculoasa. Cred ca fiecare dintre noi ne-am lovit cel putin o data de afirmatii de genul : "BMW-ul trage bine pe uscat, dar sa te vad ce faci la iarna, sau pe ploaie ?"

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Asta pentru ca prea multi isi iau masina pentru imagine.

 

Pai in cazul de fata ar fi un soi de pardox. Cine isi mai ia BMW, cand imaginea creata astfel, este de cocalar, tigan, ceafa lata etc ? :twoup:

Link to comment
Share on other sites

De ce sĂŁ fie interesant?

 

Nu ĂŽnĂželeg de unde interesul ĂŁsta pentru pĂŁrerea lui Dorel.

 

Daca nu e interesanta parerea lui Dorel atunci topicul nu are sens (si-asa n-are :twoup:) ) Pentru ca o imagine se construieste pe impresiile cetatenilor,destept sau prost,slab sau gras,batran sau tanar nu conteaza ca e dorel sau nu.Daca intrebi doar posesorii de bmw ce parere au despre bmw nu prea e relevant pentru o imagine generala.

 

Oricum nu e relevant insa daca e sa vorbim ontopic,e clar ca bmw nu are deloc o imagine buna,imagine generala.Chiar acum cateva zile vedem la tv 2 bmw-uri X6 si se zicea de nu stiu ce mita,un scandal ceva probabil n-am urmarit,deci unde e bmw e loc si de mita,interlopi si chestii :))

Edited by Alex4Tuning
Link to comment
Share on other sites

f multe critici aduse posesorilor de bmw,mert,audi vin din partea celor care conduc masini asiatice,in special japoneze

astea nu prea sunt la cautare de cocalari.

daca au max. 3000 euro nu se uita decat la ceva bmw, audi sau merc de prin anii 90' , daca se poate si "tunata"

 

 

uite alte forumuri eu am fost criticat ca mi-am luat x6 nou si nu lexus ;

Link to comment
Share on other sites

Asta pentru ca prea multi isi iau masina pentru imagine.

 

Pai in cazul de fata ar fi un soi de pardox. Cine isi mai ia BMW, cand imaginea creata astfel, este de cocalar, tigan, ceafa lata etc ? :twoup:

Pai taranusii zic ca daca ai BMW esti smecher , chiar daca e vreo cazatura de masina.

Lexus nu ofera nimic asemanator X6-lui , eu zic ca ai ales foarte bine.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.