Jump to content

Navigatie 2011


Recommended Posts

Salut,

 

Am descarcat doua veriuni de navigatie pentru BMW (BMW Road Map High Europa 2011 si BMW Road Map Europa Professional 2011)

Problema e ca atunci cand scriu versiunea corespunzatoare pentru masina mea imi apare Error Reading Data.

 

Mentionez ca am scris pe DVD+R Verbatim, Traxdata, Memorex cu viteza de 2x. Are cineva vreo idee?

 

Multumesc.

 

BMW Road Map High Europa 2011

 

* Andorra, Belgien, Dänemark, Deutschland, Finnland, Frankreich, Griechenland

* Gibraltar, GroĂbritannien, Irland, Italien, Liechtenstein, Luxemburg, Monaco

* Niederlande, Norwegen, Ăsterreich, Portugal, San Marino, Slowakische Republik

* Spanien, Schweden, Schweiz, Tschechische Republik, Vatikanstadt

 

Incl. Easteurope:

 

* Parts from Bulgarien, Kroatien, Polen, Rumänien, Russland, Slowenien and Ungarn and Major Roads of other Easteurop States

 

3er E46, 5er E39, E52, E53, 7er E38/E65/E66, E83, E85, E86 und Z4 DVD Navigation

 

BMW Road Map Europa Professional 2011

 

Including speedcam's

 

- size, 3 DVDs Single Layer

 

DVD1, Western Europe

COVERAGE: Andorra, Belgium, France, Gibraltar, Great Britain, Ireland, Luxemburg, Monaco, Netherlands, Portugal (incl. Madeira), Spain (incl. Canary Isles)

 

DVD2, Middle Europe / Central Europe

COVERAGE: Austria, Belgium, Croatia, Czech Republik, Denmark, Germany, Italy, Liechtenstein, Luxemburg, Netherlands, San Marino, Switzerland, Slovenia, Vatican City, MRE

 

DVD3, Eastern Europe

COVERAGE: Bulgaria, Belarus, Croatia, Estonia, Finland, Greece, Hungary, Norway, Poland, Romania, Russia, Sweden, Slovakia

 

 

 

E60, E61, E63, E64, E70, E71, E81, E82, E87, E88, E90, E91, E92 und E93. DVD Navigation (SA609)

Link to comment
Share on other sites

Road High din cate stiu e pentru navi tip mai vechi MK. La E90/91 merge doar Professional daca ai navi pro (ecran 8,8') sau business daca ai navi color mai mic.

De pe ce site ai descarcat-o ? Poate nu este buna si zi din ce oras esti poate te ajutam careva sa o incercam la alta masina daca merge.

2010 iti mergea bine cu DVD scris cu acelasi inscriptor ?

Link to comment
Share on other sites

Road High din cate stiu e pentru navi tip mai vechi MK. La E90/91 merge doar Professional daca ai navi pro (ecran 8,8') sau business daca ai navi color mai mic.

De pe ce site ai descarcat-o ? Poate nu este buna si zi din ce oras esti poate te ajutam careva sa o incercam la alta masina daca merge.

2010 iti mergea bine cu DVD scris cu acelasi inscriptor ?

 

Am navi color mai mic DVD-ul cu care a venit 2009 il citeste fara probleme si e business. Problema e ca eu incerc Professional iar Road High nu e pt tipul meu de masina. Nu stiam diferenta dintre Professional si Business.

 

De aici am luat.

 

http://www.ipmart-forum.com/showthread.php...2606&page=1

http://www.ipmart-forum.com/showthread.php...2705&page=1

 

Ai cumva 2011 Business? Sunt din Sibiu.

Link to comment
Share on other sites

cauta pe google "gps underground forum" iti faci cont si gasesti in sectiunea Car GPS Systems -> BMW orice varianta de navigatie doresti, inclusiv cea Business (BMW Navigation DVD Road Map Europe BUSINESS 2011) care iti trebuie tie.

 

Professional si High nu sunt pt masina ta.. il corectez putin pe "shimano" cu precizarea ca varianta High este pt ultimul model de navi (cu HDD) de pe LCI.

Edited by rashpy
Link to comment
Share on other sites

High este pentru modelele mai vechi, scrie si in primul post: 3er E46, 5er E39, E52, E53, 7er E38/E65/E66, E83, E85, E86 und Z4 DVD Navigation.

 

I stand corrected : ))

 

nu stiu de ce traiam cu impresia ca e pt modelul nou..

 

BMW Navigation DVD Road Map Europe PREMIUM CIC 2011 - asta e pt modelul nou :twoup:

 

my bad!

Link to comment
Share on other sites

high e pe un singur dvd, cel pe 3 dvd e varianta pentru professional (masini cu idrive si navi professional)

 

Oricum nu mi-a mers niciuna din ele, in special high-ul care ma interesa mai mult :twoup:

Domne exista o explicatie, nu ati scris corect: exemplu la nero se bifeaza Fly, sau un program de boot bun: ex IMGBURN, succes am scris eu pentru bmw Busnis si Opel nu este problema harta este aceasi ca 2010

Link to comment
Share on other sites

cauta pe google "gps underground forum" iti faci cont si gasesti in sectiunea Car GPS Systems -> BMW orice varianta de navigatie doresti, inclusiv cea Business (BMW Navigation DVD Road Map Europe BUSINESS 2011) care iti trebuie tie.

 

Professional si High nu sunt pt masina ta.. il corectez putin pe "shimano" cu precizarea ca varianta High este pt ultimul model de navi (cu HDD) de pe LCI.

 

 

Exista Romania pe "BMW Navigation DVD Road Map Europe BUSINESS 2011" ?

Din cate stiu eu...nu...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

salut am downloadat si eu BMW DVD Road Map Europe Professional 2011 de pe torrente in 3 dvd-uri si am scris dvd-ul 3 (ala 7297) de vreo 4 ori si tot nu mi-l citeste, imi arata tot please insert navigation dvd. l-am scris o data pe un verbatim dvd+r la 2x cu imgburn, un verbatim dvd-r la 4x cu imgburn si unul la fel cu ashampoo si inca un traxdata dvd+r la 2x,...... ce sa mai fac ????? pls help, chiar nu mai stiu si alte solutii. imi trebuie 2010 instalat mai intai sa pot face update la 2011? care e faza ? (

ps: 320d e90 navi prof

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 11 months later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.