Jump to content

Merita sa vand BMW E39 525d din 2003 pe 7000Euro?


SĂŠbastien

Recommended Posts

pai sebastien ... ciupanezu vrea sa ajunga la 50.000 posturi ... deaia scrie el la orice maruntis ... :D

 

pole nu stii tu frate ... maine o sa apara si logane de la jandarmi cu armaturi in tobe :)

 

mai e un numar de smecher ... W T X ... gen :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ce onoare, bine ai venit si tu. Am observat ca daca nu comentezi la fiecare topic nu functioneaza forumul. Cred ca esti "motorul" acestui forum.

 

topicul era despre masina ta, in speta: armaturi de sri.

lasa-l pe ciupanezu, lasa-ma pe mine cu limba romana, lasa-l pe catalin sa tasteze dupa o zi de munca,mai bine povesteste-ne cate ceva de masina.

Edited by unvicont
Link to comment
Share on other sites

Sebastiane,incearca sa nu mai gandesti asa omule,schimba-ti mentalitatea de pusti cocalar...a munci(indiferent unde) nu e o rusine,mai rusine si josnic e sa furi,sa dai in cap,sa cersesti,sa stai golan-boschet acasa pe pensia bunicilor sau salariul parintilor,sa n-ai ce baga in stomac si sa umbli cu adidasi "puma" dar cerand cate o tigara tovarasilor de la coltul blocului...asta e rusine. Mie in nici-un caz nu mi-e rusine ca am un castig de 1300-1500€(depinde de luna)lunar,capisci monseur? ;)
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Metaforicu' asta de unde a mai aparut ? :purple:

 

edit: aha, am mai postat aici, era de trista amintire topicul, de asta am uitat probabil.

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

topicul era despre masina ta, in speta: armaturi de sri.

lasa-l pe ciupanezu, lasa-ma pe mine cu limba romana, lasa-l pe catalin sa tasteze dupa o zi de munca,mai bine povesteste-ne cate ceva de masina.

Pai sa iti povestesc, are armaturile mentionate mai sus de "Domnul Constructor" si e mult mai buna decat un E38 de 100Euros.

Link to comment
Share on other sites

topicul era despre masina ta, in speta: armaturi de sri.

lasa-l pe ciupanezu, lasa-ma pe mine cu limba romana, lasa-l pe catalin sa tasteze dupa o zi de munca,mai bine povesteste-ne cate ceva de masina.

Unvicont app,exista si armaturi de s.i.e? :LMAO:

Link to comment
Share on other sites

Pai sa iti povestesc, are armaturile mentionate mai sus de "Domnul Constructor" si e mult mai buna decat un E38 de 100Euros.

 

eu chair am un e38 cu ceva "armaturi" si ceva in plus.

de aceea eram curios de masina ta.

ce are?

doar geamuri duble... sau ceva mai special?

Edited by unvicont
Link to comment
Share on other sites

BMW E39 525d

Cutie manuala

 

 

Salut,

 

Ca sa iti vinzi masina la 7000 Euro trebuie sa fie doua motive:

1. Nu mai ai bani nici sa mananci, rate la banca, ect..

2. Masina cu probleme

 

Pai frate cum poti sa vinzi un BMW 525 diesel din 2003 la 7000 Euro???

Numai taxa este in jur de 3500 Euro ..deci o vinzi pe 3500 Euro..bai fratilor GANDITI inainte

Am un 320I din 2002, cu peste 210.000 km in bord si fara 9000 EURO nici macar nu discut dar aminte

sa vand, oricum la vara vor plange sa ia unul in 9000 de euro, nu ca asa vreau eu dar numai taxa la

o masina cu motor de 2.2 si mai mult de 5 ani vechime este 5277 Euro asa ca GANDITI!

Edited by E46 320I
Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Ca sa iti vinzi masina la 7000 Euro trebuie sa fie doua motive:

1. Nu mai ai bani nici sa mananci, rate la banca, ect..

2. Masina cu probleme

 

Pai frate cum poti sa vinzi un BMW 525 diesel din 2003 la 7000 Euro???

Numai taxa este in jur de 3500 Euro ..deci o vinzi pe 3500 Euro..bai fretilor GANDITI inainte

Am un 320I din 2002, cu peste 210.000 km in bord si fara 9000 EURO nici macar nu discut dar aminte

sa vand, oricum la vara vor plange sa ia unul in 9000 de euro, nu ca asa vreau eu dar numai taxa la

o masina cu motor de 2.2 si mai mult de 5 ani vechime este 5277 Euro asa ca GANDITI!

In Decembrie am vrut sa o dau, dar s-au gasit bagatorii de seama sa comenteze pe aici si le-am scris si eu. Am sa o dau unui prieten cu 7000 dupa ce imi gasesc eu masina. Calculele tale sunt gresite si un pic exagerate din punctul meu de vedere, dar poate tu stii mai bine.

 

sebastiene de unde esti? vreau sa vad masina ta maine.

Vecin cu tine in Somalia sigur nu sunt.

Link to comment
Share on other sites

In Decembrie am vrut sa o dau, dar s-au gasit bagatorii de seama sa comenteze pe aici si le-am scris si eu. Am sa o dau unui prieten cu 7000 dupa ce imi gasesc eu masina. Calculele tale sunt gresite si un pic exagerate din punctul meu de vedere, dar poate tu stii mai bine.

 

 

Vecin cu tine in Somalia sigur nu sunt.

 

 

Salut,

 

Nu am nici un interes sa iti influentez deciziile tale dar masina aia sta in 10.000 euro FARA DISCUTII daca e ok.

Intra pe calculator de taxe sa vezi cat este taxa pentru a ta si mai vorbim, in cazul meu este 5277 euro nu de pe calculatorul de taxe ci de la FINANTE!

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Ca sa iti vinzi masina la 7000 Euro trebuie sa fie doua motive:

1. Nu mai ai bani nici sa mananci, rate la banca, ect..

2. Masina cu probleme

 

Pai frate cum poti sa vinzi un BMW 525 diesel din 2003 la 7000 Euro???

Numai taxa este in jur de 3500 Euro ..deci o vinzi pe 3500 Euro..bai fratilor GANDITI inainte

Am un 320I din 2002, cu peste 210.000 km in bord si fara 9000 EURO nici macar nu discut dar aminte

sa vand, oricum la vara vor plange sa ia unul in 9000 de euro, nu ca asa vreau eu dar numai taxa la

o masina cu motor de 2.2 si mai mult de 5 ani vechime este 5277 Euro asa ca GANDITI!

Colegu,eu nu as gandi chiar asa,si sa-ti spun de ce:la vara daca foamea din romanica va fi si mai mare si vii dumneata(vb in general,fara referire la persoana ta)si-o vinzi cu un pret exorbitant,pai cine ti-o mai ia?ai sa stai mult si bine cu ea pana trece criza din romanica,ori cumea nu prea da semne sa se duca...

In al doilea rand,inca mai exista varianta bulgaria(cat o mai tine si asta),si decat sa-ti iau masina ta la un pret nesimtit de mare,mai bine ma duc la germanica sau in alta tara,o iau la un pret mai bun si-o bag pe bulgarica!

 

Sunt foarte multi care gandesc asa.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Nu am nici un interes sa iti influentez deciziile tale dar masina aia sta in 10.000 euro FARA DISCUTII daca e ok.

Intra pe calculator de taxe sa vezi cat este taxa pentru a ta si mai vorbim, in cazul meu este 5277 euro nu de pe calculatorul de taxe ci de la FINANTE!

 

este ... un punct de vedere.

dar o masina de institutie cu doar atatia km la bord.... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Nu am nici un interes sa iti influentez deciziile tale dar masina aia sta in 10.000 euro FARA DISCUTII daca e ok.

Intra pe calculator de taxe sa vezi cat este taxa pentru a ta si mai vorbim, in cazul meu este 5277 euro nu de pe calculatorul de taxe ci de la FINANTE!

 

du-te mah si tu cu 10.000 euro ... sa fim seriosi ...

 

ia vezi cat e taxa la o pisica cu 2.5 sau un e60 530 ... ar trebui sa marim pretul de vanzare ... ca e taxa mare? :LMAO:

am si eu un e60 la vanzare ... il dau in 20,000 ca s-a marit taxa :D

Link to comment
Share on other sites

Pentru a mea e taxa peste 10 000 €.

Asta ĂŽnseamnĂŁ cĂŁ valoreazĂŁ peste 15000 €? :laugh:

 

 

Salut,

 

Tinand cont ca masina lui este din 2003 si are cum spune 175.000 km in bord eu zic ca 10.000 euro este un pret bun, tinand cont ca una noua este in jur de 40.000 Euro.

Link to comment
Share on other sites

este ... un punct de vedere.

dar o masina de institutie cu doar atatia km la bord.... :thumbsup:

Se vede ca te-ai atacat rau, tu baiatul cu masina de 100Euros. Ti-am zis de la inceput ca nu stii limba romana. Daca citesti cu atentie topicul in primele pagini vezi ca masina a fost la probe acolo nu am cumparat-o eu dupa ce a fost folosita de ei. Da, chiar atati KM are si ca sa vezi accept si orice test; cum zic astia pe autovit.:))

Link to comment
Share on other sites

du-te mah si tu cu 10.000 euro ... sa fim seriosi ...

 

ia vezi cat e taxa la o pisica cu 2.5 sau un e60 530 ... ar trebui sa marim pretul de vanzare ... ca e taxa mare? :LMAO:

am si eu un e60 la vanzare ... il dau in 20,000 ca s-a marit taxa :D

Pai cine vrea masina identica ca a ta face urmatoarele 2 lucruri:

 

1. Ori iti da pretul care il ceri tu

2. Ori isi aduce omul una din afara si plateste 20.000 Euro taxa..este simplu

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.