Jump to content

s-a stricat trapa


CosminD

Recommended Posts

astazi...am vrut sa deschid trapa...adica sa o deschid in sus pentru aerisire, dar nestiind ca e inghetata, am fostat-o, s-a auzit o pocnitura si apoi s-a deschis...

dar, dupa ce am vrut s-o inchid am observat ca nu se mai pune perfect pe golul de trapa si ca un colt al ei, cel din spate-dreapta coboara mai jos cu vreo 1,5 cm fata de linia capotei.

aveti cumva idee ce s-a intamplat? stiti cumva care e remediul?

aveti idee cam cat costa o trapa completa second-hand?

 

merci de sfaturi, anticipat...

 

P.S. scuze, moderatori daca nu am posta unde trebuie...sau am postat de mai multe ori...

Link to comment
Share on other sites

daca a facut poc nu cred ca mai tine faza cu reinitializarea :twoup:, am avut trapa la mai multe masini dar nu am avut nicio problema, nici iarna si cu atat mai putin vara, poate am avut eu noroc ca am vazut destui pe forum care se plang de probleme cu ea, mai ales in anontimpul asta, dar iarna nu o deschideam imediat cum ma urcam in masina, mai ales atunci cand era foarte frig, asteptam sa se incalzeasca habitaclul.
Link to comment
Share on other sites

P.S. scuze, moderatori daca [...]am postat de mai multe ori...

Pai daca stii ca nu trebuie sa deschizi 3 topicuri pentru aceeasi treaba, de ce ai mai facut-o totusi? :twoup:

 

Dupa cum scrie si in regulamentul forumului,

23. Flood. Nu este permisa postarea unui mesaj pe mai multe subiecte de conversatie. Orice comportament de acest gen va fi sanctionat imediat prin suspendare.

Link to comment
Share on other sites

astazi...am vrut sa deschid trapa...adica sa o deschid in sus pentru aerisire, dar nestiind ca e inghetata, am fostat-o, s-a auzit o pocnitura si apoi s-a deschis...

dar, dupa ce am vrut s-o inchid am observat ca nu se mai pune perfect pe golul de trapa si ca un colt al ei, cel din spate-dreapta coboara mai jos cu vreo 1,5 cm fata de linia capotei.

aveti cumva idee ce s-a intamplat? stiti cumva care e remediul?

aveti idee cam cat costa o trapa completa second-hand?

 

merci de sfaturi, anticipat...

 

P.S. scuze, moderatori daca nu am posta unde trebuie...sau am postat de mai multe ori...

 

vezi ca ai 3 suruburi care pot sa culiseze in orificiul lor. uita-te pe fiecare parte.

post-4406-1292568694_thumb.jpg

probabil s-a deplasat unul din ele...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.