Jump to content

UPGRADE FIRMWARE BMW E60


Recommended Posts

Nu e nici o procedura speciala si mai mult decat atata: nu se poate strica nimic prin aceasta activare,adica e safe...si se poate reveni la setarile initiala oricand tot fara nici un risc....
Link to comment
Share on other sites

Nu e nici o procedura speciala si mai mult decat atata: nu se poate strica nimic prin aceasta activare,adica e safe...si se poate reveni la setarile initiala oricand tot fara nici un risc....

 

Cum se face ?Am si eu e60 din 2004 si nu merge mp3, poate ma ajuti si pe mine sa o fac

Link to comment
Share on other sites

Nu trebuie update de soft la Navi Business din 2004 - merge mp3 doar cu codare - 5 minute cum s-a zis. Conditia este sa aiba optiunea navigatie, nu doar ecranul mic. Si cu upgrade de soft nu se castiga nimic - nici culoarea nu se schimba, nici harti nu poti sa vezi.

Trebuiesc interfata , soft si ceva cunostinte.

Edited by seaman
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Atata secretomanie cu mp3-ul asta.

+KMP3 in FA si full pt MP3_CCC ( in CAPPL)

 

Altii fac DYI din chestia asta si noi nu facem decat sa vindem ceea ce deja exista pe alte forumuri.

 

Uatevar.

 

Aici era vorba de Navi Business, deci nu exista CCC. Lamureste lumea ca asta se face pt Navi Profi.

Si nici nu ajuta pe nimeni care nu are o interfata si nu a vazut sau utilizat vreodata NCS.

Link to comment
Share on other sites

Aici era vorba de Navi Business, deci nu exista CCC. Lamureste lumea ca asta se face pt Navi Profi.

Si nici nu ajuta pe nimeni care nu are o interfata si nu a vazut sau utilizat vreodata NCS.

 

O da. Bine inlocuiesc CCC cu MASK si am rezolvat si problema asta ;))

 

Cablul de diagnoza costa vreo 4 milioane cu tot cu transport din china, ncs-ul se gaseste pe internet impreuna chiar cu tutoriale video cum se face treaba asta sau alte chestii.

 

Deci, se poate.

Evident pentru unul care nu are nici o treaba cu calculatorul si nu are o minte de inginer nu cred ca e recomandat.

Link to comment
Share on other sites

Daca ai CCC pe masina spune-i meseriasului sa se conecteze la CAPPL. :) deoarece CCC nu vei gasi singular...CCC este un ansamblu de denumiri de module numite CCC(car comunication computer).CCC-ul e format din suma a 5 module... Edited by severus_phantom
Link to comment
Share on other sites

La Business este MP3= aktiv in modulul MASK - cu NCS, cum s-a spus.

E bine de stiut ca orice codare dispare la recodare generala a masinii. Deci recomand retrofit cu Progman,daca aveti masinile cu softul updatat. Este permanent si se face mai usor, intuitiv. NCS este cam criptic si riscant, daca va aventurati sa schimbati si Vehicle Order.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 6 months later...
  • 2 months later...

salut

 

de curand mi-am facut upgrade de softai acum am ultima versiune de soft la al meu e60. diferentele sunt notabile.

 

am observat ca dupa upgrade am si optiunea Day Running Light. as vrea sa va intreb daca este posibil sa dezactivez din soft sa nu se mai aprinda si faza lunga cand am activa aceasta optiune. adica acum daca folosesc aceasta optiune se aprind pozitiile si faza lunga insa as vrea sa fac in asa fel incat sa nu se mai aprinda si faza lunga

 

e posibil?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

salut

 

de curand mi-am facut upgrade de softai acum am ultima versiune de soft la al meu e60. diferentele sunt notabile.

 

am observat ca dupa upgrade am si optiunea Day Running Light. as vrea sa va intreb daca este posibil sa dezactivez din soft sa nu se mai aprinda si faza lunga cand am activa aceasta optiune. adica acum daca folosesc aceasta optiune se aprind pozitiile si faza lunga insa as vrea sa fac in asa fel incat sa nu se mai aprinda si faza lunga

 

e posibil?

Zi-mi te rog, unde ai facut updateul, cat te-a costat si cat a durat. Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

upgrade-ul mi l-a facut un amic din Bucuresti. a durat aproximativ 5-6 ore ( nu mai tin minte exact) si m-a costat 150 de ron.

 

nu a fost nici o problema de prajit calculatoare sau altceva

 

Amicul asta al tau se ocupa cu asa ceva ?

E doritor sa mai faca asa ceva ?

Link to comment
Share on other sites

 

am observat ca dupa upgrade am si optiunea Day Running Light. as vrea sa va intreb daca este posibil sa dezactivez din soft sa nu se mai aprinda si faza lunga cand am activa aceasta optiune. adica acum daca folosesc aceasta optiune se aprind pozitiile si faza lunga insa as vrea sa fac in asa fel incat sa nu se mai aprinda si faza lunga

 

e posibil?

 

cum adica ti se aprinde faza lunga ? vrei sa spui ca ti se aprinde faza scurta si tu vrei sa ai aprinse numai inelele cand ai DRL activ.

 

faza scurta, adica lupele, xenon-ul.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.