Jump to content

New entry


CJ-11-WXT

Recommended Posts

Buna ziua la toata lumea,

 

eu sunt nou pe aici, deci daca pun intrebari care s-au mai discutat imi cer scuze.

sunt in sfarsit mandrul proprietar al unui 520d E60 din 06.2009.

as avea si eu cateva intrebari la care poate imi dati si mie niste sfaturi:

 

1. a meu nu are suport de pahar in fata - are cineva o solutie ieftina si eleganta ?? macar de un pahar.

2. am optiune de internet dar nu stiu cum sa o fac sa mearga, cei de la bmw se documenteaza si ei, am net pe telefonu mobil deci daca s-ar putea rezolva pe bluetooth ar fi super. ( a vazut un prieten la un seria 3 dar nu stie cum era facuta conexiunea)

3. cnd blochezi usile din telecomanda oare se poate face sa se plieze oglizile automat , gen mercedes ?

4. ceva sfaturi la ce sa am grija ce sa fac ce sa nu fac.

5. bari pentru suporti de skiuri daca stie cineva bune si pret rezonabil, la bmw 1000 ron

 

Pentru informatii e un 520d 177CP 06.2009 20500 km luat din germania argintiu cu pachet M

interior aluminiu pentan cu piele neagra.

 

Astept sfaturile voastre.

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

1. a meu nu are suport de pahar in fata - are cineva o solutie ieftina si eleganta ?? macar de un pahar.

2. am optiune de internet dar nu stiu cum sa o fac sa mearga, cei de la bmw se documenteaza si ei, am net pe telefonu mobil deci daca s-ar putea rezolva pe bluetooth ar fi super. ( a vazut un prieten la un seria 3 dar nu stie cum era facuta conexiunea)

 

1. aceeasi problema, si eu ma scarpin in capo, momentan am adoptat un suport de pahar de la McDonalds :twoup: (trist, stiu...)

2. rugaminte - daca afli raspunsul, ma intereseaza si pe mine subiectul.

Link to comment
Share on other sites

1. Ieftina nu prea, dar eleganta sigur. Am vazut cateva cupholdere la reprezentanta bmw

2. In Romania nu-ti va merge. Inca nu e implementat sistemul.

3. Nu, dar se gasesc cateva improvizatii pe forums 5series net

4. Atentie la caseta de directie, la gropi, la articulatii

 

Este manual sau automat?

 

Sa o stapanesti sanatos

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua la toata lumea,

 

eu sunt nou pe aici, deci daca pun intrebari care s-au mai discutat imi cer scuze.

sunt in sfarsit mandrul proprietar al unui 520d E60 din 06.2009.

as avea si eu cateva intrebari la care poate imi dati si mie niste sfaturi:

 

1. a meu nu are suport de pahar in fata - are cineva o solutie ieftina si eleganta ?? macar de un pahar.

2. am optiune de internet dar nu stiu cum sa o fac sa mearga, cei de la bmw se documenteaza si ei, am net pe telefonu mobil deci daca s-ar putea rezolva pe bluetooth ar fi super. ( a vazut un prieten la un seria 3 dar nu stie cum era facuta conexiunea)

3. cnd blochezi usile din telecomanda oare se poate face sa se plieze oglizile automat , gen mercedes ?

4. ceva sfaturi la ce sa am grija ce sa fac ce sa nu fac.

5. bari pentru suporti de skiuri daca stie cineva bune si pret rezonabil, la bmw 1000 ron

 

Pentru informatii e un 520d 177CP 06.2009 20500 km luat din germania argintiu cu pachet M

interior aluminiu pentan cu piele neagra.

 

Astept sfaturile voastre.

Multumesc

 

ia legatura cu userul @ralfy. e din cluj, are e60 si stie muuuulte.

... daca barile si suport schiuri de e38 se potrivesc la e60, am eu, folosite un sezon.

Link to comment
Share on other sites

3. cnd blochezi usile din telecomanda oare se poate face sa se plieze oglizile automat , gen mercedes ?

daca tii apasat 3 sec pe butonul de inchis de la remote se vor inchide ,cel putin asa e la celelalte modele , E46, E90

 

Nus foarte familiarizat cu conceptu " oglinzilor pliabile" . Ma gandesc ca este o dotare optionala pe e60 facelift, nu?

Cum stiu care model are dotarea asta?

 

 

p.s- voi deveni cat de curand un posesor de 520d facelift si ma gandeam ca daca tot traiesc in RO unde se fura la greu oglinzile de Bmw ar fi f utila si o astfel de dotare

Link to comment
Share on other sites

Nus foarte familiarizat cu conceptu " oglinzilor pliabile" . Ma gandesc ca este o dotare optionala pe e60 facelift, nu?

Cum stiu care model are dotarea asta?

p.s- voi deveni cat de curand un posesor de 520d facelift si ma gandeam ca daca tot traiesc in RO unde se fura la greu oglinzile de Bmw ar fi f utila si o astfel de dotare

Pe usa soferului, pe langa butoanasele de reglaj ale oglinzilor mai trebuie sa ai un mic butonas, de pliere electrica a oglinzilor. http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:JrtzRLB.../23.jpg&t=1

Din pacate aceasta dotare nu te va ajuta importiva hotilor de oglinzi. Se depliaza foarte usor cu mana...

Link to comment
Share on other sites

3. cnd blochezi usile din telecomanda oare se poate face sa se plieze oglizile automat , gen mercedes ?

5. bari pentru suporti de skiuri daca stie cineva bune si pret rezonabil, la bmw 1000 ron

 

2. Haide cu ea la o intalnire la anul sa vedem mai exact despre ce e vorba. Probabil iti trebuie doar o cartela SIM cu acces la internet.

3. Daca nu are masina optiunea asta, se poate activa din soft.

5. Eu le am pe cele originale de la BMW si sunt foarte multumit de ele, recomand.

Bari: 82710147586

http://bmwfans.info/parts/catalog/E60/Seda...s/rack_support/

Suport ski/snowboard: 82720406587

http://bmwfans.info/parts/catalog/E60/Seda...owboard_holder/

Link to comment
Share on other sites

Multumesc de info.

cu barile care cum potrivesc nu ma pricep nici eu ca acuma am aflat si eu ca sub ornamentele de pe acoperis ar fi acolo prinderile.

dar cred ca o sa-mi iau eu in portbagaj o cuva de cauciuc si folosesc sacul de skiuri.

da e automata cu 6 trepte , schimbatorul aceala gen joystick.

cu suportul de pahar am gasit la bmw ceva care se prinde in partea dreapta de la gurile de aerisire de pe mijloc peste ornament cu ceva sistem de prindere, costa cam 200 ron dar e original si se poate plia cnd nul folosesti.

internetul au primit ceva documentatie la bmw ceruta din germania dar numai dupa anul nou voi putea merge la teste, ce am citit eu acolo e activarea internet ptr masinile cu optiunea 614 internet.

de oglinzi am intrebat la bmw la modelu asta cica nu ar merge doar la 5-ul nou.

si inca o intrebare stie cineva cat m-ar costa sa-i pun TV ? si ce am nevoie ptr asa ceva.

la bmw costa cam 2000 eur ce mi se pare cam prea mare fita ptr tv.un 500 parca ar mai merge.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.