Jump to content

Vand BMW 525 D E39 din 2003 foarte intretinut


Alexxx

Recommended Posts

Masina este a unui prieten, pasionat de BMW. Accepta test la reprezentanta, intrucat masina se prezinta exceptional dpdv tehnic si estetic. KM: ~ 190.000, carte service.

 

-scaune piele incalzite

-trapa

-webasto

-xenon

-pilot automat

-senzori de parcare

-jante pachet ///M cu cauciucuri NOI + jante de iarna (aliaj) cu cauciucuri de iarna aproape noi

-dublu climatronic

-Navigatie BMW cu magazie de CD-uri

 

etc, etc

 

Interiorul este LITERLAMENTE CA NOU (fara nici o exagerare); scaunele si volanul nu sunt imbracate asa arata pielea (din fabrica). A fost o masina EXTREM de intretinuta.

 

Vanzatorul ofera la pachet (pune in portbagaj) IN ACEST PRET:

 

ambele seturi de jante

set discuri de rana NOI (in cutie) originale BMW pe care urma sa le monteze

suporti/tampoane motor NOI (de la BMW) pe care urma sa le inlocuiasca

... si alte cateva consumabile (NOI si originale BMW)

 

S-a efectuat revizia (ulei, filtre, etc); a fost schimbat filtrul de particule (DPF), etc.

 

Pret: 8.900 EUR cu totul sau 8.400 EUR cu jantele de pe masina (jante impecabile+cauciucuri iarna noi)

 

Tony: 0723.190.711. Masina poate fi vazuta/testata in Bucuresti (Mihai Bravu)

Poze:

 

http://img708.imageshack.us/img708/3092/dscf0294l.jpg

http://img708.imageshack.us/img708/7735/dscf0295w.jpg

http://img403.imageshack.us/img403/9434/dscf0288j.jpg

http://img214.imageshack.us/img214/2745/dscf0291h.jpg

http://img155.imageshack.us/img155/6571/dscf0292u.jpg

 

 

http://img801.imageshack.us/img801/2788/dscf0296v.jpg

http://img576.imageshack.us/img576/4364/dscf0298e.jpg

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Salut, eu stiu masina si in toamna si arata la fel de impecabil! Ai dovezi? Poze? Argumente?

A mai fost pusa la vanzare pe forum si in toamna insa intre timp sa razgandit, iar acum a revenit la vanzare; a facut si atunci poze iar userii s-au minunat si atunci de cat de bine este intretinuta!

 

Nu am poze cu bordul aprins insa nu lipseste nici un pixel (problema comuna la e39)!

Edited by Alexxx
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

EU am vrut sa cumpar masina in septembrie pentru fratele mai mic , am fost si am vazut , dat o tura etc , caroseria nu arata asa bine avea mici ciupituri , dar ce m-a determinat sa nu o achizitionez a fost bordul care daca imi aduc bine aminte , are o folie neagra pusa peste toata partea cu martorii care se aprind cand pui contactul , nu am stat sa ma cert cu tony si sa ii spun de acest aspect , pur si simplu am preferat sa nu o cumpar ...

Ps: Ca si impresie personala , parerea mea e ca masina a fost pleznita in fata , si sub capota era tabla decolorata si ni sa- spus ca e de la degrasantul folosit la spalat motorul si parca avea cip de putere si la cutie . COME ON!!

Edited by Maxxone
Link to comment
Share on other sites

O sa revin cu poze cu contactul pus... se aprind toti martorii!

 

Asa cum s-a specificat in primul post VANZATORUL ESTE FOARTE TRANSPARENT SI ACCEPTA ORICE TEST LA orice reprezentanta BMW.

A MAI FOST TESTATA DE ALTI COLEGI DE FORUM INTERESATI SA O ACHIZITIONEZE (nu s-au inteles asupra pretului) SI SINGURA PROBLEMA GASITA AU FOST DISCURILE DE FRANA PE CARE ACUM VANZATORUL LE OFERA NOI!

 

Asa ca pastreaza-ti speculatiile ieftine gen "parerea mea e ca a fost lovita, rasturnata, facuta praf si lipita cu super glue" pentru tine! Suntem satui de oameni care-si tot dau cu parerea pe TOPICURI DE VANZARE.

 

Cat despre resoftare, ori n-ai inteles tu bine ori nu s-a exprimat proprietarul bine, insa s-a atunci cand s-a facut resoftarea a fost facuta tinadu-se cont ca masina este cu o cutie steptronic (nu ca are cip la cutie)!

Edited by Alexxx
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Si cum ramane cu compartimentul motor care e aproape alb ? Si cu interiorul care arata mult mai rau acum 2 luni ? A si sa nu uit ca respectivul propietar se cam ocupa si cu adus si vandut masini , cat despre cip asa mi-a zis propietarul ca masina are cip de putere si softul schimbat la cutie cu o varianta mai agresiva .
Link to comment
Share on other sites

In fine, nu are rost aceasta discutie. Insisti cu niste posturi tendentioase aiurea... Asa cum tu iti permiti sa faci speculatii, imi permit sa fac si eu una.

Probabil ati venit si voi cum au fost mai multi cu ultimii bani si cu mult sub pretul cerut de vanzator si cand ati vazut ca nu se negociaza si nu ati putut sa intrati in posesia unei masini bune aruncati cu noroi din invidie! :twoup:

 

Interiorul arata perfect si asta vara iar proprietarul NU se ocupa cu "adus de maisni". Aceasta este masina lui de familie!

 

Vezi ca posturile de la mica publicitate nu se contorizeaza... este clar ca nu esti interesat de aceasta masina asa ca te rog nu mai dezinforma si "canta" in alta parte...

 

PS: Am poze cu compartimentul motor: Le voi posta in aceste zile. Nu exista diferente de culoare.

 

 

Multumesc,

Edited by Alexxx
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Proprietarul este patronul unei afaceri, trecut de o varsta si care nu are timp sa intre pe forumuri!

I-am povestit despre acest forum de mai multe ori si m-a rugat sa postez un anunt. Aceasta masina nu este de vanzare si in alte locuri (gen autovit, etc)...

Eu nu vand masina... am pus-o doar pe forum (nu particip la vizionari, etc)

Edited by Alexxx
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

nu am mai aut timp sa trec pe la Tony dar s-au postat mai sus niste "acuzatii" rautacioase despre care am spus ca sunt aberatii gratuite si rautati. Am revenit cu poze/dovezi. :twoup:

Anunt valabil in continuare (desi am inteles ca se negociaza cu cineva). Reiterez: Proprietarul este foarte transparent, accepta orice test la BMW; masina arata impecabil, functioneaza foarte bine si nu are nici un dedect ascuns! Un E39 cu foarte rar se mai intalneste...

 

http://img192.imageshack.us/img192/364/20110129201924.jpg

http://img690.imageshack.us/img690/4320/20110129202101.jpg

http://img560.imageshack.us/img560/74/20110129204304.jpg

http://img442.imageshack.us/img442/9656/dscf0286g.jpg

Edited by Alexxx
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

O sa revin cu poze cu contactul pus... se aprind toti martorii!

 

Asa cum s-a specificat in primul post VANZATORUL ESTE FOARTE TRANSPARENT SI ACCEPTA ORICE TEST LA orice reprezentanta BMW.

A MAI FOST TESTATA DE ALTI COLEGI DE FORUM INTERESATI SA O ACHIZITIONEZE (nu s-au inteles asupra pretului) SI SINGURA PROBLEMA GASITA AU FOST DISCURILE DE FRANA PE CARE ACUM VANZATORUL LE OFERA NOI!

 

Asa ca pastreaza-ti speculatiile ieftine gen "parerea mea e ca a fost lovita, rasturnata, facuta praf si lipita cu super glue" pentru tine! Suntem satui de oameni care-si tot dau cu parerea pe TOPICURI DE VANZARE.

 

Cat despre resoftare, ori n-ai inteles tu bine ori nu s-a exprimat proprietarul bine, insa s-a atunci cand s-a facut resoftarea a fost facuta tinadu-se cont ca masina este cu o cutie steptronic (nu ca are cip la cutie)!

 

Deci, masina a fost/este resoftata! E bine sa scrii si aceasta informatie. Apoi, referitor la ...."cip-ul de la cutie", este vorba, probabil, de o modificare a timpilor de schimbare a vitezelor care poate fi micsorat cu aprox 30%! Banuiesc ca la acest aspect facea referire colegul.

Si, nu au sens toate aceste certuri! Daca e cineva interesat, poate merge si vedea, testa masina si APOI sa scrie in cunoastinta de cauza! Nu pare o masina "adusa pentru revanzare", deci ....

Cu stima

Edited by c.sainz
Link to comment
Share on other sites

Si cum ramane cu compartimentul motor care e aproape alb ? Si cu interiorul care arata mult mai rau acum 2 luni ? A si sa nu uit ca respectivul propietar se cam ocupa si cu adus si vandut masini , cat despre cip asa mi-a zis propietarul ca masina are cip de putere si softul schimbat la cutie cu o varianta mai agresiva .

 

Prietene deschide capota la un e90 argintiu si o sa vezi ca compartimentul motor este vopsit alb,deschide la orice e46 ,e39 facelift si o sa vezi ca e la fel

la cele verzi de exemplu e negru mat.

 

Mai deschide capote si dupa aia vezi daca e cum spun eu sau nu.

 

Crede-ma asa vin din fabrica :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Ia urmareste clipul asta si spune-ne in care moment se vopseste caroseria in doua culori distincte.

As incepe de pe la minutul 7...

 

 

Culoarea compartimentului motor trebuie sa fie aceeasi cu cea a masinii, singura diferenta constituind-o straturile multiple de vopsea + lac. Cea din compartimentul motor e formata din primer + stratul de baza, cu un look nefinisat (pentru ca nu e nevoie de mai mult).

Link to comment
Share on other sites

Prietene deschide capota la un e90 argintiu si o sa vezi ca compartimentul motor este vopsit alb,deschide la orice e46 ,e39 facelift si o sa vezi ca e la fel

la cele verzi de exemplu e negru mat.

 

Mai deschide capote si dupa aia vezi daca e cum spun eu sau nu.

 

Crede-ma asa vin din fabrica :)

 

mai degraba ai deschis tu capota numai la masini vopsite ulterior in alte culori decat in cea de fabrica :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Va rog sa mutati discutia in alt loc, intrucat nu are legatura cu acest topic. Am pus poze mai sus cu capota mai sus deci s-a elucidat.

As adauga doar ca Bogdan Chis are dreptate. Eu am masina BMW negru metalizat si la compartimentul motor este negru mat si am mai vazut la mai mute E39 gri metalizat cum la motor e un gri albicios nemetalizat! Asadar restul abereaza, dar nu mai am de gand sa-mi dedic timp si energie pentru asa ceva.

Rog doar comentarii legate de venzare-cumparare sau intrebari obiective!

Multumesc!

Edited by Alexxx
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Alexxx Lasa-i in pace ca daca le spune omu frumos nu vreau sa inteleaga.Stii ca este o vorba:"Prostul nu-i prost destul ,daca nu e si fudul."

 

Deci mai baieti eu inchei aici ca nu am cu cine si stric topicu omului.

 

Daca nu credeti va rog faceti o vizita la reprezentanta si deschideti capote pe acolo.Poate gasiti una argintie ,care nu a fost revopsita :twoup:

 

Bafta la vanzare!

Si scuze ,da nu ma pot abtine cand vad profesori din astia!

Link to comment
Share on other sites

Va rog sa mutati discutia in alt loc, intrucat nu are legatura cu acest topic. Am pus poze mai sus cu capota mai sus deci s-a elucidat.

As adauga doar ca Bogdan Chis are dreptate. Eu am masina BMW negru metalizat si la compartimentul motor este negru mat si am mai vazut la mai mute E39 gri metalizat cum la motor e un gri albicios nemetalizat! Asadar restul abereaza, dar nu mai am de gand sa-mi dedic timp si energie pentru asa ceva.

Rog doar comentarii legate de venzare-cumparare sau intrebari obiective!

Multumesc!

 

Pai asta-i una, si ce spune Bogdan Chis e alta.

Normal ca la negru metalizat compartimentul motor e negru mat, idem pentru gri metalizat. Asta spuneam si eu anterior, primerul + stratul de baza e de vina - insa culoarea este aceeasi, nefinisata.

 

Masina neagra si compartiment verde, mai rar. :twoup:

Ganditi putin: care e logica unei asemenea operatiuni, din punct de vedere al costurilor pentru BMW ? Conform filmuletului postat de mine, masina aia trece printr-o baie de substante anticorosive care acopera fiecare mm2 de metal, fiind apoi vopsita de catre roboti. Imaginati-va ce inseamna sa izolezi din nou masina doar pentru a o revopsi intr-o alta culoare ?

 

L-as intreba pe Bogdan Chis: masinile alea negre pe care le-ai vazut tu, aveau si interiorul portbagajului verde ? Sau ramele usilor, sub chedere ?

 

PS: Si mai usor cu zicalele, nu suntem pe maidan. Daca vrei sa combati ideea cu ratiune, foarte bine. Altfel, doar pentru ca ai vazut tu ceva nu inseamna ca toti ceilalti care nu au vazut acel ceva sunt prosti. E doar cuvantul unuia impotriva cuvantului celuilalt, asa ca va recomand s-o lasati mai usor cu concluziile de genul celor de mai sus.

Edited by .Bogdan
Link to comment
Share on other sites

Acum ce mai zici Bogdan? Dar ceilalti carcotasi? Unu' ca e dubios ca are compartimentul la motor spre alb (e normal), altul ca nu se aprind martorii (am pus poza, se aprind toti)!

Cata URA pe unii si cata rautate si invidie pe forumul asta n-am vazut de cand sunt!

On topic: Se vinde masina in perfecta stare (fara incidente si/sau defecte ascunse).

Edited by Alexxx
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.