Jump to content

toba finala


albertoDB

Recommended Posts

Zilele trecute am observat ca se aud niste zgomote ciudate din toba finala,, numai cand masina sta la relanti :blink: Se aude un zdranganit de tabla dar daca misc un pic de ea nu se mai aude,, ce sa fie ca este foarte enevant zgomotul acela??

Si din ce cauza sa fie???? :)

Edited by albertoDB
Link to comment
Share on other sites

Eu am avut aceeasi problema si am schimbat ultimul segment al tobei. Bine nu stiu daca era neaparata nevoie dar am zis sa nu risc. Mi-au gasit un tampon de cauciuc care amotiza vibratiile rupt si ziceau ei ca si o sita ceva inauntru tobei ...oricum era cam ruginita. Acum nu mai face.
Link to comment
Share on other sites

Eu am avut aceeasi problema si am schimbat ultimul segment al tobei. Bine nu stiu daca era neaparata nevoie dar am zis sa nu risc. Mi-au gasit un tampon de cauciuc care amotiza vibratiile rupt si ziceau ei ca si o sita ceva inauntru tobei ...oricum era cam ruginita. Acum nu mai face.

136046[/snapback]

Asa mi-au zis si mie cei de la service, ca ar fi sitele rupte in ea, dar zic eu daca ar fi sitele rupte ar face mereu, adik daca nu misc de ea face, cand ridic un pic de ea nu mai face si tot asa, sa fie vre-un tampon rupt sau ce sa-i fac??? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Asa mi-au zis si mie cei de la service, ca ar fi sitele rupte in ea, dar zic eu daca ar fi sitele rupte ar face mereu, adik daca nu misc de ea face, cand ridic un pic de ea nu mai face si tot asa, sa fie vre-un tampon rupt sau ce sa-i fac??? :blink:

136048[/snapback]

 

E clar tamponul atunci , piesa 2.

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...478&hg=18&fg=20

 

Asa scapi mai ieftin ca ala costa cam 150 ron. La mine cel putin atat a fost...

Edited by ovidiu_s
Link to comment
Share on other sites

Zilele trecute am observat ca se aud niste zgomote ciudate din toba finala,, numai cand masina sta la relanti :blink: Se aude un zdranganit de tabla dar daca misc un pic de ea nu se mai aude,, ce sa fie ca este foarte enevant zgomotul acela??

Si din ce cauza sa fie???? :)

136038[/snapback]

am avut si eu aceeasi problema.

auzeam un zgomot la nivelul tobei.

am fost la service si mi-am schimbat toba intermediata cu catalizator.

mi-au spus ca din cauza ca am facut cip tuning s-a spart catalizatorul. din cauza ca a crescut temperatura si viteza de evacuare.

cert este ca de atunci nu am mai avut probleme

Link to comment
Share on other sites

Am aflat ce are toba, surpriza era rupta si ruginita :blink: ,acum am dat comanda de una noua si o sa soseasca in jur de 2 zile. Asta e, se mai intampla sper sa nu mai fie cazul sa am si alte surprize :)

138179[/snapback]

 

 

Pacat ca nu vrei sa cumperi de la mine o toba... :) Era mishto si am si nevoie de bani...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Mai spunea cineva pe-aici , aceleasi probleme mereu, la E46, racordul flexibil, scartiitul geamurilor , becul ala enervant de airbag, debitmetru...e ca o poveste fara sfarsit  :)

136118[/snapback]

 

esti frate cu mine... aceleasi probleme le am si eu...

am schimbat saxofonul sau cum se num cu tot cu racordul ala flexibil, ma costst 17 milioane cu piesa meala schimb :blink: . am si becul ala enervant de airbag aprins :) - e de la senzorul de prezenta din scaunul din dreapta (e ca o plasa mai axact) costa 100E. norocul meu ca nu am probleme cu debitmetrul.... :)

Link to comment
Share on other sites

Am aflat ce are toba, surpriza era rupta si ruginita :blink: ,acum am dat comanda de una noua si o sa soseasca in jur de 2 zile. Asta e, se mai intampla sper sa nu mai fie cazul sa am si alte surprize :)

138179[/snapback]

 

cat tea costat toba?

am si eu un zornait in toba finala, si cred ca e o sita rupta. am schimbat racordul flexibil iar catalizatorul din toba mica lam scos ca se sparsese...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.