Jump to content

probleme abs 320 e36 coupe


Recommended Posts

salutare la toata lumea nu sunt eu marele mecanic sunt doar un sofer de tir si mai cunosc cate ceva am un bmw 320 e36 coupe si de cand lam luat nu mi-a mers abs-ul imi sta becul din bord mereu aprins iam curatat toti 4 senzori si tot nu merge am probat si de la altul care merge modulele de la tabloul de sigurante dar tot nu merge ce ar putea fii vreun senzor sau mai multi defecti??? daca o duc la tester pot afla ce are?
Link to comment
Share on other sites

ma scuzati sun nou printre voi am un bmw e46 320d 2004 de un timp cand dau drumul la clima ami baga miros de motorina

si ami aduma ulei an carcasa motorului unde as injectoarele ma putet ajuta de unde ar putia fi si ce sa fac va rog mersi

 

Verifica racordul flexibil. Si la mine mirosea a fum ars si inauntru si pe langa masina. L-am schimbat si se cunoaste :twoup: .

Link to comment
Share on other sites

mi-a mai zis cineva ca are mizerie pe roata zimtata unde citeste senzorii poate sa fie si de acolo????

cel mai bine o pui pe tester, iti zice tot.

 

nici mie nu-mi mergea ABS-ul, am bagat masina pe test, mi-a zis care senzor e stricat, l-am inlocuit si gata, merge ABS-ul.

Link to comment
Share on other sites

mi-a mai zis cineva ca are mizerie pe roata zimtata unde citeste senzorii poate sa fie si de acolo????

cel mai bine o pui pe tester, iti zice tot.

 

nici mie nu-mi mergea ABS-ul, am bagat masina pe test, mi-a zis care senzor e stricat, l-am inlocuit si gata, merge ABS-ul.

Sau daca nu dispui de tester, ia un multimetru( aparat de masura electric ) si scoate mufele la senzori si masoarai pe rand , iar cel care nu iti da pe aparat nici un fel de rezistenta trebuie inlocuit. In partea din fata ajungi la mufe, doar fiind necesar sa virezi maxim rotile , iar in partea din spate trebuie sa te bagi sub masina sau sa dai rotile jos . Iti sugerez sa incepi sa ii controlezi din partea din spate , eu personal in partea spate am gasit cei mai multi senzori nefunctionali.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salut,

 

aceeasi problema cu ABS-ul o am si eu. Daca puteti sa imi indicati pe cineva care dispune de tester pe aici.. as vrea sa ii fac si eu o proba. La mine e mai seroasa treaba cred.. cand martorul de ABS e stins, si pun frana, imi tremura rau pedala si se aud zgomotele alea ciudate de zici ca iti sar rotile..

 

Multumesc frumos pt retur

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.