Jump to content

Batrana pisica neagra...


Catalin BMW

Recommended Posts

Cu toate ca tind sa cred ca ma fac de cacao cu "rasnita" mea,am zis s-o pun si eu la rubrica asta... :twoup:

Am sa mai pun poze :)

 

Inca cateva poze(ca sa nu mai cereti :twoup: )

 

Cu toate ca tind sa cred ca ma fac de cacao cu "rasnita" mea,am zis s-o pun si eu la rubrica asta... :)

Am sa mai pun poze :twoup:

 

Inca cateva poze(ca sa nu mai cereti :twoup: )

post-41315-1295145073_thumb.jpg

post-41315-1295145227_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

O pregãteºti de vânzare?

Sincer?am avut-o pe autoscout.it. si pe subito.it. vreo saptamana. Am stat si m-am gandit mai bine si am zis ca "rajnita" asta nu va mai pleca in veci de la mine,mai ales ca este primul meu bmw si in ciuda faptului ca pe la sfarsitul anului vreau sa urc spre un 5-ar...

Si stii cum e vb aia..."prima dragoste nu se uita niciodata",de aceea nu o mai dau....

Link to comment
Share on other sites

Asta cu primul bmw aºa e.. Dar sã ºtii cã, pânã la urmã, Îi faci un bine dând-o mai departe.

Eu, dupĂŁ ce l-am luat pe al 2lea, primul nu l-am mai folosit. Ăl mai scoteam din garaj la aer ĂŽn weekend, dar, dupĂŁ vreo 3 sau 4 luni, l-am vândut..

Parcã mi-e ºi acum dor de el. Mãcar ºtiu sigur cã a ajuns pe mâini bune.

Chiar nu de mult l-am vãzut pe aici, la vânzare..

Link to comment
Share on other sites

Te-a supĂŁrat cu ceva ĂŽn ultima vreme? Ai avut probleme la ea?

Eheeee....m-a suparat cand am luat-o;am bagat o palarie de bani in ea s-o aduc in stadiul de "caruta in miscare cu ajutorul martoagelor putere" :)

Ultima data cand am fost cu ea la "doctor",mi-a schimbat garniturile de la capacul de chiulasa si de la filtrul de ulei(erau duse). In rest...slava Domnului! :twoup:

Singurul caz in care as da-o,ar fi daca as gasi ceva care sa-mi placa extrem de mult,iar ea ar fi ca o completare a banilor(in cazul in care nu mi-ar ajunge),atat.

 

E frumoasa,insa pacat ca e touring,un sedan era super,nu mai zic de un coupe......:)

Hmmm...asta a fost un fel de..."dragoste la prima vedere". Am vazut-o la un concesionar intr-o curte,statuta de aproape un an,era prafuita,murdara,vai steaua ei...si mi-am zis "asta va fi a mea!" Nu m-a interesat ca e touring,pur si simplu o vroiam;in +,mie imi plac touring-urile,nu stiu de ce...imi da senzatia de "masina mai mare,mai masiva". In +,astia de pe aici si nu numai,(in general vesticii)au o oarecare parere diferita fata de noi in legatura cu versiunile de caroserie ale masinilor,ei sunt mai mult cu hotchback-urile sau break-urile,mai putin cu berlinele...si nu stiu de ce!

Link to comment
Share on other sites

Va multumesc mult pentru urari!! :twoup:

Oricum,ma bucur nespus de mult ca am readus un BMW la viata! Cred ca daca nu il luam eu,sigur ajungea pe la dezmembrari,pt ca astia nici nu vor sa auda de masini vechi...la mintea lor,si o masina din 2004-2005 e veche!

Link to comment
Share on other sites

Va multumesc mult pentru urari!! :twoup:

Oricum,ma bucur nespus de mult ca am readus un BMW la viata! Cred ca daca nu il luam eu,sigur ajungea pe la dezmembrari,pt ca astia nici nu vor sa auda de masini vechi...la mintea lor,si o masina din 2004-2005 e veche!

P.S. Sau in cel mai bun caz,ajungea pe mana vreunui bu-hu-hu de pe aici si o hartanea pana ii cadea tabla,rotile si motorul,dupa care sigur o abandona!

Link to comment
Share on other sites

Salut,man,ce pot sa zic,parerea mea,eu zic sa te gandesti bine daca vrei sa incepi un proiect,personal nu-mi place touringul,ma uit in oglinda din mijloc si am senzatia ca sunt intr-un mic vagon,dupa spatarul din spate de la bancheta,incepe ceva dezolant.....,acum sti cum este gusturile nus e discuta,pe forum este un baiat care a investit intr-un touring si arata foarte bine si e foarte dotat la optiuni,ma repet,fiecare cu placerile lui,insa tu acum trebuie sa iei niste decizii.Touringul e 36 la noi nu este folosit,pt ca cel care vrea sa care cu acea masina nu foloseste bmw ca......ai e teama de consum,poate sa fie si 1.6,tot zice ca,consuma mult si alege altceva.Cei pasionati de e36 majoritatea aleg un sedan,un coupe,dar exista un procent mic de pasionati care prefera si masinile touring.Parerea mea,daca iti place e36,ia un sedan sau un coupe si investeste intr-un proiect frumos.
Link to comment
Share on other sites

Salut,man,ce pot sa zic,parerea mea,eu zic sa te gandesti bine daca vrei sa incepi un proiect,personal nu-mi place touringul,ma uit in oglinda din mijloc si am senzatia ca sunt intr-un mic vagon,dupa spatarul din spate de la bancheta,incepe ceva dezolant.....,acum sti cum este gusturile nus e discuta,pe forum este un baiat care a investit intr-un touring si arata foarte bine si e foarte dotat la optiuni,ma repet,fiecare cu placerile lui,insa tu acum trebuie sa iei niste decizii.Touringul e 36 la noi nu este folosit,pt ca cel care vrea sa care cu acea masina nu foloseste bmw ca......ai e teama de consum,poate sa fie si 1.6,tot zice ca,consuma mult si alege altceva.Cei pasionati de e36 majoritatea aleg un sedan,un coupe,dar exista un procent mic de pasionati care prefera si masinile touring.Parerea mea,daca iti place e36,ia un sedan sau un coupe si investeste intr-un proiect frumos.

 

 

omul a imbinat utilul cu placutul(pasiunea pentru bmw). in fond touringul nu e o masina de carat, e o masina de familie.

daca vrei sa cari... iti iei o utilitara ceva, o remorca, bla bla bla...

daca esti casatorit si ai copil, si doar o masina .... varianta cu coupe-ul nu isi are locul.

Link to comment
Share on other sites

Salut,man,ce pot sa zic,parerea mea,eu zic sa te gandesti bine daca vrei sa incepi un proiect,personal nu-mi place touringul,ma uit in oglinda din mijloc si am senzatia ca sunt intr-un mic vagon,dupa spatarul din spate de la bancheta,incepe ceva dezolant.....,acum sti cum este gusturile nus e discuta,pe forum este un baiat care a investit intr-un touring si arata foarte bine si e foarte dotat la optiuni,ma repet,fiecare cu placerile lui,insa tu acum trebuie sa iei niste decizii.Touringul e 36 la noi nu este folosit,pt ca cel care vrea sa care cu acea masina nu foloseste bmw ca......ai e teama de consum,poate sa fie si 1.6,tot zice ca,consuma mult si alege altceva.Cei pasionati de e36 majoritatea aleg un sedan,un coupe,dar exista un procent mic de pasionati care prefera si masinile touring.Parerea mea,daca iti place e36,ia un sedan sau un coupe si investeste intr-un proiect frumos.

Multumesc mult de sfaturi bogdyy,dar cum am mai spus si mai sus,imi plac touring-urile(mai ales 5-arul,e bestial :twoup: );si sa stii ca eu chiar nu am ce cara cu el(si oricum nu l-as pune la carat :) ),copii nu am,doar bagaje de dus acasa(asta cand voi pleca,cine stie pana atunci..),in rest sunt eu cu sotia care pur si simplu ne plimbam cu masina,atat...adica pe la piata,la cumparaturi,la prieteni...cam asta-i traseul masinii;cred ca daca fac 10000km pe an,as putea spune ca-i mult. In +(cred ca am scris mai sus :) ) mie imi plac masinile mari,masive(asta e placerea mea) si cand am luat-o pe asta,am cam strambat putin din "bot" stiind ca un audi si chiar un mercedes de generatia lui e mai mare(nu cu mult,dar e!).

In ceea ce priveste planul meu...urmatoarea masina va fi ori un 7-ar(e65),sau X5(primul model),sau daca nu,un e39 touring model 2002-2004;iar ca motorizare,imi doresc un benzinar de 3000cmc,diesel nu vreau. Deci asta-i visul meu,iar daca ma ajuta bunul Dumnezeu,sper ca pe la sf anului,sa mi se indeplineasca. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Va multumesc mult pentru urari!! :twoup:

Oricum,ma bucur nespus de mult ca am readus un BMW la viata! Cred ca daca nu il luam eu,sigur ajungea pe la dezmembrari,pt ca astia nici nu vor sa auda de masini vechi...la mintea lor,si o masina din 2004-2005 e veche!

P.S. Sau in cel mai bun caz,ajungea pe mana vreunui bu-hu-hu de pe aici si o hartanea pana ii cadea tabla,rotile si motorul,dupa care sigur o abandona!

daca taceai filozof te faceai....

 

vinde frate masina si cumparati un coupe cu suspensie sport.bogdyy nu il vinzi tu,TATA URS :))

Link to comment
Share on other sites

Sa inteleg ca faci parte din "turma"? :twoup: uite ca mie nu-mi plac coupe-urile...daca era vorba de un 6-er,mai spuneam(ala da coupe!),dar bcum nu toata lumea are bani...ne rezumam la ce avem;iar mie imi plac touringurile,sunt un pic mai...ciudat,nu prea imi place sa fiu in trend cu lumea,intelegi? :)

App,spune-mi si mie cate touringuri(mai ales e36)ai vazut pe sosele si cate coupe-uri sau sedan-uri?

Link to comment
Share on other sites

pai io din cate stiu afara is mult mai ieftine touringurile si ceva mai dotate la aceiasi bani ca si un coupe de exemplu.la noi intr-adevar sunt mult mai putine , pentru ca nu au tragere la public, nu ca ar fi mai special sa fim seriosi.eu chiar nu cred ca, cineva poate placea un touring mai mult ca un sedan sau coupe, mai ales ca un touring e o masina derivata din sedan, e facuta sa fie practica pentru cei care au nevoie de spatiu, nicidecum nu e facuta sa fie frumoasa.

 

dar sa nu facem topicul touring vs sedan, am vazut si acolo ce a iesit, cel care urla sus si tare ca touringul e cel mai tare era un copil de 17 ani, ca tacsu avea touring :twoup:

 

nu zic nu ,iti place masina, e ok, dar nu cred ca exista cineva care sa-si cumpere touring din alt motiv decat spatiul,sau pretul de achizitie mult mai scazut, nimeni nu-l cumpara pentru frumusete, in primul rand nu e o masina facuta sa fie frumoasa

Link to comment
Share on other sites

Catalin,sunt putine touring e36,de ce?sa o luam logic,un tip cu bani putini si vrea o masina de carat,nu-si ia e36 touring pt ca al sperie consumul,si as ia altceva,un familist as ia sedan,cineva care este pasionat si cu bani putini si vrea o masina sport,as ia un coupe,dar in general pasiunea se invarte in jurul unui sedan-coupe,eu zic sa te mai gandesti pana sa incepi un proiect,gandeste-te bine!
Link to comment
Share on other sites

Problema e ca am cumparat-o de aici de unde sunt,si aici mai rar sedan-uri(mai ales e36...). La mine nu e problema spatiul,ca doar nu am ce cara cu ea,in schimb ce-mi place mie la un touring?sentimentul de masivitate,cu toate ca un touring nu e mai mare ca un sedan,dar mi se pare mai masiva,asta e singura chestie ce-mi place la un touring. Bine,acum nu spun ca n-as vrea sa am un sedan,mai ales ca sunt segmente unde nu exista si varianta touring(ex. segmentul de lux),dar deocamdata ma multumesc cu ce am. Insa nu sunt genul in care, daca am ocazia sa gasesc un touring foarte frumos si intretinut(gen e60),sa spun ca nu-l iau pt ca e touring.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.