Jump to content

Recommended Posts

Dupa ce spal masina gasesc mocheta din spate de sub covorase uda! Ce sa fie oare? Chederele arata f bine deci nu cred sa intre pe acolo apa. Sa fie oare vreun traseu de scurgere al apei de pe masina infundat, iar apa sa fie dirijata intr-un fel in masina?
Link to comment
Share on other sites

Dupa ce spal masina gasesc mocheta din spate de sub covorase uda! Ce sa fie oare? Chederele arata f bine deci nu cred sa intre pe acolo apa. Sa fie oare vreun traseu de scurgere al apei de pe masina infundat, iar apa sa fie dirijata intr-un fel in masina?

138572[/snapback]

la E46 am descoperit buba...la E39 nu stiu...la mine am desfacut aparatoarea de plastic din fata de sub roti si pragul fals tot in partea din fata si ce am gasit acolo numa pe ogor mai vezi asa ceva...si nu am mai avut apa.In spate imi venea apa cred pe traseele de la ventilatie...acuma nu mai intra.

Link to comment
Share on other sites

desfa fetele de portiera si uita-te daca mai exista acea folie alba de protectie. are o f mare importanta in dirijarea apei

138779[/snapback]

Si eu am avut probleme la E36, erau infundate gurile de scurgere care se afla sub grila de sub capota( langa parbiz), imi intra apa pe canalele de ventilatie, se uda mereu toata mocheta. Verifica intai alea, e cel mai simplu.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
la e46 sunt niste guri de scurgere din praguri in dreptul stalpilor din mijloc si sub aparatorile de plastic din fata. se pot infunda.

141488[/snapback]

 

 

Puteti pune si niste poze cu gurile acelea de scurgere la e46? ............eu nu le-am gasit....... decat 2 rotunde sub pragurile din fata.....

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.