Jump to content

SPRINT BOOSTER


c.sainz

Recommended Posts

indiferent unde iti faci resoftarea iti recomand sa nu modifice harta de la pedala, pentru ca ai deja SB si poate ca nu o sa se pupe cele doua, cu urmari de smucituri,pedala ultra sensibila sau erori in ecu.

 

in principiu la resoftare se umbla la avans/imjectie nu?ma rog dupa ce fac resoftarea revin

 

@seba sunt ok baietii de la amc eu de la ei am luat sprintboosterul meu.

au si in Buccuresti pe cineva care le monteaza :)

 

@keth -deviceul face ceea ce se spune,si eu personal am avut ceva indoieli dar dupa ce l-am testat s-au risipit.

cum am zis e cam scump si aici tine de fiecare daca vrea sau nu sa dea banii pe el.Personal am considerat ca merita

 

Later edit:daca vrei iti dau un PM cu un link de pe un alt forum unde m-am contrat cu importatorul :twoup:

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

"""in principiu la resoftare se umbla la avans/imjectie nu?ma rog dupa ce fac resoftarea revin""""

sunt multe harti unde se pot umbla ... depinde de timpul,cheful si rabdarea tunerului.

 

Daca este cineva interesat de acest "gadget" pot sa-l ofer la 870ron (nu este de la brasov)

 

Optiuni dupa parerea mea pt masina

 

1. resoftare (prin care se modifica si pedala de acceleratie si nu iti mai trebuie SB)

Avantaje:

- economie de 870ron

Dezavantaje:

- nu ai butonul cu trei setari pentru pedala , oprit,confort,sport

 

2. SB + resoftare prin care sa NU se modifice pedala de acceleratie

Avantaje:

- butonul cu trei setari pentru pedala , oprit,confort,sport

Dezavantaje

- -870 ron in buget

 

3. SB + tuningbox pt rampa de rail (motoarele commonrail)+ resoftare fara a modifica presiunea de rail si pedala

Avantaje:

- butonul cu trei setari pentru pedala , oprit,confort,sport

- + putere la activare dezactivare tuningbox rampa rail din telecomanda

Dezavantaje:

- -870 ron in buget

- -950ron rail tuning box cu telecomanda

 

Barz

 

post-43695-0-25230900-1297435626_thumb.jpg

Edited by Barz
Link to comment
Share on other sites

Salutare !

 

Am descoperit acest topic dintr-o intamplare, am vazut pe site trafic dinspre BMW Club si cand colo ... ce sa vezi ...

 

Suntem importatorii oficiali in Romania pentru acest produs si va stau la dispozitie pentru orice fel de informatii suplimentare aveti nevoie.

Part number-urile de BMW sunt in principal 2: cel pentru masinile cu cutie automata (indiferent de motorizare diesel sau benzina ) si cel pentru masinile cu cutie manuala. Ambele versiuni sunt pe stoc, atat in Bucuresti cat si in Brasov.

 

Pana acum am montat pe o gama variata de modele, incepand cu M3, M5, X6 35iX, 535D, 335i, X3 3,0SD si mai des intalnitele 320d, 318d, 325i. Feedback-ul a fost foarte bun, dar pe de alta parte te astepti la asa ceva de la un produs care a castigat "Best New Performance Street Product" la SEMA.

 

Pentru cei interesati de acest produs, le putem oferi spre testare GRATUIT timp de 3 zile. Singura mea rugaminte este ca dupa sfarsitul trialului sa ne dea un feedback pe mail sau pe farcebook despre experientele lor cu Sprint Boosterul.

 

Avand in vedere faptul ca punem la dispozitie acest produs spre testare oricarui membru BMW Club, am sa va rog ca pe acest topic sa nu emiteti opinii daca nu sunt formate in urma folosirii acestui produs.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.