Jump to content

Sfaturi montare 2 DIN - E46


KiLLaH

Recommended Posts

Peste cateva zile as vrea sa`mi cumpar un DVD 2 DIN pt masina mea (E46), dar am inteles ca mai am nevoie de o rama adaptoare si ceva kit in plus.

 

Clima se poate muta mai jos? ca sa incapa 2 DIN-ul? si de ce anume as mai avea nevoie ca sa pot sa montez dvd`ul si sa arate totul ok?

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Peste cateva zile as vrea sa`mi cumpar un DVD 2 DIN pt masina mea (E46), dar am inteles ca mai am nevoie de o rama adaptoare si ceva kit in plus.

 

Clima se poate muta mai jos? ca sa incapa 2 DIN-ul? si de ce anume as mai avea nevoie ca sa pot sa montez dvd`ul si sa arate totul ok?

depinde si ce ai tu acum pe masina, monitor 16:9, casetofon, ...

Link to comment
Share on other sites

clar ca nu are 16:9 daca vrea sa mute clima jos,

se poate muta clima jos pe langa bricheta,

pt 2din trebuie rama adaptatoare daca dvd-ul nu e dedicat pt e46 + vazut suportul din spate.

 

rama adaptoare + suportul din spate, cel de inox nu?, dar daca o sa am astea 2, mai trebuie ceva? ..n`o sa am probleme sa mut clima?

 

Peste cateva zile as vrea sa`mi cumpar un DVD 2 DIN pt masina mea (E46), dar am inteles ca mai am nevoie de o rama adaptoare si ceva kit in plus.

 

Clima se poate muta mai jos? ca sa incapa 2 DIN-ul? si de ce anume as mai avea nevoie ca sa pot sa montez dvd`ul si sa arate totul ok?

depinde si ce ai tu acum pe masina, monitor 16:9, casetofon, ...

 

am un dvd normal 1 DIN, si clima chiar sub el, si vreau sa mut clima mai jos si sa`mi montez un DVD 2 DIN.

Link to comment
Share on other sites

Mai exact iti trebuie rama + kit (adica bucata aia de fier din spate si prelungitorul pt gurile de aerisire)+cineva care a mai facut asa ceva(dureaza intre 6-8 ore ,pt ca trebuie sa ti taie si din plasticul de la aeroterma).Clima se poate muta jos si daca nu ai rama speciala ,se modifica cea veche (lasa mi mailul tau pe pm sa ti trimit poze sa ai idee cum se vede),poti lua si separat rama undeva la 50e cred!O seara placuta
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Peste cateva zile as vrea sa`mi cumpar un DVD 2 DIN pt masina mea (E46), dar am inteles ca mai am nevoie de o rama adaptoare si ceva kit in plus.

 

Clima se poate muta mai jos? ca sa incapa 2 DIN-ul? si de ce anume as mai avea nevoie ca sa pot sa montez dvd`ul si sa arate totul ok?

 

Cand am luat eu rama adaptoare BMW 3 (E46) la al meu m-au intrebat de care rama vreau (1DIN sau 2DIN) de unde deduc eu ca aveau si de aia. Vezi aici.

Edited by litllenick
Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Daca vrei sa iei 1din este ok rama aia din link si e ieftin :) iar daca vrei 2din treaba e mai complicata. Rama pentru 2din nu gasesti sub 130 euro. Eu datusem 160 euro :)de pe un site unde spui marca si modelul pentru ca nu orice rama de 2 din se potriveste cu orice aparat.

Pe langa rama, iti trebuie o mufa ISO ca sa poti sa connectezi dvd-ul :)

Pe langa mufa iti trebuie rama pentru clima care este injur de 150-180 RON sau incerca la dezmembrari daca nu vrei sau dai atat.

Am chiar 3 persoane dar din bucuresti din pacate ..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Eu i-ti recomand Dynavin,nu trebuie sa faci nici o schimbare decit sa muti clima jos. Este un aparat exceptional il am de 2 ani fara nici o problema( recomand ultima versiune pe android , nu te uita la bani caci merita vei vedea Edited by oviddio
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Eu i-ti recomand Dynavin,nu trebuie sa faci nici o schimbare decit sa muti clima jos. Este un aparat exceptional il am de 2 ani fara nici o problema( recomand ultima versiune pe android , nu te uita la bani caci merita vei vedea

Stii cumva daca se poate lega la el camera video pentru a filma si inregistra traficul ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

nu trebuie sa tai din tubulatura, doar nu ai pus botul la ce scriu nemtii pe forumuri ?!!! vezi ca era o gluma facuta de un idiot si multi au facut greseala asta.

:excl:

NU TE APUCA DE MONTAT PANA NU ITI GASESTI 2 CABLURI USB LA 90 GRADE !!!

 

sau le poti face tu, dintr-un cablu USB "de sacrificiu" si :

- 4 mufe USB, respectiv 2 tata (la 90 grade) + 2 mama (cu pini drepti)... (click pe fiecare foto pt preturi/detalii)

 

http://www.traiect.ro/USR_uploads/ProdImgShop/Poze%2001082009/1/1-0298_small.jpg

 

http://www.traiect.ro/USR_uploads/ProdImgShop/Poze%2001082009/1/1-0640_small.jpg

 

spatiul din spatele unitatii este minuscul si nu iti va permite instalarea, plus ca trebuie sa muti si conectorul-mama SMA de la GPS pe un spatiu mai retras (este o alta gaura ceva mai sus de actuala pozitie, pe rama unitatii, dar care necesita o mica largire pt a muta cu succes conectorul SMA)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.