Jump to content

Accident grav E 60 pe Sos Antiaeriana


E L S

Recommended Posts

@ Ciupanezu

 

Ce discutie am incercat sa intorc? Sustin ce am zis si la inceput: nu ma deranjez pentru unu' care n-are chef sa astepte pentru ca si eu sa trec pe banda 1 in deplina siguranta si fara a-i deranja p-aia de pe banda 1 si de a le taia calea sau fara a intra prin toate canalizarile si toate gropile doar pentru ca este el vitezoman. Asta tie ti se pare a-ti masura orgoliul cu cineva? :blink: OK. Nu mai comentez pe marginea subiectului. Prefer sa fiu considerat orgolios, invidios, ranchiunos de un astfel de sofer decat sa imi pun eu siguranta mea, a pasagerilor mei, a celor care circula regulamentar, integritatea masinii mele si a celor de pe banda 1 pentru a face loc pentru un berbec. :)

 

Nu-s ipocrit deloc. Nu cred ca m-ai vazut tu pe mine vreodata p-aici desconsiderandu-l pe "X" pentru care masina cu o maisna mai putin buna decat a mea sau alte porcarii d-astea. Atunci puteai spune ca-s ipocrit.

 

Legat de Badea sau Gadea, eu ii apreciez pentru faptul ca ii percep ca pe niste baieti care au ceva in cap, adica nu sunt prosti, ba chiar sunt inteligenti mult peste media jurnalistilor tv. Atat! E parerea mea si atat. :)

 

Si totusi eu nu-l vad pe Bobo cand posteaza... :rolleyes:

Aoleu, m-ai innebunit!!! 8P Ti-am zis, nu cred ca este problema de la mine.

Link to comment
Share on other sites

Mai Bobo1987, vezi ca nu-ti merge cu Ciupanezu, ai mare grija :)

El e MARELE GANDITOR :) El are timp si mintea odihnita si-si permite sa-ti raspunda amanuntit, la orice prostii ai spune.

Eu deja nu ma mai chinui cu tine, ca-mi pierd timpul aiurea, o tii tot pe a ta :)

 

Nici macar nu mai citesc posturile tale :)

 

Multa bafta la duel to Ciupanezu & Bobo1987 :p

Edited by hornetb
Link to comment
Share on other sites

Nici eu nu circul pe banda 1 in oras si nu fac loc nimanui pentru ca oricum toti ne oprim la acelasi semafor,plus ca pe banda 1 se opreste des , in afara localitatii se schimba situatia , fac loc oricui merge mai repede ca mine.
Link to comment
Share on other sites

@ Ciupanezu

 

Ce discutie am incercat sa intorc? Sustin ce am zis si la inceput: nu ma deranjez pentru unu' care n-are chef sa astepte pentru ca si eu sa trec pe banda 1 in deplina siguranta si fara a-i deranja p-aia de pe banda 1 si de a le taia calea sau fara a intra prin toate canalizarile si toate gropile doar pentru ca este el vitezoman. Asta tie ti se pare a-ti masura orgoliul cu cineva? :blink: OK. Nu mai comentez pe marginea subiectului. Prefer sa fiu considerat orgolios, invidios, ranchiunos de un astfel de sofer decat sa imi pun eu siguranta mea, a pasagerilor mei, a celor care circula regulamentar, integritatea masinii mele si a celor de pe banda 1 pentru a face loc pentru un berbec. :)

 

Nu-s ipocrit deloc. Nu cred ca m-ai vazut tu pe mine vreodata p-aici desconsiderandu-l pe "X" pentru care masina cu o maisna mai putin buna decat a mea sau alte porcarii d-astea. Atunci puteai spune ca-s ipocrit.

 

Legat de Badea sau Gadea, eu ii apreciez pentru faptul ca ii percep ca pe niste baieti care au ceva in cap, adica nu sunt prosti, ba chiar sunt inteligenti mult peste media jurnalistilor tv. Atat! E parerea mea si atat. :)

 

Nu stau acum să fac analiză pe text şi nici nu vreau să particip în clasa ta de regie de teatru şi film, plus că ţi-am mai spus încă o dată că nu merge strategia asta cu mine.

Am înţeles foarte bine atitudinea ta, e clar că e una nepotrivită şi greşită.

Atâta timp cât ai început cu chestii de genul "vezi că maşina e luată de la părinţi, eşti un parazit, eu prefer să nu fiu", eu zic că eşti super ipocrit şi deplasat având în vedere că eu n-am suferit cu nimic, eu doar ţi-am spus că dacă tu tot ai ceva împotriva celor cu motoare mari fără argumente, e clar că trebuie să existe altă motivare pentru aceste lucruri. Iar ipocrit eşti pentru că nici tu nu eşti 100% pe picioarele tale, şi tu eşti şi ai fost sprijinit de părinţi, iar maşina ta tot de părinţi e cumpărată.

Aceste lucruri pe care le spui tu, adică faptul că cei cu motoare mari reprezintă cele mai mari pericole în trafic reprezintă nişte inepţii sinistre.

E evident că totul ţine de şofer.

Poţi să ai 500 sau 100 cp, totul ţine de atitudine şi mentalitate.

 

N-ai decât să-i apreciezi, însă vezi că Badea spune că nu e jurnalist. Dacă tot eşti fan, ar trebui să ştii asta. :lol:

 

El e MARELE GANDITOR :) El are timp si mintea odihnita si-si permite sa-ti raspunda amanuntit, la orice prostii ai spune.

 

Mai bine îţi vezi de treabă!

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Prefer sa fiu considerat orgolios, invidios, ranchiunos de un astfel de sofer

 

Imi si inchipui cum unul din spatele tau, nervos si grabit, da sa te depaseasca si nu poate, pe dreapta fiind o balta.

La semafor, conversatie (opreste in dreptul tau si da geamul jos si-ti face semn sa faci la fel)

S(oferul)- Nu am reusit sa va depasesc, desi ma grabeam. Cred ca sunteti un om foarte orgolios.

B(obo)- masina dumitale mi se pare ca are un motor cam mare.

S - Doar n-o sa fiti invidios, nu am reusit sa va depasesc.

B - Cei ca dumneata nu au ce cauta in trafic, puneti o serie de lucruri in pericol. Le-as putea enumera: unu, doi...

 

Se face verde, soferul pleaca fara sa-i mai pese.

 

Ramas in urma, Bobo se simte ranchiunos.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@ihearto:

 

Sau poate aşa:

 

Bobo merge cu 65 km/h prin Constanţa, falnic ca un centaur.

Un nenorocit sinistru, desigur un cocalar, şoferul unei maşini cu motor de 3 litri şi 6 pistoane, deci nu doar cocalar ci şi snob, îndrăzneşte să se pună în spatele lui Bobo şi îi alunecă mâna pe maneta de fază lungă şi îi dă centaurului mai sus amintit un flash.

Bobo se gândeşte, caută opţiuni cu viteza de procesare a unui calculator de la NASA şi îşi dă seama că e momentul să pună piciorul în prag, să-i dea o lecţie acestui om care riscă vieţile altora, aşa că nu se dă din faţa lui, stă cu pieptul dezgolit în faţa acestui brute ca să-i demonstreze că i se poate lua orice, însă nu i se poate lua libertatea, cam ca în Braveheart!

Normal că cel din spate nu are tupeu să-i spună ceva pentru că Bobo are o privire pătrunzătoare, iar melteanul cu motor mare realizează din start că nimic nu-l poate apăra de furia lui Bobo dacă se dezlănţuie, aşa că îşi vede de drum.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Continuam (pana se inchide la bufet)

 

Bobo ajunge, linistit. Nu conteaza unde, important e sa ajunga. A ajuns. Nimeni nu-l asteapta, dar ce mai conteaza.

Fiindca in mana are un sac foarte mare cu portocale, o femeie da sa-i deschida usa. Bobo o tintuieste cu privirea. E frumoasa, deci nu e in regula. Numai o proasta e frumoasa. Si sigur vrea ceva. Bobo stie astfel de lucruri, a avut niste colege la seminarii.

- Daca nu ma lasi in pace, iti dau o lovitura vatamatoare!

- Iarta-ma, Bobo 1987.

- Fireste.

 

 

Nenea Bobo, daca te superi, imi cer scuze. Adevarul e ca-mi face placere sa te tachinez si asta este, tot fireste, apanajul oaminilor inteligenti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ihearto, cu permisiunea ta, ĂŽncerc Âşi eu o variaĂžie pe aceeaÂşi temĂŁ:

 

Bobo se duce la masterat. Masterandele suspinã, masteranzii se Înverzesc de invidie, se lasã o tãcere grea. Bobo rupe tãcerea. "Vã propun astãzi o discuÞie despre intelectualitate, comunism, moralitatea legii ºi jurisprudenÞã. ªtiind cu toÞii cã nu se pot ridica niciodatã la nivelul discuÞiei, toatã lumea dispare din sala de curs, ce mai mulÞi Încercând sã mimeze niºte conversaÞii telefonice prin care erau anunÞaÞi de o urgenÞã.

Bobo rãmâne singur În salã, deschide manualul de Drept Penal lui Mitrache ºi al lui Baroi, κi scoate creionul ºi Începe sã facã niºte corecturi. Din pãcate, solitudinea este blestemul geniilor.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@ Ciupanezu

 

fara suparare si fara sa ma bag aiurea, sper sa mi se ierte neobrazarea , da Ciupanezule ai talent ... misto telenovela , oricum mult mai tare ca alea de la Pro :goodjob: .... desi nu sunt genu care sa citeasca toate aberatiile de se scriu , a citit toata "telenovela" ...am capiat de ras, cand ajung prin bucuresti o sa trec pe la aia de la acasa , poate o punem de o telenovela :frantics: :popcorn:

 

esti tare !! Bobo1987 pai ce facem vreau continuare !!! :yahoo: :drinks:

Link to comment
Share on other sites

@ hornetb

 

Asa sa faci! :thumbsup: Chiar ma simteam intr-un fel vinovat ca tu imi citesti posturile si eu nu p-ale tale decat sporadic asa. De aici incolo vom fi chit! :rolleyes:

 

Nici eu nu circul pe banda 1 in oras si nu fac loc nimanui pentru ca oricum toti ne oprim la acelasi semafor,plus ca pe banda 1 se opreste des , in afara localitatii se schimba situatia , fac loc oricui merge mai repede ca mine.

Bine ai venit in club! Eu iti sugerez sa nu mai recunosti public toate treburile astea pana nu este prea tarziu. Doctrinarii, eseistii si filosofi te vor taxa urat de tot! :turned:

 

P.S: Tot ce s-a vorbit pana acum era stric in oras, nu in afara. In afara se schimba datele problemei automat. :)

 

@ Ciupanezu

 

Bine, bine, am inteles eu gresit si tu de fapt nu te apreciai peste masura pentru ca ai un V8 si te invidiaza aia cu 4 cilindri.

 

Mai departe, cum am mai zis, fiecare cu opinia lui. Este clar ca nu ajungem la niciun consens nici pe subiectul asta. :frantics:

Link to comment
Share on other sites

@ Ciupanezu

 

Bine, bine, am inteles eu gresit si tu de fapt nu te apreciai peste masura pentru ca ai un V8 si te invidiaza aia cu 4 cilindri.

 

Mai departe, cum am mai zis, fiecare cu opinia lui. Este clar ca nu ajungem la niciun consens nici pe subiectul asta. :frantics:

Eu n-am vorbit de mine, nu cred că ne-am întâlnit noi vreodată în trafic şi nici nu fac parte dintre cei care spuneau că un BMW în 4 cilindri nu e BMW, aşa că nu văd de ce mă implici pe mine în chestiile astea.

 

Eu am spus că faptul că tu tot spui că ăia care au motoare mari sunt adevărate pericole denotă anumite frustrări şi invidie.

Poate sunt eu limitat şi nu găsesc alte motive raţionale, poate că eşti tu într-adevăr frustrat şi invidios, n-am de unde să ştiu.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Eu am spus cĂŁ faptul cĂŁ tu tot spui cĂŁ ĂŁia care au motoare mari sunt adevĂŁrate pericole denotĂŁ anumite frustrĂŁri Âşi invidie.

Am spus treburile alea din propria experienta. Eu aproape numai cu d-astia am avut probleme in trafic, daca pot fi numite probleme. D-astia carora nu le mai ajunge strada ca au ei motor puternic si trebuie sa-l forjeze ca altfel se strica. :pardon:

 

Bai, nene, are dreptate @ihearto, Bobo nu apare in bara jos cand e pe topic ! E ceva putred in Danemarca, ce dreacu ! :pardon:

Cum naiba nu apar, cand sunt primul acolo jos? :twitch:

Link to comment
Share on other sites

Am spus treburile alea din propria experienta. Eu aproape numai cu d-astia am avut probleme in trafic, daca pot fi numite probleme. D-astia carora nu le mai ajunge strada ca au ei motor puternic si trebuie sa-l forjeze ca altfel se strica. :pardon:

 

Poate cĂŁ doar pe ĂŁia i-ai vĂŁzut din cauza patosului.

Nu i-ai vĂŁzut pe ĂŁia cu dube, nu i-ai vĂŁzut pe ĂŁia cu maÂşini mici care conduc agresiv, nu i-ai vĂŁzut pe ĂŁia care conduc E36 316 de parcĂŁ au M3?

 

ĂnseamnĂŁ cĂŁ experienĂža ta e foarte limitatĂŁ.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.