Jump to content

Accident grav E 60 pe Sos Antiaeriana


E L S

Recommended Posts

Realizezi că în România au loc mii de accidente cu morţi anual?

 

Câteva zeci de accidente în care sunt implicate BMW-uri reprezintă o cantitate neglijabilă.

 

De exemplu, într-o zi din iunie 2010 au avut loc 35 de accidente soldate cu morţi în doar 24 de ore.

 

Şi eu am mai văzut accidente de care n-am auzit nimic la TV, însă nu erau BMW-uri în 90% din cazuri.

 

Din păcate, pleci de la nişte idei preconcepute.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

@filon

 

hornetb, on 21 February 2011 - 00:29, said:

"Adica hai sa-i acuzam in instanta pe "nenorocitii" aia ca n-aveau centuri, ca altii "imaculati" sa poata merge linistiti des cu 150 prin oras, siguri ca toata lumea are centurile puse si, astfel, fapta lor n-ar mai fi omor din culpa ci vatamare corporala grava eventual"

 

"Huh? Cum ai facut saltul asta in logica? Nu acuzi pe nimeni. Omorul tot omor ramane, stai linistit. Daca tipi la un batran si face infarct si moare esti vinovat de omor, chiar daca nu-i vina ta ca mosu "nu stia de gluma" si ca avea inima slaba." - NU ERA VORBA CA-I ACUZI LEGAL, POATE NU M-AM EXPRIMAT CORECT, E VORBA CA INCERCI SA PARA CA AR FI AVUT SI EI O PARTE DIN VINA :)

 

Si ca tot te dai priceput, daca lasi pe cineva noaptea, iarna, legat de-un pom intr-o padure, e infractiune, sau ?:) Si daca da, care? Asa ca fapt divers, nu-i obligatoriu sa raspunzi :) Nu mai comentez de faza cu mosul :)

 

hornetb, on 21 February 2011 - 00:29, said:

"Tot astfel, s-ar crea un precedent judiciar si ar beneficia si alti idioti/drogati care merg cu 150 prin oras, de decizia primei instante care ar fi schimbat dintr-un asemenea motiv, incadrarea faptei."

 

Desigur, te referi la diferentele dintre cele doua mari sisteme de drept, cel romano-germanic si cel anglo-saxon :) Nu-i nevoie sa-mi amintesti tu ca in sistemul de drept romano-germanic, primordiala este legea, iar in cel anglo-saxon (din US si UK) predomina jurisprudenta si precedentul judiciar. Asta ca tot imi spui tu mie de filme :) -> "In Romania nu se tine cont de precedentul judiciar ca in State. Te-ai uitat prea mult la filme." - Stai linistit, ca nu-i asa :)

 

Sunt cazuri si cazuri, decizii si decizii, diferite poate de la o instanta la alta, cazuri asemanatoare, etc.

 

N-am zis ca daca un sofer scapa mai usor din acest motiv, dupa aceea toate instantele trebuie sa faca la fel, insa ar fi un precedent periculos, parerea mea...

 

"Eu cu 2.5-ul merg cred ca aproape un Km pana ajung la 150... si asta cu schimbat vitezele gen Fast & Furious." - un 530d ajunge foarte rpd la 140, chiar azi m-a sunat un prieten si mi-a zis, ca se plimba cu unul :) Eu nu stiu, n-am mers :)

Link to comment
Share on other sites

Primul caz s-a petrecut cand ma duceam si eu la un Hypermarket din oras si accidentul era nu departe de acel Hypermarket, al doilea s-a petrecut in urma mea la iesire din oras la mai putin de o jumatate de ora dupa ce trecusem si eu p-acolo cu niste prieteni cand ma duceam la un gratar nocturn undeva pe la Calarasi, iar al treilea s-a petrecut nu departe de unde stau eu acum. :)

 

Asta ma pune pe ganduri... :poke:

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Da, mersi, ihearto. Eu si cucul ce mai aratam ora exacta, nu? :senile:

 

nu stiu ce "arata" cucul tau, insa al meu, nu tine cont de GMT :D

 

edit: de fapt, arata el ceva, dar numai catre stanga... occidentul cred :pardon:

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

[...]

In exemplul tau ipotetic atunci cand soferul vinovat de producerea accidentului conducea cu viteza legala si nu avea nicio intentie de a incalca legislatia rutiera in vreun fel sau altul, insa cu toate acestea pierde controlul volanului si ii omoara pe altii, care daca purtau centurile scapau cu viata, intr-adevar, pana la un anumit punct este nedrept ca este tras la raspundere penala pentru ucidere din culpa...

[...]

 

Pai vezi, am ajuns la miezul discutie ridicate de mine. Eu nu vorbeam nicio clipa de legislatie, pentru ca nu sunt in domeniu, vorbeam de cemi-ar placea sa fie.

Link to comment
Share on other sites

[...] Chiar acum vreo 2 zile era sa ma smirgheluiasca unu' cu un Iveco. Eram la semafor pe banda de langa axul drumului[...]

 

[...]Pe varianta C-ta, varianta cu 2 benzi pe sens,[...], eu circuland pe banda de langa axul drumului cu aproximativ 80 de km/h, sunt depasit de un berbec pe stanga[...]

 

[...]pe mine nu ma vezi cu mai mult de 100 de km/h pe drumurile cu o singura banda pe sens, iar cu mai mult de 130 pe autostrada si asta in conditii bune de trafic. Eu extrem de rar depasesc pe unul care merge cu cel putin 100 de km/h[...]

 

Nu ti-ar placea sa incerci si banda 1? intreb si eu.. astfel, cei care vor sa circule cu o viteza mai mare decat a ta, sa nu fie nevoiti sa faca tot felul de cascadorii.. (a NU se intelege ca incurajez sau sunt de acord cu astfel de comportament in trafic)

Link to comment
Share on other sites

Exact, ar putea sa incerce sa mearga pe banda de la marginea drumului, banda 1 cred ...si nu pe aia de langa axul drumului.

Mor pe astia care merg pe banda aia si nu se dau la o parte cand te vad venind din spate, semnalizand chiar, eventual dand si un flash :)

E plin de ignoranti, habarnisti - multi nici nu te vad -, ciudati, carora daca le zici ceva "ce, merg cu 50 km/h" daca e in localitate :)

Bine frate, mergi si cu 20 km/h daca vrei, treaba ta, dar da-te-n pana mea pe banda de langa marginea drumului si lasa-ma pe mine sa te depasesc frumos, linistit, fara probleme...

 

Eu spre exemplu m-am dat intotdeauna la o parte, trecand aproape de marginea drumului, daca am vazut ca vine unul din spate si daca am avut unde sa ma dau. N-am comentat niciodata ca nu merge unul mai tare pe un drum cu o singura banda, asta e, am asteptat cuminte pana l-am putut depasi, dar cand sunt doua benzi trebuie sa fi super retard ca sa nu te dai la o parte.

 

E treaba omului care vine din spate ca vrea sa moara, ca vrea amenda, ca mai stie ce. Nu poti sa stii niciodata de ce ala are nevoie sa mearga mai tare si nu vad de ce sa nu te dai la o parte daca ai unde.

 

Si vad multi tampiti si prin oras, pe Vacaresti sa zicem, chiar asta seara era un tampit care mergea pe banda de langa axul drumului si vorbea la telefon, da-i...depaseste-l pe dreapta, etc. Ignoranti care nici nu te vad - foarte multi - , iar altii nesimtiti care te vad si nu se dau la o parte, considerand ca daca ei merg regulamentar, tu trebuie sa stai in spate lor.

 

Si de aia se fac depasiri pe stanga...sau pe dreapta, mai mult sau mai putin aiurea :)

Link to comment
Share on other sites

@ rashpy si hornetb

 

Bai baieti, vad ca n-ati inteles cum au stat treburile... :agree:

 

Eram in oras pe o strada cu doua benzi pe sens, iar cand am ajuns la semafor era deja rosu si pe banda 1 tocmai ce oprise o masina, asa ca eu m-am tras pe banda 2, in paralel cu ala.

 

Nu am luat seama cate si ce masini au mai oprit in spatele nostru, dar imediat cand s-a facut verde, am plecat destul de repede atat eu, cat si cel din dreapta mea, dar nu am apucat sa facem decat cativa metri, ca in mijlocul intersectiei a trecut cretinul ala printre noi efectiv, desi fiecare isi tinea banda. Nici nu imi dau seama cum a avut loc cu un ditamai IVECO...

 

Acum ce trebuia sa fac dupa mintea voastra? Sa stam toti aliniati pe banda 1 facand o coada de cateva sute de metri si sa prindem un semafor de cateva ori si sa lasam banda 2 libera ca sa treaca dobitocii care circula cu 100 la ora prin oras, forteaza semafoare si asa mai departe. :crazy:

 

Hai nu mai spuneti, ia uite ce sa aflu... :shok: Si cam care ar fi fost greseala mea, hm? Ce regula de circulatie am incalcat?

 

Exact, ar putea sa incerce sa mearga pe banda de la marginea drumului, banda 1 cred ...si nu pe aia de langa axul drumului.

Mor pe astia care merg pe banda aia si nu se dau la o parte cand te vad venind din spate, semnalizand chiar, eventual dand si un flash :)

E plin de ignoranti, habarnisti - multi nici nu te vad -, ciudati, carora daca le zici ceva "ce, merg cu 50 km/h" daca e in localitate :)

Bine frate, mergi si cu 20 km/h daca vrei, treaba ta, dar da-te-n pana mea pe banda de langa marginea drumului si lasa-ma pe mine sa te depasesc frumos, linistit, fara probleme...

Mai sa fie, trebuie sa stea toata lumea pe banda 1 chiar daca circula cu o viteza regulamentara, poate chiar putin mai mare, adica un 60-70, sa faca loc berbecilor care circula cu suta prin oras constant, dom'le! I-auzi, frate, ce mai invatam aici! :rofl:

 

Ce nesimtiti sunt aia care nu fac loc bizonilor care pe urma omoara oameni nevinovati. Circula cu viteza, te pui cu ei? Ce, tu ai "benveu" ca ei? Fa-le loc! :bashwall:

 

Nu ti-ar placea sa incerci si banda 1? intreb si eu.. astfel, cei care vor sa circule cu o viteza mai mare decat a ta, sa nu fie nevoiti sa faca tot felul de cascadorii.. (a NU se intelege ca incurajez sau sunt de acord cu astfel de comportament in trafic)

A nu se intelege, da' altceva ce-ar putea sa se inteleaga? Eu mai mult de 70 la ora prin oras nu circul chiar daca am bulevardul liber si asfaltul ca-n palma. Daca si in conditiile alea vrei sa ma depasesti, afla ca daca sunt pe banda 2, nu ma dau la o parte. :twitch:

Edited by Bobo1987
Link to comment
Share on other sites

Bobo, calmeaza-te si nu mai scrie tampenii, gen coada de sute de metri pe prima banda la semafor ! :laugh:

 

Ei se refereau la post-ul asta:

 

 

 

eu circuland pe banda de langa axul drumului cu aproximativ 80 de km/h, sunt depasit de un berbec pe stanga, pe contrasens,

Edited by MihaiC
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pai vezi, am ajuns la miezul discutie ridicate de mine. Eu nu vorbeam nicio clipa de legislatie, pentru ca nu sunt in domeniu, vorbeam de cemi-ar placea sa fie.

Romulus, citeste, te rog, posturile colegilor rashpy si hornetb si pe urma mai gandeste-te o data cu propunerea ta sau de cum ti-ar placea tie sa fie!

 

Eu de exemplu, poate as face o diferentiere intre cei care circuland regulamentar au avut un mic moment de neatentie sau s-au speriat de ceva...chestii de genul asta, si au pierdut controlul volanului si au intrat intr-o alta masina care circula regulamentar, omorandu-i ocupantii pentru ca nu purtau centurile, atunci da, as tine cont de ceea ce spui tu.

 

Dar cand ai de-a face cu berbeci, exact ca ala cu E60-ul, sau cand ai de-a face cu soferi precum spun cei doi colegi de forum, atunci scuza-ma, dar le-as da-o si mai rau daca ar face vreo minunatie ca ala cu E60-ul. Le-as da sa zaca, sa iasa de la mititica asa :hairy: , cu diferenta ca pletele sa fie albe.

 

Bobo, calmeaza-te si nu mai scrie tampenii, gen coada de sute de metri pe prima banda la semafor ! :laugh:

 

Ei se refereau la post-ul asta:

MihaiC, ia uita-te ma bine la ce afirmatii d-ale mele a dat quote rashpy, sustinut fiind ulterior de hornetb.

 

P.S: Acum cine spune tampenii? :console:

Edited by Bobo1987
Link to comment
Share on other sites

Mai sa fie, trebuie sa stea toata lumea pe banda 1 chiar daca circula cu o viteza regulamentara, poate chiar putin mai mare, adica un 60-70, sa faca loc berbecilor care circula cu suta prin oras constant, dom'le!

 

Bai, deci astia mi se par cei mai complexati si frustrati. Niciodata nu am putut intelege de ce plm merg unii pe banda 2 cand banda 1 e libera ?!

 

Acum am aflat un raspuns partial, fiindca sunt un fel de justitiari ai soselelor, gen Bobo, iarf astfel impiedica pe altii sa mearga cu suta prin oras ! :goodjob:

 

De parca, cu suta prin oras, nu se poate merge si pe banda 1, la fel de bine ca pe banda 2 ! :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Si chiar si-asa, aveam 80 pe o varianta, care, de fapt, nu prea mai e varianta, unde sunt n depozite in care ies sau intra masini netinand cont de linia dubla continua, sunt Hypermarketuri si ele cu iesirile si intrarile lor, sunt parcuri auto unde opresc tot tmpul brusc unii fara sa semnalizeze si te trezesti ca daca nu ai pastrat distanta sau ai viteza prea mare, il pupi-n fund, sunt alte o gramada de intersectii cu strazi intens circulate si nesemaforizate, nimic, unde forteaza toti, iar in zona aia unde m-a depasit ala, la cateva zeci de metri in fata, banda 1 tot timpul este inundata ca e ca o vale unde se strange apa tot timpul. Unde mai pui ca era si noapte... :frantics:

 

Bai, deci astia mi se par cei mai complexati si frustrati. Niciodata nu am putut intelege de ce plm merg unii pe banda 2 cand banda 1 e libera ?!

 

Acum am aflat un raspuns partial, fiindca sunt un fel de justitiari ai soselelor, gen Bobo, iarf astfel impiedica pe altii sa mearga cu suta prin oras ! :goodjob:

 

De parca, cu suta prin oras, nu se poate merge si pe banda 1, la fel de bine ca pe banda 2 ! :laugh:

Mda, sper ca nu te-ai chinuit mult sa intelegi lucrul asta... :no:

 

Cred ca daca mai incerci putin si iti pui putin logica la incercare, vei intelege ideea.

 

Dar nu imi asum riscul asa ca o sa iti traduc eu, te ajut un pic: presupunand ca eu merg cu 70, pe banda 1 nu prea pot sa merg ca acolo merg o gramada cu viteza mai mica, asa ca stau pe banda 2, dar daca in conditiile astea mai vine si unu' care imi da flash-uri sa ma dau la o parte, nu ma dau, cu atat mai putin daca banda 1 e ocupata si nu o fac din niciun spirit justitiar daca asta ai inteles. Consider ca si-asa merg destul de repede si e mai mult decat suficient pe un bulevard intens circulat.

 

Nu-ti convine, faci ce vrei, mergi cu suta pe banda 1 daca o ai libera, depaseste pe contrasens pe banda dubla continua ca berbecul ala, nu ma intereseaza... :thumbsup:

Edited by Bobo1987
Link to comment
Share on other sites

Nu ti-ar placea sa incerci si banda 1? intreb si eu.. astfel, cei care vor sa circule cu o viteza mai mare decat a ta, sa nu fie nevoiti sa faca tot felul de cascadorii.. (a NU se intelege ca incurajez sau sunt de acord cu astfel de comportament in trafic)

dc sa mergi pe banda 1 cind poti merge pe 2 chiar cu 80 si cine se grabeste sa depaseasca pe unde apuca ca doar tu ai viteza regulamentara.............bizoni

Link to comment
Share on other sites

+1

 

Ce nesimtiti sunt aia care nu fac loc bizonilor care pe urma omoara oameni nevinovati. Circula cu viteza, te pui cu ei? Ce, tu ai "benveu" ca ei? Fa-le loc! :bashwall:

 

Nu e treaba ta cu ce viteză merg alţii.

 

Dacă banda 1 e liberă, este obligatoriu să mergi pe ea, nu să-i incomodezi pe alţii.

 

Cel mai enervant este că la noi sunt o grămadă ca tine care merg pe a doua bandă sau a treia deşi merg încet, iar dacă vrei să-i depăşeşti, te alegi cu blesteme.

 

Ca şi în viaţă, în trafic este mai bine să-ţi vezi de treaba ta.

 

Cred ca daca mai incerci putin si iti pui putin logica la incercare, vei intelege ideea.

 

Dar nu imi asum riscul asa ca o sa iti traduc eu, te ajut un pic: presupunand ca eu merg cu 70, pe banda 1 nu prea pot sa merg ca acolo merg o gramada cu viteza mai mica, asa ca stau pe banda 2, dar daca in conditiile astea mai vine si unu' care imi da flash-uri sa ma dau la o parte, nu ma dau, cu atat mai putin daca banda 1 e ocupata si nu o fac din niciun spirit justitiar daca asta ai inteles. Consider ca si-asa merg destul de repede si e mai mult decat suficient pe un bulevard intens circulat.

 

Nu-ti convine, faci ce vrei, mergi cu suta pe banda 1 daca o ai libera, depaseste pe contrasens pe banda dubla continua ca berbecul ala, nu ma intereseaza... :thumbsup:

 

Din păcate, tu nu înţelegi deloc cum stă treaba.

 

Legea spune că dacă banda 1 e liberă, trebuie să circuli pe ea indiferent dacă-ţi place ţie culoarea asfaltului, indiferent dacă alţii te vor depăşi pe a doua bandă.

 

Dacă tu mergi pe banda 2 şi cineva circulă mai tare decât tine, este obligatoriu să-i faci loc.

Dacă nu te dai, asta spune nişte lucruri despre tine şi despre mentalitatea ta.

 

Cu o mentalitate de genul acesta nu câştigi nimic.

 

Cea mai mare boală am pe ăştia ca tine care rămân cu probleme erectile dacă îi depăşeşti, aşa că încearcă din răsputeri să nu te lase să-i depăşeşti, şi mai au şi tupeul să spună că ăia care dau flash-uri sunt ţărani.

Ţăran e ăla care provoacă această problemă nerespectând codul rutier.

Dacă tot te dai mare cunoscător al legii şi om principial, respectă şi codul rutier.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

[...]

Dar cand ai de-a face cu berbeci, exact ca ala cu E60-ul, sau cand ai de-a face cu soferi precum spun cei doi colegi de forum, atunci scuza-ma, dar le-as da-o si mai rau daca ar face vreo minunatie ca ala cu E60-ul. Le-as da sa zaca, sa iasa de la mititica asa :hairy: , cu diferenta ca pletele sa fie albe.

[...]

 

Dac-ar fi dupa mine, astia de genul celui de fata, ar sta multisor inauntru... Sa nu se inteleaga c-as fi vrut sa scape si sa-si vada de viata.

Link to comment
Share on other sites

@ Ciupanezu

 

Aleg sa-ti raspund tie pentru ca vad ca n-ai inteles nici tu, Ciupane. Pe restul ar trebui sa ii ignor ca vad ca n-ai cu cine, mai ales admitu.

 

In primul rand nu cred ca ai gasit persoana potrivita sa ii explici care e treaba cu legea. Stiu foarte bine ca legea iti impune sa mergi pe banda 1 daca este libera, indiferent ca mergi mia repede sau mai incet, insa daca eu merg spre exemplu cu 70 la ora prin oras, pentru ca mai mult de atat nu merg indiferent ce, iar pe banda 1 sunt multe masini care merg mult mai incet, atunci tin banda 2.

 

Daca in aceste conditii ma trezesc ca desi eu si-asa merg mai repede decat trebuie, iar ala ma claxoneaza, imi da flashuri etc., sa treaca el ca are suta sau mai mult, nu ma dau, avand in vedere ca banda 1 este ocupata si ar insemna sa franez sau sa accelerez sa reusesc sa ma incadrez intre masini pe banda 1, ca vezi, dom'le, trece un berbec cu suta si trebuie sa-i fac loc.

 

Unde scrie asta? Unde scrie ca trebuie sa ii fac loc unuia care circula cu viteza mai mare decat cea admisa?

 

Nu incalc nicio regula de circulatie ca nu ma dau din fata aluia. Incalcam daca banda 1 fiind libera, eu circulam cu o viteza mai mica decat maximul admis pe acel sector de drum pe banda 2. Dar dupa ce ca si-asa eu merg putin mai repede decat trebuie si sunt pasibil de niste puncte amenda...

 

Eu ma refer strict in oras sau chiar si pe varianta asa cum este cea din C-ta care numai varianta nu este.

 

Cand sunt pe drumuri nationale cu 2 benzi pe sens pe care eu circul cu aproximativ viteza legala, mai mult sau mai putin, intotdeauna tin banda 1.

 

dc sa mergi pe banda 1 cind poti merge pe 2 chiar cu 80 si cine se grabeste sa depaseasca pe unde apuca ca doar tu ai viteza regulamentara.............bizoni

Ce regula de circulatie incalci daca banda 1 fiind ocupata, iar tu circuli cu viteza mai mare pe banda 2, dar cu o viteza legala sau putin mai mare, nu te dai la o parte cand vine altul care circula cu o viteza de 2 ori mai mare decat cea legala?

 

Explica-mi si mie! Lumineaza-ma! :aww:

Edited by Bobo1987
Link to comment
Share on other sites

Dac-ar fi dupa mine, astia de genul celui de fata, ar sta multisor inauntru... Sa nu se inteleaga c-as fi vrut sa scape si sa-si vada de viata.

Dar nu merita nici sa ii scazi din pedeapsa tinand cont ca cei in care a intrat si pe care i-a omorat nu purtau centurile de siguranta. Nu trebuie sa ii...incurajezi, sa zic asa, sa mearga ca idiotii bazandu-se pe premisa ca toti oamenii poarta centura, iar in caz de impact, lasa ca poate scapa cu viata...

 

Ti-am zis mai sus la cine as tine eu cont asa cum spui tu, dar nu la aia care circula ca nebunii.

 

Uite de exemplu aici, ca bine zicea un coleg mai sus ca educatia si calitatea ca oameni a soferilor de BMW se poate vedea si in discutiile unora de pe forum. Esti bizon daca nu te dai la o parte din fata aluia care circula cu o viteza de doua ori mai mare decat cea admisa, indiferent ca tu nu incalci nicio regula de circulatie, poate doar ca mergi cu 10 km/h mai repede decat ar trebui...

 

:frantics:

Edited by Bobo1987
Link to comment
Share on other sites

Eu cred cĂŁ am gĂŁsit.

Unde scrie cĂŁ ai tu vreo responsabilitate / treabĂŁ cu viteza cu care circulĂŁ alt Âşofer?

 

Cred cĂŁ este clar cĂŁ aceste cardeli cu "maÂşinile care merg mult mai ĂŽncet" nu merg cu mine.

ªtim amândoi foarte bine cã maºinile nu sunt legate Între ele, deci dacã cineva este În spate, ai o grãmaðã de ocazii sã treci pe banda 1, asta dacã vrei.

 

Nu este treaba ta cu cât circulã altul, repet.

Iar dacã oricum circuli cu mai mult decât viteza legalã, n-ai decât sã frânezi ºi sã treci pe banda 1 dacã cineva vrea sã te depãºeascã.

De unde ºtii cã omul respectiv nu are o urgenÞã Îùtr-adevãr importantã? De ce trebuie sã stai tu În calea altora?

Mi se pare chiar aiurea.

 

Deci Întrebarea nu e "unde scrie cã trebuie sã-i faci loc altuia care circulã mai mare decât viteza admisã", pentru cã asta Þine de bunul simÞ, iar treaba ta nu e sã vezi cu ce vitezã circulã alt participant la trafic, mai ales cã poÞi emite doar supoziÞii În condiÞiile În care nu ai un radar ca sã vezi exact cu cât circulã, poate cã nu apreciezi tu bine viteza cu care circulã, Însã oricum viteza respectivã nu te preocupã pe tine, merge tare pe riscul lui, iar atâta timp cât nu te incomododeazã ºi nu-Þi pune viaÞa În pericol, e fix treaba lui cu cât merge.

Mai ales cĂŁ aici vorbim de viteze de ~ 100 km/h, nu inconÂştienĂže de genul 150 km/h ĂŽn oraÂş.

 

Ba da, ĂŽncĂŁlci legea de 2 ori.

O datã pentru cã mergi cu vitezã mai mare decât cea admisã ºi a doua oarã pentru cã mergi pe banda 1 deºi e liberã.

Atâta timp cât nu este o coloanã de maºini aflatã În staÞionare, poÞi trece pe banda 1 dacã vrei. E foarte simplu ºi clar.

 

Atitudinea celor ca tine e dĂŁunĂŁtoare din 2 motive:

- aglomereazĂŁ traficul

- creazĂŁ situaĂžii conflictuale inutile

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.