Jump to content

bmw e39 ac schnitzer:)


raduccu

Recommended Posts

Am zis ca nu ma mai bag aici dar sari calu ..

 

 

Am si eu discuri ventilate si cu striatii ATE power si au fost 250 lei bucata !!!Sau la Iasi sunt mai scumpe ? :download:

 

Interior crem ai dar nu pusca deloc cu bordul si restul .. daca tot te-ai bagat sa pui crem in masina trebuia sa-l faci complet !!

 

Si nu mai visa cu jantele alea ca nu fac atatia bani .. daca erau pe 19 faceau !

 

Uite aici exemplu de masina ! Cand a ta o sa arate asa atunci sa te agiti pe aici ..

 

 

masian mea e identica cu asta numai ca eu am alt tip de jante si nu am paket m

Link to comment
Share on other sites

@sax: tu cum era masina ta cand ai luat-o ?? ai pus M pkt. original pe ea ?

btw., tu urmaresti pe Cristi prin arad sa faci poze cu masina lui ?? :pic: :laugh:

jantele nu sut pe 19

@radu: tu ai in plus elronul de porbagaj :wink:

Tu chiar nu vrei sa termini circul pe topicul asta ?

 

Masina mea a fost cheala fara nici o dotare si fara pachet M , bara fata e OEM , cea spate am crezut ca e dar defapt e o replica . Am cumparat-o fara sa o vad si nu am stiut .. acum ramane asa .

 

Nu urmaresc pe nimeni , pozele alea le am de mult timp , copiate dintr-un anunt de vanzare. Stiu ca sunt pe 18 , nu am spus ca are pe 19 . Doar am zis ca daca el ( raducuu) avea pe 19 putea sa zica de pretul ala la jante . Oricum abereaza mult cu preturile ( discurile de frana mai ales ) :frantics:

 

Ce zici daca acum terminam cu offtopic ul aici ?

Link to comment
Share on other sites

Tu chiar nu vrei sa termini circul pe topicul asta ?

 

Masina mea a fost cheala fara nici o dotare si fara pachet M , bara fata e OEM , cea spate am crezut ca e dar defapt e o replica . Am cumparat-o fara sa o vad si nu am stiut .. acum ramane asa .

 

Nu urmaresc pe nimeni , pozele alea le am de mult timp , copiate dintr-un anunt de vanzare. Stiu ca sunt pe 18 , nu am spus ca are pe 19 . Doar am zis ca daca el ( raducuu) avea pe 19 putea sa zica de pretul ala la jante . Oricum abereaza mult cu preturile ( discurile de frana mai ales ) :frantics:

 

Ce zici daca acum terminam cu offtopic ul aici ?

 

 

cu ce aberez? eu discurile le am luat de la un magazin de piese sunt ventilate sport si suntr cu tot cu placute la pretul asta acu nah poate u gasesti mai ieftin nu stiu se poate in orice caz nu am avut intentia sa va mint cu pretuile nu e genul meu

Link to comment
Share on other sites

lasa ac schnitzerul pe masina. mie imi place.

doar sa ai grija de oglinzi si eleron -multi le-ar vrea :rolleyes:

pe viitor, poate o sa ai chef sa iti pui dungile laterale ac schnitzer pentru a substitui scrisul de pe portiera spate.

dau un pic mai bine, sunt mai discrete.

important e sa te simti tu bine ... cu ce ai.

bafta si drumuri bune, fara evenimente nedorite!

Edited by unvicont
Link to comment
Share on other sites

lasa ac schnitzerul pe masina. mie imi place.

doar sa ai grija de oglinzi si eleron -multi le-ar vrea :rolleyes:

pe viitor, poate o sa ai chef sa iti pui dungile laterale ac schnitzer pentru a substitui scrisul de pe portiera spate.

dau un pic mai bine, sunt mai discrete.

important e sa te simti tu bine ... cu ce ai.

bafta si drumuri bune, fara evenimente nedorite!

 

 

dungile alea o sa le pun dupa ce o vopsesc impreuna cu un pachet m si o suspensie frumoasa sa stea mai jos putin (apropo stii unde gasesc niste dungi din alea de cumparat?)

Link to comment
Share on other sites

Salut, draguta masina pentru varsta ei, DAR, tobele alea sunt prea iesite in afara si zici ca sunt prinse cu surub de bara, no offence, masina sta prea sus, presurile alea cred ca sunt editie limitata? sunt oribile, scaunele sunt ok dar nu da deloc ok cu bordul, per total masina mi se pare un kitch. Jantele sunt neingrijite si uratele. Eleronul ala e prins cu prenandez? Oglinzile sunt ok se vede ca sunt originale.

 

Daca ai fi un afacerist de succes:

 

1. ti-ai lua un model mai nou

2. nu ai sta cu pingelele/slick-urile/chiftelele alea de cauciucuri la 4 roti ai 4 cauciucuri diferite omule, la siguranta ta nu te gandesti?

 

 

salut

Edited by Mario Marius
Link to comment
Share on other sites

Tu chiar nu vrei sa termini circul pe topicul asta ?

 

Masina mea a fost cheala fara nici o dotare si fara pachet M , bara fata e OEM , cea spate am crezut ca e dar defapt e o replica . Am cumparat-o fara sa o vad si nu am stiut .. acum ramane asa .

 

Nu urmaresc pe nimeni , pozele alea le am de mult timp , copiate dintr-un anunt de vanzare. Stiu ca sunt pe 18 , nu am spus ca are pe 19 . Doar am zis ca daca el ( raducuu) avea pe 19 putea sa zica de pretul ala la jante . Oricum abereaza mult cu preturile ( discurile de frana mai ales ) :frantics:

 

Ce zici daca acum terminam cu offtopic ul aici ?

tu nu spui mie unde sa circul. vrei sa incep sa iti spun ce mai trebui facut la maina ta ? cum ai facut tu aici

si da, sunt de acord sa termina cu Offtpic

Link to comment
Share on other sites

Nu se potriveste scrisul ala lateral deloc cu E39, interiorul trebuia sa-l iei complet pentru a face o treaba buna,asa e ca nuca-n perete, aia cu Alpina in fata iar e "tiganeala" mai bine stock decat asa transformare!
Link to comment
Share on other sites

tu nu spui mie unde sa circul. vrei sa incep sa iti spun ce mai trebui facut la maina ta ? cum ai facut tu aici

si da, sunt de acord sa termina cu Offtpic

Nu vrei sĂŁ ne faci o plĂŁcere Âşi sĂŁ-i spui pe privat sau topicul cu maÂşina lui dacĂŁ are?

 

Mã bucur cã aÞi ajuns În sfârºit la un consens

Link to comment
Share on other sites

Salut, draguta masina pentru varsta ei, DAR, tobele alea sunt prea iesite in afara si zici ca sunt prinse cu surub de bara, no offence, masina sta prea sus, presurile alea cred ca sunt editie limitata? sunt oribile, scaunele sunt ok dar nu da deloc ok cu bordul, per total masina mi se pare un kitch. Jantele sunt neingrijite si uratele. Eleronul ala e prins cu prenandez? Oglinzile sunt ok se vede ca sunt originale.

 

Daca ai fi un afacerist de succes:

 

1. ti-ai lua un model mai nou

2. nu ai sta cu pingelele/slick-urile/chiftelele alea de cauciucuri la 4 roti ai 4 cauciucuri diferite omule, la siguranta ta nu te gandesti?

 

 

salut

 

 

okay multumesc pentru faptul ca te ai uitat si la masina mea eleronul ala e din fabrica , jantele sunt ac schnitzer presurile le ma cumparat eu pentru ca nu am gasit altceva mai okay pentru mine la momentul respectiv in legatura cu modelul mai nou tin sa precizez din nou ca mai am o masina pe care o folosesc mult mai des decat bmw ul .ce imi place cand comentati toti eleronul ala lipit cu prelandez costa in jur de 700 euro daca te intereseaza si e pus din fabrica ca tot kitu l de altfel iar in legatura cu interiorul sunt in cautare de un interior sport .multumesc o zi buna in continuare

Link to comment
Share on other sites

Nu vrei sĂŁ ne faci o plĂŁcere Âşi sĂŁ-i spui pe privat sau topicul cu maÂşina lui dacĂŁ are?

 

Mã bucur cã aÞi ajuns În sfârºit la un consens

nu man, masina lui sax chiar e superba cum si masina lui radu ;)

mie imi place toate masinile care au investit propietarii mult banii si timp in ele

:cheers:

Link to comment
Share on other sites

Se vede cĂŁ eÂşti invidios Âşi ai probleme erectile. :(

 

ViaĂža mea e frumoasĂŁ, n-am griji, n-am mari responsabilitĂŁĂži, nu mai vorbi de sus cĂŁ nu ai de ce.

 

Pune o pozĂŁ cu headunit-ul.

poze head unit si dsp ciupy sa ti arat ca nu vorbesc aiurea okay ?este sau nu dsp asta???????????????????????????????????????????? astept scuzele de rigoare nu ti a iesit ghicitul in cafea de data asta incearca la alta masa

post-28758-0-79931300-1300724765_thumb.jpg

post-28758-0-89439100-1300724777_thumb.jpg

post-28758-0-00149300-1300724848_thumb.jpg

post-28758-0-89789400-1300724858_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ai DSP, dar cu headunit-ul ala s-au dus naiba setarile pentru DSP, nu mai poti seta nimic pentru DSP.

 

Ai putea sa pui headunit-ul de fabrica in torpedou ca sa continui sa folosesti DSP-ul si sa vezi functiile OBC-ului.

 

 

colegule le am deja in torpedou dsp si casu e in portbagaj NU STII NIMIC

Link to comment
Share on other sites

Ai DSP, dar cu headunit-ul ala s-au dus naiba setarile pentru DSP, nu mai poti seta nimic pentru DSP.

 

Ai putea sa pui headunit-ul de fabrica in torpedou ca sa continui sa folosesti DSP-ul si sa vezi functiile OBC-ului.

\

 

 

CREDE MA CA M MA SATURAT DE COMENTURILE Tale si de afirmatiile de 2 bani gen:"nu cred ca ai dsp " vezi ti de treburile tale si nu ma fa afirmatii de 2 lei ca eu as avea sau nu iar in legatura cu jignitul nu crezi ca m ai jignit destul cand mi ai spus ca eu vand blugi ? puteai sa ti cer scuze si sa fim oameni dar nu se poate deoarece tu tot timpul gasesti sa fie cum vrei tu uite ca aici nu se poate iti doresc o seara faina si lectura placuta sa vezi si tu ca o masian acs din fabrica are toate abtipildurile care le am si eu deoarece ale mele sunt din fabrica asa nu le am pus eu dar nahh mai documenteaza te si apoi mai vb ciuss

 

Nu se potriveste scrisul ala lateral deloc cu E39, interiorul trebuia sa-l iei complet pentru a face o treaba buna,asa e ca nuca-n perete, aia cu Alpina in fata iar e "tiganeala" mai bine stock decat asa transformare!

 

imi pare rau sa te dezamagesc dar acele scrisuri sunt din fabrica ca la orice masian acs nu le am pus eu in nici intr un caz

 

Ce de mirositoare acolo :goodjob: Masina e draguta, nu e racheta nici roaba.Spor la modificari! :angel:

 

 

 

merci ionutzz te astept cu niste mirositoare maine :D

Link to comment
Share on other sites

sa vezi si tu ca o masian acs din fabrica are toate abtipildurile care le am si eu deoarece ale mele sunt din fabrica asa nu le am pus eu dar nahh mai documenteaza te si apoi mai vb ciuss

imi pare rau sa te dezamagesc dar acele scrisuri sunt din fabrica ca la orice masian acs nu le am pus eu in nici intr un caz

 

Deci asta era problema, abtipildurile, scrisurile?

Si mie mi se par originale, lucru destul de rar. Lucrul asta face diferenta.

Link to comment
Share on other sites

Am zis că nu cred că ai DSP pentru că este o opţiune extrem de rară şi foarte scumpă, nu prea s-a pus pe motorizări mici.

 

Nu am ce să-ţi cer scuze, ţi-am zis faza cu blugii ca o reacţie la aroganţa ta, ai emis tot felul de păreri despre maşina mea, ai făcut nişte comparaţii de prost gust.

 

Ţi-am zis, nu mi te mai adresa, nu mai bate apropos-uri la mine şi nu mai postez pe topicul tău.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.