Jump to content

[Vand] BMW 325xi E46 - 2004


Costos

Recommended Posts

Vand BMW 325xi - E46 fabricatie august 2004 pusa in circulatie in martie 2005

103.000 km

141kw (192cp)

 

Pret: 11000 euro

 

sau schimb cu 320d e46 sau E90 +/- diferenta

 

post-31861-0-46961600-1297609730_thumb.jpg post-31861-0-97153100-1297609752_thumb.jpg post-31861-0-98833700-1297609760_thumb.jpg post-31861-0-94862700-1297609771_thumb.jpg post-31861-0-24863800-1297609784_thumb.jpgpost-31861-0-90718700-1297609792_thumb.jpg post-31861-0-90966200-1297609801_thumb.jpg post-31861-0-16409300-1297609815_thumb.jpg post-31861-0-50464800-1297609847_thumb.jpg post-31861-0-56778900-1297609856_thumb.jpg post-31861-0-22603300-1297609865_thumb.jpg post-31861-0-71057500-1297609874_thumb.jpg

 

Argintiu metalizat

Pachet crom exterior

Pachet Confort

Piele neagra

Tractiune integrala

DSC/DTC

HDC

Cutie automata Steptronic (manual/sport)

Volan sport din piele cu comenzi

Pilot automat

CD Business

Alarma OEM

Geamuri electirce fata

Oglinzi electrice incalzite

Geamuri ionizate OEM

Scaune fata incalzite

Tetiere fata / spate piele

Spalator faruri

Senzori Parcare

Senzor de ploaie

Xenon

Carte service la zi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Foarte multi ma intreaba de consum. Nu stiu daca sunt interesati efectiv sau nu de masina sau doar curios cat consuma.

Genul acesta de masina se adreseaza mai mult cunoscatorilor.

Acum ca sa ii lamuresc pe toti care sunt curiosi cu consumul.

 

In Bucuresti: 16-18%

In oras (altul decat bucuresti) 12-14%

In afara mers normal: 8-9%

In afara mers sportiv: 10-11%

 

Combinat: 10-11%

 

Intr-adevar, consuma putin mai mult decat un Cielo dar are 192cp nu 90. Unde mai pui ca e si 4x4 si automata.

 

Iar cei care au diesel si stau in Bucuresti si sustin ca le consuma masina 7-8%, se amagesc sau merg numai la 2 noaptea cu ea prin oras.

Un diesel, din cate stiu eu, ia intre 10-14, depinde de motor.

Link to comment
Share on other sites

Foarte multi ma intreaba de consum. Nu stiu daca sunt interesati efectiv sau nu de masina sau doar curios cat consuma.

Genul acesta de masina se adreseaza mai mult cunoscatorilor.

Acum ca sa ii lamuresc pe toti care sunt curiosi cu consumul.

 

In Bucuresti: 16-18%

In oras (altul decat bucuresti) 12-14%

In afara mers normal: 8-9%

In afara mers sportiv: 10-11%

 

Combinat: 10-11%

 

Intr-adevar, consuma putin mai mult decat un Cielo dar are 192cp nu 90. Unde mai pui ca e si 4x4 si automata.

 

Iar cei care au diesel si stau in Bucuresti si sustin ca le consuma masina 7-8%, se amagesc sau merg numai la 2 noaptea cu ea prin oras.

Un diesel, din cate stiu eu, ia intre 10-14, depinde de motor.

corect, un diesel de 2000 in Bucuresti consuma cam 10-13 depinde de vreme si cum vrei tu sa mergi cu ea

bafta la vanzare frumoasa masina

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

supermisto.bafta la vanzare. pretul ma cam sperie putin.

 

Nu sunt disperat sa o vand, daca o vad bine, daca nu asta e. Mai astept pana imi iau E90.

Gasesti masini la pret mai mic dar nu cu dotarile astea.

Pretul de achizitie la Automobile Bavaria a fost 47.000 euro.

Link to comment
Share on other sites

Pretul mi se pare bun (depinde de starea tehnica a masinii), daca totul este pus la punct este o masina excelenta..lasa amatorii de chilipiruri sa isi ia e60, x5 sau ce mai gasesc ei pe la 10mii euro..motorul asta, cu tractiune integrala si cutie automata = love :rolleyes:

Bafta la vanzare!

Link to comment
Share on other sites

nu prea inteleg ce legatura are pretul de nou la 7 ani de la fabricatie .

Ma refeream ca are multe optionale care au costat niste bani.

Poti sa iti iei e46 si cu 6000 euro dar nu ai volan sport cu comenzi, nu ai piele, nu ai xenoane, nu ai pachet crom, cutie automata, pachet confort si altele care fac diferenta de pret. Plus ca multe sunt cocalarite de zici ca sunt sorcove.

Vrei volan sport cu comenzi? Mai dai 500 de euro in plus, vrei piele, mai pui 500, vrei automata mai pui 1000 si tot asa.

Oricum, este o masina pentru "cunoscatori" ca sa zic asa. Si cine isi permite un consum de 16% vrea si optionale.

Link to comment
Share on other sites

hai sa incerc eu sa va lamuresc cum vad eu asta cu cunoscatorii :

necunoscatorul vrea e46 ca ii place lui cum arata, si putin ii pasa de motorul de pe ea, de optionale. vrea un e46 ieftin, bun si care sa consume pe cat posibil 2% , dar habar n-are cat il costa o revizie ,si nici nu se gandeste ca un 320d din 99 are mai multi km decat indica bordul-150-160000

cunoscatorul stie exact ,ce motor vrea (fie ca e 2,0 3,0 sau ce o fi) stie cat consuma, are habar si de costurile de intretinere , si e constient ca o masina buna costa un pic mai mult si ca una ieftina probabil va mai necesita unele investitii ulterioare

 

in esenta un necunoscator nu va cumpara masina lui pentru ca are motor mare consuma mult si e scumpa

un cunoscator va fi interesat pentru ca stie cat consuma dar el vrea exact motorizarea asta, si e dispus sa dea mai multi bani pe o masina cat de cat intretinuta decat sa dea mai putin pe ptima troaca ieftina care ii iese in cale

Edited by mihai20
Link to comment
Share on other sites

pai nu prea e buna teoria

 

conform teoriei tale un cunoscator poate sa vrea orice fel de e46 chiar si un 316i, si la fel un necunoscator poate sa cumpere un 330i pt ca nu-i pasa ce motor are pe ea ,nu stie cat consuma, revizii si ce-ai mai enumerat tu acolo.deci un necunoscator ar cumpara mai repede masina asta :D, in concluzie e masina de "necunoscatori" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca multe alte masini au un pret mult mai mare de intretinere decat in E46. Am comandat de la Dan Groza, pentru o ruda, o revizie completa de ulei si filtre, 550 lei total. Avand in vedere ca faci doua revizii anual maxim maxim, vine 100 lei pe luna, cu alte cuvinte 20 litri de motorina, adica 2 zile de umblat prin oras. Mega costuri de intretinere ce sa iti povestesc.
Link to comment
Share on other sites

corect, un diesel de 2000 in Bucuresti consuma cam 10-13 depinde de vreme si cum vrei tu sa mergi cu ea

bafta la vanzare frumoasa masina

Da, corect. Poate un diesel de 2000 care cantareste 2tone, obiect care nu exista.

Eu posed un diesel de 1.9, nu 2.0 si nu ma apropii nici pe departe de cifrele tale.

 

Nu sunt disperat sa o vand, daca o vad bine, daca nu asta e. Mai astept pana imi iau E90.

Gasesti masini la pret mai mic dar nu cu dotarile astea.

Pretul de achizitie la Automobile Bavaria a fost 47.000 euro.

 

Exista si q7 cu pret de catalog 70-80.000, care acum se vand cu 16-18.000

 

 

hai sa incerc eu sa va lamuresc cum vad eu asta cu cunoscatorii :

necunoscatorul vrea e46 ca ii place lui cum arata, si putin ii pasa de motorul de pe ea, de optionale. vrea un e46 ieftin, bun si care sa consume pe cat posibil 2% , dar habar n-are cat il costa o revizie ,si nici nu se gandeste ca un 320d din 99 are mai multi km decat indica bordul-150-160000

cunoscatorul stie exact ,ce motor vrea (fie ca e 2,0 3,0 sau ce o fi) stie cat consuma, are habar si de costurile de intretinere , si e constient ca o masina buna costa un pic mai mult si ca una ieftina probabil va mai necesita unele investitii ulterioare

 

in esenta un necunoscator nu va cumpara masina lui pentru ca are motor mare consuma mult si e scumpa

un cunoscator va fi interesat pentru ca stie cat consuma dar el vrea exact motorizarea asta, si e dispus sa dea mai multi bani pe o masina cat de cat intretinuta decat sa dea mai putin pe ptima troaca ieftina care ii iese in cale

 

Pe scurt: subscriu la parerea ca e o teorie fumata. Vrei exemplu de masina "pt cunoscatori" ? E30 M3, daca suntem pe bmwclub. Daca nu, Golf 1 GTI.

 

Ontopic: masina e superba, pretul enorm.

Bafta la vanzare,

Link to comment
Share on other sites

Da, corect. Poate un diesel de 2000 care cantareste 2tone, obiect care nu exista.

Eu posed un diesel de 1.9, nu 2.0 si nu ma apropii nici pe departe de cifrele tale.

 

 

Fiecare are stilul lui de condus

Edited by pitbul
Link to comment
Share on other sites

deci m5/m6 au fost cumparate numa de necunoscatori da? cunoscatori au cumparat a36 318is.

 

hai sa inchidem subiectul asta cu cunoscatorii,un cunoscator cumpara un pagani zonda treburi din astea nu bmw-uri din 2000, masinile astea de duzina nu se adreseaza NICIUNA cunoscatorilor, alea de colectie in schimb da

Edited by Viper05
Link to comment
Share on other sites

Ontopic: masina e superba, pretul enorm.

Bafta la vanzare,

Arata-mi si mie un e46 325xi (2005 first registration) la vanzare cu optionalele mele si pret mult mai mic dupa cum zici tu.

Edited by Costos
Link to comment
Share on other sites

1 cunoscator cumpara cutie manuala,intodeauna,el cunoaște rpm-uri simte mașina ,un necunoscator cumpara intodeauna 2 pedale

Mi-ar fi placut si mie cutine manuala dar avand in vedere ca sunt operat de hernie de disc cu sanse de recidiva, numai cutine manuala nu imi trebuie mie. Plus de asta este X si e "mai putin sportiva" decat una cu tractiune spate.

Eu unul o folosesc ca si masina de familie nu liniute, drifting sau altceva deci e indicata cutia automata pentru confort.

Link to comment
Share on other sites

masina este super ok si ca dotari si ca motorizare din pacate preturile sunt dictate de piata , si in momentu asta sincer cred ca daca iti iei 9000-9300 pe ea sa o dai fara sa stai pe ganduri , si eu sunt intro situatie similara cu tine , insa am renuntat la ideea de cash pentru ca pierd prea multi bani , ideale sunt schimburile in perioada asta , bafta la vanzare , dar mai bine o pastrezi
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.