Jump to content

320 cd. 1. din ce an euro 4 si 2. ce pareri aveti despre acest model?


iuli18xx

Recommended Posts

salutare ca fost propriatar de 730 e 38 de care am fost f multumit am decis sa raman fidel marcii asa ca ma gandeam la o masina mai economica. prima la carem am gandit e 320 cd, din motive tot ecomomice eram curios din ce an se face cu euro 4 ca sa reduc din taxa auto care e exagerata la euro 3 din cate stiu. dealtfel eram curios si ca intretinere performante si fiabilitate.

ps in jur de 8000e e corect ca pret? masina e din 2004?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
multumesc celor care au raspuns, in ultima vreme m am uitat si la 318 e 46 cabrio, poate cineva sa mi dea detalii. din ce an e euro 4? imi plac f mult masinile cabrio, momentan detin una pe care as vrea s o schimb din cauza varstei putin inaintate asa ca ma interesa si varianta pe benzia cabrio. despre motoarele pe benzina ce stiti mai exact 2.0 143 cp? consum fiabilitate, ar fi si asta o varianta zic eu cu intretinere mai ieftina si cost de achizitie mai mic in situatia in care fac in jur de 20 000 km pe an
Link to comment
Share on other sites

am avut motorizarea aceasta pe e46 berlinĂŁ. este foarte ok ĂŽn ceea ce privește puterea, consumul și costurile de ĂŽntreținere. probleme constatate: valva PCV (la fiecare 100k km), senzori axe cu came, senzor arbore cotit). ĂŽn concluzie: recomand acest motor.
Link to comment
Share on other sites

multumesc celor care au raspuns, in ultima vreme m am uitat si la 318 e 46 cabrio, poate cineva sa mi dea detalii. din ce an e euro 4? imi plac f mult masinile cabrio, momentan detin una pe care as vrea s o schimb din cauza varstei putin inaintate asa ca ma interesa si varianta pe benzia cabrio. despre motoarele pe benzina ce stiti mai exact 2.0 143 cp? consum fiabilitate, ar fi si asta o varianta zic eu cu intretinere mai ieftina si cost de achizitie mai mic in situatia in care fac in jur de 20 000 km pe an

 

 

Euro 4 sunt toate motoarele N42B20 si N46B20 (valvetronic) au fost echipate de prin 2001 septembrie mai sigur 2002 pana in 2005 pe 318i coupe/sedan/etc. Deci prin concluzie toate benzinarele de 143 CP sunt EURO 4.

 

Eu am acest motor pe un sedan si multumit de el se misca ok, acceleratiile sunt bune (nu ceva exagerat) dar nici nu ai impresia ca masina nu merge sau nu trage. Consumul este rezonabil iar taxele sunt chiar ok.

 

Daca vrei mai multe informatii/pareri da-mi un PM.

 

 

Cele bune.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.