Jump to content

problema senzor abs -dsc


bnd

Recommended Posts

Salut am si eu o intrebare poate stie cineva sau sa mai comfrutat cineva cu aceasi problema ca a mea , mi sa aprins eroare pe bord ABS+DSC am fost cu ea la tester sa vad ce are si mi-a dat senzor ABS dreapta spate ca ar fi defect am sters neoerile am curatat senzorul si locasul in care se fixeaza la=am montat la loc si tot eroare apare ,pe scurt am schimbat senzori intre ei tot eroare dreapta spate ,am pus si nou la fel eroare stie cineva ce ar pute fi? Am uitat sa precizez masina este BMW 325 XI E46 AN 2001 FL,MULTUMESC
Link to comment
Share on other sites

Salut merdi pt raspunsuri,numai ca eu am eroarea in bord de ceva timp(2-3saptamani)la inceput sa aprins si sa stins ,apoi aprins a ramas , stiti unde pot sa ma duc sa remediez problema?Un electrician bun care stie sa lucreze pe BMW nu carpaci mersi o seara buna :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

daca senzorii sunt ok atunci ramane de verificat cablajul pana la calculatorul de abs.e treaba simpla pt un electrician auto.daca si asta e ok atunci poate fi din calculatorul de abs problema.am mai citit vreo 3 topicuri cu problema asta acuma seara...
Link to comment
Share on other sites

daca senzorii sunt ok atunci ramane de verificat cablajul pana la calculatorul de abs.e treaba simpla pt un electrician auto.daca si asta e ok atunci poate fi din calculatorul de abs problema.am mai citit vreo 3 topicuri cu problema asta acuma seara...

 

aceeasi problema la un e46 318 i din 2002 si pana la urma au fost unghiurile rotilor , daca sunt destul de dereglate iti da eroare la esp si abs , cel putin la mine asta a fost !

Link to comment
Share on other sites

da ai dreptate poate fi si asta, dar se intampla rar pt ca e greu sa ajungi la o asa dereglare a unghiurilor(doar daca nu iti pasa deloc de maisna si tragi pe ea pana isi da duhul).

a da, mai poate fi de la cauciucuri de dimensiuni diferite pe aceeasi punte,sau un caciuc mai uzat decat celalalt.

oricum trebuie facute investigatii serioase.asteptam initiatorul sa ne spuna rezolvarea

Link to comment
Share on other sites

Salut ca sa vezi ce senzor nu functioneaza trebui sa mergi cu ea la tester si eu am aceasi problema cu abs dsc si frana de mana aprinsi la mine nu este senzorul de vina ca i-am schimbat intre ei si totr pe dreapta spate imi da eroarea trbui sa ajung la electrician sa o contoleze pe cablaj Edited by bnd
Link to comment
Share on other sites

Salut ca sa vezi ce senzor nu functioneaza trebui sa mergi cu ea la tester si eu am aceasi problema cu abs dsc si frana de mana aprinsi la mine nu este senzorul de vina ca i-am schimbat intre ei si totr pe dreapta spate imi da eroarea trbui sa ajung la electrician sa o contoleze pe cablaj

Un simplu electrician nu cred ca poate rezolva problema , trebuie un tester bun !

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.