Jump to content

[Schimb] jante Style 68 ( Mtech II ) pe 17


Tudor NTD

Recommended Posts

Salut,

 

Jantele sunt montate pe masina, asa am cumparat-o si asa a venit din fabrica.

Jantele sunt in stare f buna, sunt drepte si nu par sa fi fost indreptate pana acum. Cu iarna asta am zgariat putin janta dreapta spate intr-o bordura (nu am vazut-o din cauza zapezii si lipsei oglinzilor:)).

Oricum trebuiesc vazute live, nu ma apuc sa le pozez fiecare zgarietura etc....decat daca e cineva cu adevarat interesat si nu ne putem vedea.

 

Au gume Continental Sport. Pe fata sunt cam duse, mai pot fi rulate dar nu recomand neaparat iar pe spate par a fi inca OK, cel putin un sezon.

 

Ideea este ca eu vreau sa le dau cu tot cu gume si sa iau jante pe 18", OEM sau producatori OK (BBS etc...), eventual cu tot cu gume daca este posibil din lipsa de fonduri :)

 

Ma intereseaza in mod deosebit style 78 si style 42 sau ceva asemanator, pe 18". Am vazut pe o decapotabila acelasi model cu a mea cum arata si m-am indragostit.

 

Singurul motiv pentru care vreau sa le schimb este faptul ca imi place mult mai mult cum arata masina cu jante de 18" stiind toate inconvenientele aferente ;)

 

Multumesc,

Tudor - 0721 200 067

Edited by ntdone
Link to comment
Share on other sites

pai ti-am trimis un pm daca le vinzi ,nu l-ai primit?

ce zici de astea?http://piese-auto.anunturi-auto.4tuning.ro/jante-aliaj/jante-16-inch/schimb-jante-16-bmw-9973406.html

sa pot sa iti ofer style 72 pe 18 sunt ok jantele

Edited by SEGA
Link to comment
Share on other sites

ce zici de astea?http://piese-auto.anunturi-auto.4tuning.ro/jante-aliaj/jante-16-inch/schimb-jante-16-bmw-9973406.html

sa pot sa iti ofer style 72 pe 18 sunt ok jantele

scuze, acum am vazut ca mi-ai scris. ajung acasa si verific anuntul pt ca la birou e banat 4tuning ;)

revin asap cu un raspuns

Link to comment
Share on other sites

Asa, mie nici nu imi intra jante mai mici de 17" pe masina (330cd/2004 mtechnik II).

Style 72 ar fi interesant de vazut cum pica pe masina, sunt cu tot cu gume sau sunt fara cauciucuri pe ele?

poti a dai o cautare pe google sa vezi cum e pe un alt e 46.eu pot sa fac rost de ele dandu-le la schimb pe ale mele.ar trebui sa fac maine schimb cu el.fata e 225.40.18 janta de 8j si spatele 255.35.18 cam sterse 8.5 j.jantele par ok.dar diseara ma duc sa vad niste jante pe 17 si daca sunt ok nu mai am style 72

Link to comment
Share on other sites

Pai, atunci, am putea sa ne vedem si cu tipul cu Style 72 sa vad cum arata, daca mai e de actualitate.

Ale mele ti-am zis ca sunt in stare buna si le pot da cu tot cu gumele care acum nu sunt montate (le am pe cele pt iarna pe jante).

M-am utiat pe net dar as vrea sa vad cum vin live ca nu am vazut montate la nimeni pana acum.....

 

0721 200 067, suna-ma daca e dupa ce le-ai vazut pe cele de 17" (ale mele tot de 17" sunt....).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Update: Ma intereseaza schimb doar cu jante OEM sau ceva aftermarket OK pe 18"(BBS CH etc...) si doar daca au si gume pe ele.

Nu vreau sa dau diferenta.

Daca e cineva interesant astept oferte.

 

Multumesc

 

 

ti-am scris si pe privat, dar nu am putut pune poze acolo; uite o poza cu jantele pe masina

post-685-0-94614500-1301244861_thumb.jpg

Edited by free4wayu
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
nou am jante AC SCHNITZER TYPE 3 8.5 J ET 43 CU GUME SPATE 255.35.18 90% CARNE SI 235.40.18 FATA NOI NERULATE .VIN PE SERIA 3 E 46 NU ATINGE,NU SUNT SUDATE SAU ETC.SUNT ORIGINALE.ACCEPT SCHIMB NUMAI CU SPOKE 68 CU GUME F BUNE SI DIF.VB PE MESS ,,SEGA_83''
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.