Jump to content

e60 vs 1310


DSF

Recommended Posts

Un preot, soţia şi fiica acestuia şi-au pierdut viaţa într-un accident rutier din Dâmboviţa

 

Un preot din localitatea dâmboviţeană Gheboaia şi soţia şi fetiţa acestuia de 12 ani şi-au pierdut viaţa, marţi seară, într-un accident rutier petrecut în Târgovişte, maşina lor, o Dacia 1.300, fiind izbită frontal de un autoturism BMW cu numere de Bucureşti, în care se aflau trei persoane.

Potrivit reprezentanţilor Inspectoratului Judeţean de Poliţie Dâmboviţa, accidentul a avut loc pe Bulevardul I.C. Brătianu, în apropierea unei căi ferate industriale care desparte cartierele CFR de Aleea Trandafirilor, iar la faţa locului s-au deplasat cinci ambulanţe - patru ale Serviciului de Ambulanţă din Târgovişte, şi una de la SMURD.

 

"Impactul a fost unul deosebit de violent, iar medicii i-au resuscitat la faţa locului pe toţi cei trei, bărbatul, femeia şi fetiţa, dar după o oră au declarat decesul acestora. Cele trei persoane din autoturismul BMW, doi bărbaţi şi o femeie, au fost transportaţi la Spitalul Judeţean de Urgenţă din Târgovişte pentru recoltare de probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei persoanei care a condus", a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Dâmboviţa, comisar Mihaela Savu.

 

Din declaraţiile unora dintre martori rezultă că maşina BMW ar fi fost condusă dinspre Bulevardul Carol I spre Piaţa 1 Mai cu viteză de peste 100 de km/oră, iar la terasamentul de cale ferată, aflat în pantă, a "zburat" câţiva metri, intrând în coliziune cu Dacia 1.300, care semnalizase "stânga" şi se înscrisese pe drumul spre Cartierul CFR din Târgovişte.

 

 

 

 

Sursa

 

 

 

 

Doar ce a fost pe Realitatea. Se pare ca la volanul e60-ului s-ar fi aflat un alt preot.

Astia zic ca ar fi avut 150 km/h

http://i.ziare-pe-net.ro/upload/stiri/large/11/10/Dacia_64513000.jpg

Edited by DSF
Link to comment
Share on other sites

Ce poti sa spui? Nimic...

 

Constat ca cei care scriu, scriu de multe ori aiurea. Adica politistii au dus toti pasagerii din BMW la spital pentru recoltarea de probe biologice? Pai de ce ar fi dus si pe cei care nu au condus? De cand un pasager poate fi obligat sa i se recolteze probe biologice?

Link to comment
Share on other sites

Ce poti sa spui? Nimic...

 

Constat ca cei care scriu, scriu de multe ori aiurea. Adica politistii au dus toti pasagerii din BMW la spital pentru recoltarea de probe biologice? Pai de ce ar fi dus si pe cei care nu au condus? De cand un pasager poate fi obligat sa i se recolteze probe biologice?

 

Din ce ziceau la televizor, preotul din e60 ar fi fost beat si ar fi sustinut ca n-a fost la volan si ca ar fi fost altcineva. Probabil e procedura standard cu recoltarea de probe biologice ca sa nu aiba surprize mai tarziu.

Link to comment
Share on other sites

Dacia aia e chiar praf,nimic nu se mai intelege acolo...oricum,condoleante familiilor! :(

 

dar voi ati observat ...ca in ultimile 2 saptamani , numai BMW`uri implicate in fel si fel de accidente si incidente cu politia?

Or fi mai speciale masinile astea! :frantics:

Link to comment
Share on other sites

Se pare ca ambii preoti-soferi erau bauti.

Halal conduita.

Se pare ca in BMW, nu preotul era la volan, ci sotia prietenului lui. El si prietenul lui erau intr-adevar bauti si se pare ca din acest motiv au lasat-o la volan pe femeie.

 

Vina producerii accidentului ii apartine preotului din Dacie, intrucat a virat stanga si nu a acordat prioritate de dreapta. Insa din pacate nici el nu avea cum sa vada ce vine din sens opsu, pentru ca acolo este dambul ala cu calea ferata. S-au intersectat efectiv in locul nepotrivit la momentul nepotrivit.

 

Dumnezeu sai ierte pe cei care au murit. :(

 

Ce poti sa spui? Nimic...

 

Constat ca cei care scriu, scriu de multe ori aiurea. Adica politistii au dus toti pasagerii din BMW la spital pentru recoltarea de probe biologice? Pai de ce ar fi dus si pe cei care nu au condus? De cand un pasager poate fi obligat sa i se recolteze probe biologice?

Pai li s-au luat la toti probe biologice pentru ca exista controversa cu privire la cine se afla la volan. Asa ca au procedat foarte bine politistii.

Link to comment
Share on other sites

Se pare ca in BMW, nu preotul era la volan, ci sotia prietenului lui. El si prietenul lui erau intr-adevar bauti si se pare ca din acest motiv au lasat-o la volan pe femeie.

 

Vina producerii accidentului ii apartine preotului din Dacie, intrucat a virat stanga si nu a acordat prioritate de dreapta. Insa din pacate nici el nu avea cum sa vada ce vine din sens opsu, pentru ca acolo este dambul ala cu calea ferata. S-au intersectat efectiv in locul nepotrivit la momentul nepotrivit.

 

Dumnezeu sai ierte pe cei care au murit. :(

 

 

Pai li s-au luat la toti probe biologice pentru ca exista controversa cu privire la cine se afla la volan. Asa ca au procedat foarte bine politistii.

 

Cam inconstienta femeia, sa te urci prima data la volanul unei masini pe care nu o cunosti si sa o "arzi" cu 150 km/h , noaptea, si in conditii meteo nefavorabile. Sigur a condus popa si daca nu au fost martori au zis ca a fost femeia la volan.

Link to comment
Share on other sites

@DSF

 

Da' cine v-a zis voua ca BMW-ul avea 150 de km/h? Babele cu radar incorporat? :wacko:

 

Eu cred din ce in ce mai mult ca nu preotul era la volan... Cine crezi ca ar face pe bunul samaritean sa isi ia in spate vina pentru moartea a 3 oameni, bietii de ei, si implicit si pedeapsa? Tu ai face lucrul asta? Te-ai duce la puscarie si ti-ai atrege blamul unei tari intregi in locul unui prieten, doar pentru ca ti-e prieten?

 

In plus alcoolemia celor 2 barbati din BMW am inteles ca era sub 0,8. Drept urmare nu risca cine stie ce ca era baut.

Singura vina care i se poate imputa soferului BMW-ului este viteza exesiva si cel mult alcoolemia aceea sub limita comiterii unei infractiuni, ci doar contraventie. El nu a pierdut controlul volanului si sa intre peste unii care circulau din sens opus regulamentar asa cum s-a intamplat pe Antiaeriana in Bucuresti.

 

In plus dambul ala le-a obstructionat vizibilitatea ambilor soferi.

 

Cel mai tragic este faptul ca o familie intreaga a intrat in pamant. Dumnezeu sa-i ierte! :(

Edited by Bobo1987
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

"Un BMW de culoare negru metalizat rula cu peste 150 de kilometri la orĂŁ pe Bilevardul IC BrĂŁtianu, din direcĂžia Bulevardul Carol I spre Micro XI. Bolidul, ambalat la maximum, nu a redus viteza nici mĂŁcar ĂŽn dreptul trecerii de pietoni.

 

BMW-ul s-a prĂŁbuÂşit peste o Dacia, ĂŽn care se aflau preotul Nicolae Nicolae, de 41 de ani, soĂžia sa Âşi fiica de 15 ani. ToĂži trei au fost striviĂži ĂŽn autoturism Âşi au decedat pe loc.

 

Primele informaþii aratã cã la volanul BMW-ului se afla tot un preot. În maºinã mai erau o femeie ºi un alt bãrbat. Cei trei au fost duºi la Spitalul Judeþean pentru recoltarea de probe biologice. Poliþia face cercetãri sã afle cine a fost la volan.

 

Mai mulĂži martori spun cĂŁ la volan ar fi fost preotul Florin Cergan de la LĂŁculeĂže - comuna Glodeni, fiul unei judecĂŁtoare de la Curtea de Apel BucureÂşti. "

 

 

 

 

Sursa Realitatea TV

 

 

 

 

Pai daca BMW s-a prabusit peste o dacie inseamna ca a zburat putin nu ? Ca sa zbori cu o masina de 1.7 tone trebuie sa ai ceva viteza ma gandesc. Nu cunosc locul accidentului, imi dau doar cu parerea despre ce am vazut la stiri.

 

 

Iar daca politia a facut test de alcool tuturor din masina imi imaginez ca aveau motive sa o faca, in speta nu erau siguri cine era la volan.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Daca tu crezi toate elucubratiile jurnalistilor, toate exagerarile lor pentru a da cat mai mult tragism si a starni interesul opiniei publice, ce altceva pot sa mai spun?

 

Vrei sa-ti aduc aminte ca BMW-urile nu-s masini, ci bolizi, indiferent ca sunt 1,6, ca nu merg, ci zboara sau "gonesc nebunste" si alte astfel de porcarii introduse in articole pentru a le face mai interesante?

 

Uite cat de nenorcita este presa! Ce rost avea sa pomeneasca faptul ca la volan ar fi fost un preot a carui mama este judecatoare la Curtea de Apel Bucuresti? Din nou, ca sa starneasca opinia publica si sa emita prejudecati cum ca justitia nu-si va face datoria cum trebuie.

 

Uite cum inoculeaza niste porcarii in mintea unora si cum incearca sa prosteasca. Si cu siguranta ca prostii vor fi prostiti si vor incepe sa emita deja supozitii cum ca justitia nu-si va face datoria.

 

Ma mir cum de nu a pomenit presa ca taica-su este tot magistrat... :getlost:

Edited by Bobo1987
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pai experienta ne invata ca de regula nu iese nimic bun din combinatia copil de magistrat.. dosar penal. De regula copilul de magistrat "bate" dosarul penal, probabil datorita "cunostintelor" superioare de drept, transmise prin memorie genetica. ..ca la drosofile sau broasca de lac..

Si nu imi spune ca generalizez. O pot face foarte usor cand la CSM se alege a doua oara, ilegal o persoana gen Lidia Barbulescu. In momentul ala inseamnca a ca avut peste 50% din voturi, deci pot generaliza foarte usor despre asta :)

Edited by DOMI
Link to comment
Share on other sites

Domi, asta e o rautate gratuita. Ti-e ciuda din Jarmania aia a ta care nu-i si a mea ca n-ai sange albastru, ca n-ai avut teve color cand trebuia, las ca stiu eu c-ai vazut Mihaela alb negru. :p Of.

Poate a fost doamna aceea la volan, poate NU avea bemveul viteza aia, poate e doar o aiureala de presa.

Noi sa fim sanatosi :nyam:

Link to comment
Share on other sites

pai normal ca e gratuita :) ce ar mai fi sa dau un ban sa imi zic off-ul :) ca americanii cu psihologul.. :)

Origini sanatoasa nu prea am avut, ca parintii mamei mele erau chiaburi, aveau moara din Tepu :) Cred ca esti familiar cu locatia. :)

Noroc cu taica-miu ca a mai spalat rusinea, familie de parliti 11 frati, au vandut o vaca sa aibe taica-miu palton la facultate..

Link to comment
Share on other sites

pai normal ca e gratuita :) ce ar mai fi sa dau un ban sa imi zic off-ul :) ca americanii cu psihologul.. :)

Origini sanatoasa nu prea am avut, ca parintii mamei mele erau chiaburi, aveau moara din Tepu :) Cred ca esti familiar cu locatia. :)

Noroc cu taica-miu ca a mai spalat rusinea, familie de parliti 11 frati, au vandut o vaca sa aibe taica-miu palton la facultate..

 

Il stiu pe dom' primar, atat, nu stiu cum s-a jung acolo, haha.

Da, asa-i cu originile si cu cartea-n san sa tina si de cald. Nimic nou sub soare, azi din ce in ce mai multi copii cauta ceva de mancare prin gunoaie, daca atunci se manca zer cu mamaliga, acum se sterge folia de la cutia de smantana c-o bucata de paine veche.

A postat un baiat un film cu aurul din Apuseni, bine ca nu-mi merge netul ca-mi vine sa-mi iau campii.

Link to comment
Share on other sites

Poate a fost doamna aceea la volan, poate NU avea bemveul viteza aia, poate e doar o aiureala de presa.

Noi sa fim sanatosi :nyam:

ihearto, bascalios ca de obicei. :rolleyes:

 

Evident ca BMW-ul avea viteza muuult peste viteza legala. De ce imi pui vorbe in gura sau incerci sa insiunezi alte chesti? Asta le poate fi imputata. In rest, accidentul nu s-a produs din cauza lor.

 

Cand spuneam ca nu-s de acord cu berbecii care circula cu viteza excesiva prin oras pentru ca nu stii niciodata ce se intampla, eram eu invidios, dom'le, p-aia cu motoare mari. :banghead: Eram eu ranchiunos, faceam eu pe justitiarul daca nu zburam din fata vitezomanilor, eram eu un partizan al conflictelor inutile in trafic, eram bizon, etc.

 

Uite, poftim exemplu. Acum tot ei trag ponoasele, cei din BMW, desi nu ei au provocat accidentul. Si cea mai mare pedeapsa este constiinta aia care ii v-a macina toata viata ca au intrat 3 oameni in pamant din cauza vitezei tale, ca daca mergeau mai incet poate puteau sa-i evite...

 

Oricum, acum o mie de vorbe un ban nu mai fac...

Edited by Bobo1987
Link to comment
Share on other sites

Pai nu facem misto, de ce m-as lua dupa teve? As putea face, daca insisti, insa nu cu privire la incident, du da math.

 

ihearto, bascalios ca de obicei. :rolleyes:

 

Evident ca BMW-ul avea viteza muuult peste viteza legala. De ce imi pui vorbe in gura sau incerci sa insiunezi alte chesti? Asta le poate fi imputata. In rest, accidentul nu s-a produs din cauza lor. (...) Acum tot ei trag ponoasele, cei din BMW, desi nu ei au provocat accidentul. Si cea mai mare pedeapsa este constiinta aia care ii v-a macina toata viata ca au intrat 3 oameni in pamant din cauza vitezei tale, ca daca mergeau mai incet poate puteau sa-i evite...

 

HA?! Cum poti sa afirmi asa ceva? Tu intelegi ceva din ce-ai scris mai sus? Unde-i deontologia, unde-i raportul de cauzalitate, unde-i teoria aia care-o afirmai emfatic pe alt topic?

 

Apropo, vezi ca-n carte nu scrie si invers, de la dreapta la stanga, ori le-a fost lene profilor, ori, vorba unui ticalos pe forum, mai si gandim, nu doar muncim. (asta a fost cam in bascalie, ce-i drept)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.