Jump to content

Neoane sau spoturi auto


  

14 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Salut,

 

Am un BMW 318TDS E36 combi. Vreau sa imi bun neoane exterioare. Am gasit ceva destul de accesibil ( ), dar am mai gasit si spoturi auto. Ce parere aveti? Ii intreb mai ales cei care s-au confruntat sau au asa ceva.

 

Stiu ca nu sunt omologate, dar vreau sa mi le pun cand se deschid usile sa se aprinda.

 

Astept pareri/ sugesti.

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

pura curiozitate : de ce ai pune asa ceva pe o masina ? te face mai interesant, mai destept, mai "bine vazut" ? au trecut anii in care beculetele, stroboscoapele, neoanele si alte porcarii de instalatii luminoase se numeau tuning asupra masinilor. Fi serios si gandeste daca nu esti prea copil.
Link to comment
Share on other sites

cand aveam cielo il luasem cu tot cu neoane, dalea albastre (erau in voga atunci), se aprindeau cand dadeai drumul la proiectoare/stopiri ceata.

ala pe spate l-am spart intr-un sant, ala fata cand se inchisese kauflandul, nu era gard dar era sant, am gasit 2 scanduri si....vroiam sa trec cu masina. in timp de traversam, scandura din dreapta a cedat, a intrat o bucata sub masina, a spart bara, neonul si a scos afara si proiectorul.

am reusit sa dau inapoi, am mai gasit inca o scandura mai sanatoasa si am trecut :p

 

asa am scapat eu de neoane. daca iti pui asa ceva sa imi ceri sfaturi cum sa scapi de ele :goodjob:

Link to comment
Share on other sites

pura curiozitate : de ce ai pune asa ceva pe o masina ? te face mai interesant, mai destept, mai "bine vazut" ? au trecut anii in care beculetele, stroboscoapele, neoanele si alte porcarii de instalatii luminoase se numeau tuning asupra masinilor. Fi serios si gandeste daca nu esti prea copil.

 

Nu ma face mai interesant sau mai destept, nu ma intereseaza de anii trecuti etc.. ci mi se pare destul de dragut ca toata partea de jos sa fie luminoasa... chiar da bine, e parerea mea. In plus de alta cati au asa ceva? Cati se deosebesc, tu faci parte dintr-o categorie de oameni care au trecut de asta, probabil ca si mie imi va trece, dar cer o parere.

Probabil tu ai o masina care arata bine stock, eu ca si incepator am primit un bmw 318e36 combi, si nu ii pot face cine stie ce, urmatorul pas este angel eyes si sa o vopsesc.

 

Chiar daca majoritatea sunteti rautaciosi, nu e curcubeu, nu poti spune curcubeu cand te axezi pe o singura culoare, nu exagerata destul de finuta.

 

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Aiurea spus tiganie, nu cred ca asta ai vazut neoane la tigani?

 

 

Hai ca ai fost tare cu asta ! :taunt:

 

 

Parerea mea , este ca nu are rost sa pui neoane si fel si fel de luminite.

 

 

daca tu esti hotarat sa o faci si tie iti place , fa-o si nu mai intreba . Decat sa dai banii pe neoane , sau ce pui tu acolo , mai bine cumpara altceva pentru masina .

Link to comment
Share on other sites

Am votat si eu si culmea 50% 50% eu zic sa le cumperi amandoua sa sa le dai pace ...

 

O sa constati mai tarziu ca nu iti mai plac si ai aruncat banii pe fereastra :)

 

Eu iti recomand cu banii sa aduci masina cat se poate de mult pe linia de plutire si un exemplu de dotari interesante pentru varsta ta ar fi:

 

- suspensie sport (sa zicem)

 

- un set de angel eyes

 

- niste jante originale M3 E36 sau un Style frumos

 

- un interior cat mai intretinut si/sau reconditionat

 

- toate consumabilele la zi

 

- etc etc etc

 

Nu fa tuning de cacao cand sigur masina ar putea beneficia de alte chestii mult mai importante !

 

Nu te supara pe acest post ca ti l-am scris sincer ...

Link to comment
Share on other sites

Am votat si eu si culmea 50% 50% eu zic sa le cumperi amandoua sa sa le dai pace ...

 

O sa constati mai tarziu ca nu iti mai plac si ai aruncat banii pe fereastra :)

 

Eu iti recomand cu banii sa aduci masina cat se poate de mult pe linia de plutire si un exemplu de dotari interesante pentru varsta ta ar fi:

 

- suspensie sport (sa zicem)

 

- un set de angel eyes

 

- niste jante originale M3 E36 sau un Style frumos

 

- un interior cat mai intretinut si/sau reconditionat

 

- toate consumabilele la zi

 

- etc etc etc

 

Nu fa tuning de cacao cand sigur masina ar putea beneficia de alte chestii mult mai importante !

 

Nu te supara pe acest post ca ti l-am scris sincer ...

 

Multumesc intradevar ai si tu dreptate, cred ca esti singurul care ma cam pus pe ganduri.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.