Jump to content

Centura de siguranta.


Catalin BMW

Recommended Posts

Salut baieti. As vrea sa stiu si eu daca la masinile voastre(ma refer la cei cu pisici)aveti martor luminos pt centura functoinal,binenteles...si inca ceva:pe modelele mai noi stim cu totii ca daca nu-ti pui centura exista acea avertizare sonora;banuiesc ca la e36 nu are asa ceva,insa se poate pune?are cineva habar de acest lucru?multam frumos ;)
Link to comment
Share on other sites

Eu la fostul e36 i-am pus bec fiinca nu avea,si se aprindea cateva secunde cand puneam contactul dupa care se stingea (chiar daca nu-mi puneam centura)..nu era mare lucru dar imi aducea aminte cateodata:)

Avertizare sonora ceva....doar vise,nu?

Link to comment
Share on other sites

Dar la tine se aprinde cand nu o ai pusa?

 

Nu se aprinde ! Nu am asa ceva pe masina .

 

Oricum consider o chestie inutila si enervanta , bine pe mine ma streseaza si zgomotul infernal care il face cand opresc masina si ramane pozitia . . . de parca as fi idiot si nu as pleca fara sa opresc farurile . . .

Link to comment
Share on other sites

Nu se aprinde ! Nu am asa ceva pe masina .

 

Oricum consider o chestie inutila si enervanta , bine pe mine ma streseaza si zgomotul infernal care il face cand opresc masina si ramane pozitia . . . de parca as fi idiot si nu as pleca fara sa opresc farurile . . .

In legatura cu sonorul,asa e,pe deasupra maise aude si urat rau,zici ca se rupe masina! :frantics:

Insa cu luminile....mie imi place tot ce-nseamna lumini de interior la o masina,dar nu gen neoane si alte porcarii,ci strict doar cele din fabrica

Link to comment
Share on other sites

La modelele vechi doar cele pentru SUA aveau activi senzorii de centura.

Modelele pentru Europa nu au senzori la centura. Indicatorul pentru centuri se aprinde cateva secunde cand pui contactul, dar nu are nicio legatura cu centurile.

Link to comment
Share on other sites

La modelele vechi doar cele pentru SUA aveau activi senzorii de centura.

Modelele pentru Europa nu au senzori la centura. Indicatorul pentru centuri se aprinde cateva secunde cand pui contactul, dar nu are nicio legatura cu ceenturile.

Aha,e ca si cum imi aduce aminte "mai subtil",sau mai bine zis ma avertizeaza ca am o centura de siguranta si trebuie sa mi-o pun.

Ms de info Paul. Totusi as vrea sa intreb daca exista vreo posibilitate sa fac ca aceasta obtiune sa fie functionala(sonor+luminos).

 

Aha,e ca si cum imi aduce aminte "mai subtil",sau mai bine zis ma avertizeaza ca am o centura de siguranta si trebuie sa mi-o pun.

Ms de info Paul. Totusi as vrea sa intreb daca exista vreo posibilitate sa fac ca aceasta obtiune sa fie functionala(sonor+luminos).

Gen luat senzori,relee,etc dupa alte modele mai noi si montat pe e36...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.