Jump to content

Modul oglinzi rabatabi electric E39


sax1987

Recommended Posts

Vreau sa fac un retrofit la masina sa am oglinzi rabatabil electric , am gasit de unde sa cumpar si stiu ca imi trebuie camanda cu buton pentru oglinzi si un modul ! Dar nu stiu unde se afla modulul , am primit mai multe raspunsuri .. ca ar fii in usa din stanga , ca e in usa din dreapta ...!

 

Am gasit pe net si o poza

 

http://img818.imageshack.us/img818/634/img8012r.jpg

 

 

Stie sa-mi zica cineva exact unde e si daca e asta din poza?

 

Mersi !

Link to comment
Share on other sites

Vreau sa fac un retrofit la masina sa am oglinzi rabatabil electric , am gasit de unde sa cumpar si stiu ca imi trebuie camanda cu buton pentru oglinzi si un modul ! Dar nu stiu unde se afla modulul , am primit mai multe raspunsuri .. ca ar fii in usa din stanga , ca e in usa din dreapta ...!

 

Am gasit pe net si o poza

 

http://img818.imageshack.us/img818/634/img8012r.jpg

 

 

Stie sa-mi zica cineva exact unde e si daca e asta din poza?

 

Mersi !

 

 

Salut, vezi ca e DIY facut aici la seria 5 numit: DIY Remote Folding Mirrors Bmw E39 Facelift. Intreaba-l pe autor, sigur stie sa iti spuna.

Link to comment
Share on other sites

modulul de rabatare oglinzi la e39 se afla chiar in blocul cu butoane pentru actionarea geamurilor electrice si oglinzilor.

sunt doua tipuri de module. cel pentru oglinzi nerabatabile electric la care exista doar switchul de selectie al oglinzii si cel pt oglinzi rabatabile electric care mai are un buton mic patrat langa switchul de selectie al oglinzii folosit pentru rabatare la apasarea sa.

piesa 3 de aici :

http://bmwfans.info/parts/catalog/E39/Sedan/Europe/520d-M47/LHD/M/2001/july/browse/vehicle_electrical_system/switch_window_lifter/

 

am inteles ca vrei sa-ti facem noi (eu cu cristi) retrofitul. so, ai putea sa ma intrebi pe mine direct ce ai nevoie :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
o intrebare legata de rabatarea oglinzilor: daca nu exista acest buton pe blocul de comanda, implicit nici motoras in oglinzi. care ar fi necesarul de piese care se schimba si operatiunile , pt cine a mai facut?pres ca se poate upgrada f usor, incepand cu alt bloc de comenzi care sa aiba acel butonas.pe langa aceasta ceea ce se spunea cu inchiderea lor odata cu inchiderea masinii din telec. se poate realiza fara pre multe modif.?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.