Jump to content

[Vand] BMW E36 coupe 320i coupe din 1996


remoteviewer1

Recommended Posts

post-39065-0-03123300-1300914716_thumb.jpg

post-39065-0-94113500-1300914620_thumb.jpg

 

 

 

Vand BMW E36 320i, motor 1995 cm3 (impozit 180 Ron/an), 6 cilindri, inmatriculat Romania-Bucuresti, fabricatie 1996, 130 000km la bord, inmatriculata in tara in 2009 (origine Germania), aer conditionat doua zone perfect functional, cd-player sony, oglinzi electrice, geamuri electrice, cutie manuala, jante BBS 17" originale latime 235 cauciucuri Continental Sport Contact, set jante tabla cu capace originale cauciucuri iarna Dunlop. Masina este in stare foarte buna, are aripa dreapta jos atinsa la o bordura inalta.

 

Pret: 3200Euro negociabil

 

Telefon: 0727 88 55 17/0746 889 506

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Va multumesc pentru oferta, dar masina a primit de la ultima postare un interior full piele negru (scaune fata, bancheta si panouri usi) + Radiocd original BMW + 2 pneuri fata aproape noi Continental Sport Contact 3. Aceste investitii au costat 600 de euro fara manopera.

 

Va sugerez sa cautati o masina la nivelul celor 2000 E oferiti.

 

In acest moment pretul este 3200 Euro Nenegociabil.

 

Am atasat inca 2 poze recente (1 saptamana) in cea de-a doua observandu-se aripa atinsa.(valoare estimativa reparatie 600 ron, aripa + vopsire).

post-39065-0-71737700-1309376757_thumb.jpg

post-39065-0-93325200-1309376864_thumb.jpg

Pentru cei interesati, pot trimite poze mai detaliate.

Link to comment
Share on other sites

"asin" face aceeasi oferta la toate anunturile de pe forum care se refera la E36, intr-adevar un adevarat pasionat de marca...abia astept sa intre in randuri.

 

@srb_alex...nu intelegi pentru ca nu prea mai exista persoane in romania care sa bage bani intr-un E36 a.k.a masina cocalarului autentic a.k.a "o cazanesc si dupa o bombez"...

 

Un UP de la mine,

Edited by XLN
Link to comment
Share on other sites

"asin" face aceeasi oferta la toate anunturile de pe forum care se refera la E36, intr-adevar un adevarat pasionat de marca...abia astept sa intre in randuri.

 

@srb_alex...nu intelegi pentru ca nu prea mai exista persoane in romania care sa bage bani intr-un E36 a.k.a masina cocalarului autentic a.k.a "o cazanesc si dupa o bombez"...

 

Un UP de la mine,

 

stai linistit ca inteleg perfect dar eu ma refeream la cu totul alceva (unde dai si unde crapa)

Link to comment
Share on other sites

Dragi baieti,

 

Va multumesc pentru interesul manifestat, dar daca erati mai "atenti" ultimul anunt a fost postat in martie, moment in care aveam 2 masini la vanzare. Una am vandut-o din motive "imobiliare" asa ca masina de fata este masina mea zilnica si un hobby pe deasupra. In acest moment nu aveam intentia sa o vand, pana cand acest anunt a fost "resuscitat" de o oferta super generoasa. Aceasta masina cat va ramane in proprietatea mea, va primi upgrade-uri constante (urmatorul planificat fiind repararea aripei dreapta si schimbarea evacuarii) si va ajunge la un om cat de cat pasionat de Bmw/serios, la fel ca si celalta masina. Asa ca baietii cu tricouri cu De Puta Madre si lanturi groase la gatlejul ars de soarele baraganului vor cauta in alta parte, nu aici (e plin internetul de oferte pentru ei).

 

Concluzie:(stiu ca va pare ciudat de la un proprietar de E36) daca cineva vrea sa detina la un moment dat in viata lui un coupe cu motor pe benzina cu un interior de bun simt, 100% original oem, fara pleoape, buze, fuste, tobe naspa, casetofoane duzina, leduri adica fara haoleu mancati-as, si are 3200 E de cheltuit (pe o masina) sa ma sune.

 

In rest, multa sanatate la toti!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

UP!

 

Pret nou negociabil 3000 Euro.

 

Fabricatie 1995 (1996 in talon, s-a descoperit cand am comandat piesele).

 

Update! S-au schimbat urmatoarele: filtre, ulei, bucse fata, pivoti, baterie noua Varta. Restaurare caroserie: schimbare aripa dreapta + vopsire, praguri (dreapta + stanga) curatate rugina + vopsire, eliminare rugina portbagaj si vopsire + aripa stanga la fel-> caroseria arata impecabila (pentru o masina de 17 ani).

 

Masina nu are zgomote la trenul de rulare, nu trage dreapta/stanga, merge foarte bine (mai ales pe drumuri de asfalt drepte), momentan este incaltata cu pneuri de iarna de 15" cu capace originale BMW, are cateva mici defecte usor de remediat cum ii stau bine unei"doamne" mai in varsta.

 

Masina a facut foarte putini km, este folosita exclusiv pentru week-end si concedii.

 

Schimburi: doar BMW e60(520i,525i), e90,e46(320i,325i) benzina, incepand din 2003 in stare f.f. buna, preferabil cutie manuala, berlina(e60,e90), break(doar e90!)/coupe(e46) + diferenta din partea mea.

 

Pentru poze mai proaspete va rog sa ma contactati! Masina se poate vedea la Praktiker Militari(complex Mall Militari) in Bucuresti.

post-39065-0-01948500-1329411911_thumb.jpg

post-39065-0-10793300-1329412045_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Va multumesc pentru aprecieri (Alex Iulian) si sprijin Viper05. Kitzsteinhorn91, iti multumesc pentru oferta, dar nu ma intereseaza decat schimb cu modelele mentionate(ma scuzati pentru intarziere dar nu am dorit sa se considere up), masina ta arata foarte bine pentru un e34. Si acest e36 coupe "original" arata foarte bine si merge foarte bine, din pacate masina are un pret foarte mic tocmai pentru a facilita o tranzactie cu bani cash.

UP 2990 euro negociabil!

post-39065-0-78962000-1330027722_thumb.jpg

post-39065-0-06272600-1330027809_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.