Jump to content

E 36 Coupe


B 06 FRE

Recommended Posts

Bine v-am gasit !

Va prezint si eu bmw-ul meu,un 316i coupe :

An fabricatie 1995,ca si dotari exterioare are suspensie sport de fabrica,bara fata si spate de M,praguri de M,oglinzi de M,jante M Contour pe 17 cu anvelope 235/40 R 17 - dimensiune pe care am si omologat-o la RAR - toba intermediara si finala inox Sebring,culoare cordobarot metalic,grila fata neagra model facelift,faruri noi cu xenon si angel eyes,eleron tip M pe portbagaj,iar la interior volan sport in trei spite,dubluclima manuala,si destul de rar intalnit pe la noi cd original bmw bussines.

Astept parerile voastre,eventuale sugestii sau critici.

post-46902-0-39353400-1301081728_thumb.jpg

post-46902-0-82677600-1301081742_thumb.jpg

post-46902-0-55390000-1301081779_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Multumesc ! Cat despre motor planuiesc sa cumpar un 328 sa ii pregatesc un transplant.....

 

din ce vad masina arata impecabil..e cumva vopseaua originala?nu prea ai ce sa critici.

 

.cat despre motor,intr adevar 1,6 e pistol cu apa.masina merita ceva mai serios,2,8 este o decizie buna.

 

din cate am aflat si eu,acest motor are posibilitati foarte mari de upgradare in ceea ce priveste puterea :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

foarte frumoasa masina si in special culoarea (identica cu a mea). Din poze se vede ca a fost intretinuta corespunzator. Si pachetul M da foarte bine :good: Sa te bucuri de ea si sa nu ai parte de evenimente! Motorul nu este neaparat o problema in conceptia mea (desi am un 2.0 si stiu ce inseamna oleaca mai multi cai sub capota) :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Vopseaua este originala si este intradevar in stare foarte foarte buna,mentionez ca nu este polishata,nici macar ceruita - urmeaza cat de curand.Deocamdata,tinand cont ca nu merg cu ea decat in weekend-uri,nu ma deranjeaza motorul,care de altfel are doar 177.000 km,am toata istoria masinii,inclusiv cartea de service completata la zi atat in Germania cat si in Romania,la reprezentanta.Are doar un an de Romania si aproximatix 2500 km,probabil de aia arata asa.Incerc sa o pastrez cat mai originala,nu vreau sa modific nimic din ce ar schimba look-ul imaculat in kitch.
Link to comment
Share on other sites

Foarte miÂşto maÂşina! Culoarea ĂŽmi place la nebunie...

O Întrebare, dacã se poate. Cât ai dat pe ea?

 

Masina a costat 2500 eur plus taxa de inmatriculare 1500 eur......si ce am mai pus pe la ea,daca trag linie este cam scumpa,dar imi place foarte mult

Link to comment
Share on other sites

Bravo pentru alegerea facuta. Este superba masina, si foarte bine intretinuta din cate vad eu. Ai grija de ea..cum spunea si un coleg de forum, este un magnet pentru hoti. Cat despre motor si eu am tot 1600 si stiu ca toata lumea il critica, si pe buna dreptate...asta e. Defilam cu ce avem...dar a ta chiar merita un transplant. eu stau destul de prost si la partea caroserie..si mai bine iau alt pisic..decat sa o vopsesc toata si sa ii fac transplant.

 

Toate bune!

Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoasa si grija mare unde o parchezi , e un magnet pentru hoti .:thumbsup:

 

Ai dreptate,azi am mers sa inscriptionez geamurile la oglinzi,sper ca mai reduc din tentatii.Inca caut un set de bandouri de M,nu stiu ce voi face atunci cand le voi cumpara si pune pe masina,am auzit ca sunt foarte " cautate " ,insa la exterior cam atat imi mai lipseste sa fie complet M.

post-46902-0-29996300-1301171016_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

sal Freddy ,frumos motanul ,din ce se vede parca oglinzile nu sunt oem par a fi de la jom si pe spate la fel lipp m pe bara stock ,oricum super frumoasa

Salut ! Oglinzile sunt intradevar de la Jom , la fel si difuzorul bara spate,insa cred ca arata foarte bine. Multumesc de aprecieri,dupa ceva timp a trebuit sa apar si eu cu o pisica si nu putea fi decat foarte foarte ingrijita,ca si a ta de altfel.

Link to comment
Share on other sites

Salut ! Oglinzile sunt intradevar de la Jom , la fel si difuzorul bara spate,insa cred ca arata foarte bine. Multumesc de aprecieri,dupa ceva timp a trebuit sa apar si eu cu o pisica si nu putea fi decat foarte foarte ingrijita,ca si a ta de altfel.

ms,si eu am difuzorul de la jom,oglinzi am avut la fel ca ale tale dar am avut ocazia sa le iau pe astea oem la un pret decent si am facut-o,si acum mai le am pe cele jom prin garaj pe undeva

Link to comment
Share on other sites

ms,si eu am difuzorul de la jom,oglinzi am avut la fel ca ale tale dar am avut ocazia sa le iau pe astea oem la un pret decent si am facut-o,si acum mai le am pe cele jom prin garaj pe undeva

Mai am cate ceva de pus la exterior,asa cum am spus mai sus - bandouri de M - si trec la interior,acolo este mult de lucru,mult si foarte scump,dar cum stim cu totii,investitiile nu se opresc niciodata

Link to comment
Share on other sites

Curatica masina!

Sa o tii tot asa! :thumbsup:

Si eu vreau lipp din ala in spate!

De unde?

Este o firma de tuning din Oradea,nu vreau sa ii fac reclama,cauta si tu pe net si gasesti instant,insa dupa ce il motezi trebuie sa aliniezi si esapamentul,pozitia stock este mai in interir cu aproximativ 5 cm - la mine nu a mai fost nevoie ca am schimbat tot traseul esapamentului cu unul din inox Sebring. Succes

post-46902-0-93305900-1301176638_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.