Jump to content

Instalare program diagnoza Inpa


Recommended Posts

  • 3 months later...

Salutare .

Am cumparat o mufa obd2 pentru diagnoza , am instalat programele inpa si dis dupa specificatii, am facut setarile la portul usb , dar tot nu imi comunica cu nici o masina , ledul de pe mufa sta aprins cand il conectez aproximativ 1 minut dupa care se stinge !

Stie cineva care este rezolvarea ? este un conflict pe undeva ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Trebuie uniti pinii 7+8 dupa care o sa-ti functioneze perfect.

post-62466-0-86666300-1397062301_thumb.jpg

 

De unde incepe numerotarea pinilor ? din poza nu imi dau seama in ce pozitie e mufa

 

Daca ne spui si ce masina ai ?

 

E foarte posibil sa nu fie buna interfata, de unde ai luat-o si cat ai dat pe ea ? Si ce model e ?

 

E vorba de un 530d e39 2003 si un e46 320d 1998 , dar am incercat si pe e66 si e36 ca am si adaptor de obd1

De luat am luato de pe net , am dat 170lei pe ea , dar acum 4 ani am mai luat una tot asa ieftina si am folosito fara pb

Link to comment
Share on other sites

Eu folosesc asa ceva si merge perfect, intrerupatorul ala l-am pus eu ca sa pot sa dau on off la pini 7 si 8.

 

http://i1006.photobucket.com/albums/af184/butzyovidiu/DSCN0905_zps61461dd5.jpg

 

http://i1006.photobucket.com/albums/af184/butzyovidiu/DSCN0902_zps2f37362d.jpg

Edited by Butzy
Link to comment
Share on other sites

Eu folosesc asa ceva si merge perfect, intrerupatorul ala l-am pus eu ca sa pot sa dau on off la pini 7 si 8.

 

http://i1006.photobucket.com/albums/af184/butzyovidiu/DSCN0905_zps61461dd5.jpg

 

http://i1006.photobucket.com/albums/af184/butzyovidiu/DSCN0902_zps2f37362d.jpg

 

Pe asta o am si eu !

 

Pe asta o am si eu !

Poti sa imi spui din pozitia asta care sunt pini 7 si 8 ?

post-66434-0-50483200-1397123244_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nu imi da nici o eroare sunt sigur ca nu ai instalat cum trebuie aplicatiile.

 

le-am instalat de 3 ori pas cu pas dupa cum scria in pdf-ul de instalare :)) am sa incerc si pe alt laptop poate e in conflict cu ceava la calculator .... aia de la care am luat mufa i-am sunat mi-au zis ca ma suna sa imi explice ce si cum ... am sunat din nou ne am innebunit , acum nu mai raspund la tel cred ca o sa incer sa lipesc pini si daca tot nu merge o arunc :))

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Am un E90 din 2010.Am instalat inpa si ediabas de vreo 20 de ori pe 2 laptopuri cu xp si am incercat un K+DCAN si un OBD2.Nu am reusit sa ma conectez niciodata.Cablurile nu sunt ale mele si nu stiu daca sunt pinii 7 si 8 lipiti.

Intrebarea este:

Ce fel de cablu imi trebuie ca sa ma pot conecta?Cu pinii lipiti sau nu?

Link to comment
Share on other sites

E liniste pe aici!Nimeni nu impartaseste din experienta!Postez eu din minima experienta acumulata!

Am incercat pe un BMW din 2006 si se conecteaza.Acelasi cablu, acelasi laptop, acelasi inpa si ediabas, pe E90 din 2010 nu se conecteaza.

Cred ca nu mai are rost sa intreb de ce nu se conecteaza, pentru ca vorbesc singur.O sa caut raspunsuri pe alte forumuri si o sa postez concluziile.

Edited by julius6
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.