Jump to content

vand airbag rotund bmw e39, e46, e53


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Ai incercat vreodata sa scoti vreun airbag de genul asta? Iti zic eu ca daca n-ai experienta, il zgarii cu surubelnita de il ia dracu pana ii prinzi pozitia in care sar arcurile.

 

Airbag-ul nu se deschide pe acolo ci prin spatele volanului si nu avea cum sa se zgarie pe acolo, cred ca nu a stiut pe unde sa-l deschida si a incercat pe acolo

Link to comment
Share on other sites

Airbag-ul nu se deschide pe acolo ci prin spatele volanului si nu avea cum sa se zgarie pe acolo, cred ca nu a stiut pe unde sa-l deschida si a incercat pe acolo

 

Cele cu suruburi se desfac prin spate. Modelul asta nu se scoate prin spate, e cu arcuri(sigurante). Se deschide cu doua surubelnite infipte simultan prin laterala, ca si manetele de semnalizare si stergator, pentru a apasa sigurantele care il tin. M-am chinuit eu o data sa dau jos unul si am zgariat toata laterala din cauza ca nu puteam sa actionez simultan arcurile, si le-am desfacut pe rand.

Link to comment
Share on other sites

Se deschide cu doua surubelnite infipte simultan prin laterala,

nu neaparat simultan ,merge si concomitent sau in acelasi timp .Glumeam.Se poate sa-l scoti din cleme si pe rand ,iti spun,la inceput mi-am distrus un rand de comenzi si milioane de neuroni ,acuma dau jos un airbag in maxim 10 secunde :super:

Link to comment
Share on other sites

EU ma refeream la zgarieturile de sub piulite, szgarieturile concentrice, se vede ca au fost desfacute piulitele si apoi puse inapoi , de aceea e zgariat, intrebarea mea e dc a umblat acolo, e puscat sau nu. Si ca sa ne convinga daca e puscat sau nu ar putyea di amabil sa puna niste poze din latel din jurul lui, sa se vada daca e dezlipit(puscat) sau nu. Merci

PS: Ma intereseaza airbag-ul pentru achizitionare

Link to comment
Share on other sites

nu neaparat simultan ,merge si concomitent sau in acelasi timp .Glumeam.Se poate sa-l scoti din cleme si pe rand ,iti spun,la inceput mi-am distrus un rand de comenzi si milioane de neuroni ,acuma dau jos un airbag in maxim 10 secunde :super:

 

Pai stii care a fost faza, s-a strambat suportul de la volan cand a sarit airbagul, si cand bagam surubelnitele nu mai intrau pe calea normala inspre arc, trebuia sa iti imaginezi pozitia noua in care sa apesi. Un volan in regula il scot si eu imediat, simultan. Si la GTI era exact acelasi sistem cu arcuri.

Link to comment
Share on other sites

EU ma refeream la zgarieturile de sub piulite, szgarieturile concentrice, se vede ca au fost desfacute piulitele si apoi puse inapoi , de aceea e zgariat, intrebarea mea e dc a umblat acolo, e puscat sau nu. Si ca sa ne convinga daca e puscat sau nu ar putyea di amabil sa puna niste poze din latel din jurul lui, sa se vada daca e dezlipit(puscat) sau nu. Merci

PS: Ma intereseaza airbag-ul pentru achizitionare

tipu' e foarte serios,si se si pricepe la dealde-astea,daca airbagul ar fi fost puscat,cu siguranta ca ar fi specificat acest lucru ! 100 %

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.