Jump to content

B 123 E90


Flaviu1

Recommended Posts

Mai trebuiesc facute mici reglaje la capota, intr-o parte are un mic luft, se rezolva saptamana asta, + un polish total.

 

 

Cat te-au costat reperele de pe spate pt LCI? Presupun ca SH le-ai luat...pe unde le-ai gasit? Merci!

Link to comment
Share on other sites

Cat te-au costat reperele de pe spate pt LCI? Presupun ca SH le-ai luat...pe unde le-ai gasit? Merci!

 

Salut. Portbagajul l-am gasit pe ebay in Germania, a venit cu stopurile mici montate, a costat 300 euro, iar stopurile mari le-am cumparat de aici sh 160 euro.

Link to comment
Share on other sites

foarte dragute modificarile.ai grija cand iei farurile la cine te duci sa iti faca modificarile la instalatie.

 

Mersi mult! momentan nu sunt prioritare farurile, desi am vazut ca au scazut la pret. Daca le cumpar caut sa fie decat cu xenon sa nu mai schimb FRM-ul.

 

Urmeaza bara spate M si jante mai mari pentru la vara.

Link to comment
Share on other sites

Mersi mult! momentan nu sunt prioritare farurile, desi am vazut ca au scazut la pret. Daca le cumpar caut sa fie decat cu xenon sa nu mai schimb FRM-ul.

 

Urmeaza bara spate M si jante mai mari pentru la vara.

crezi tu ca nu mai schimbi FRM-ul.daca vrei sa functioneze ca un LCI ai nevoie de FRM 3.Altfel nu o sa faca dimming de pe DRL pe pozitie si nici DRL nu o sa ai pe AE, o sa fie tot pe xenon.

Edited by Alex_wly
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

He he....foarte misto.vad ca sunt putin atinse jantele.parerea mea e sa le reconditionezi inainte sa le pui pe masina.ca sa fie beton ai nevoie si de distantiere fata spate.

 

Salut.

 

Usor , usor o sa iasa sora cu masina ta. :) .... mai avem oricum de munca la ea.

 

Jantele nu le mai montez anul asta pe masina, pana la anul cand o sa le montez am sa le reconditionez.

 

Ce distantiere trebuie sa montez/caut? Mersi

Link to comment
Share on other sites

~15mm

ai dreptate...eu am de 15 mm pe roata pe spate si cu 4 persoane, plinul sibagaje atinge putin...dar foarte putin.nu am vazut urma pe anvelopa si nici pe aripa.doar ca la denivelari mai mari se aude.

deci 15mm pe fiecare roata e perfect.

 

Salut.

 

Usor , usor o sa iasa sora cu masina ta. :) .... mai avem oricum de munca la ea.

 

dap....in fine.....eu m-am oprit.banii care intra in ea sunt fix pentru intretinere.modificarile nu le mai iau in calcul.cand trag linie acum consider ca nu merita investitia nici pentru placerea mea...pentru ca urmeaza alta masina si alta...si alta :)))))

 

 

daca nu ai siguranta arsa sa nu fie fire cevacu problema.trebuia sa mearga bricheta din cotiera.si nu are treaba cu codarea.

Edited by Alex_wly
Link to comment
Share on other sites

ai dreptate...eu am de 15 mm pe roata pe spate si cu 4 persoane, plinul sibagaje atinge putin...dar foarte putin.nu am vazut urma pe anvelopa si nici pe aripa.doar ca la denivelari mai mari se aude.

deci 15mm pe fiecare roata e perfect.

 

 

dap....in fine.....eu m-am oprit.banii care intra in ea sunt fix pentru intretinere.modificarile nu le mai iau in calcul.cand trag linie acum consider ca nu merita investitia nici pentru placerea mea...pentru ca urmeaza alta masina si alta...si alta :)))))

 

 

daca nu ai siguranta arsa sa nu fie fire cevacu problema.trebuia sa mearga bricheta din cotiera.si nu are treaba cu codarea.

 

Ai dreptate Alex.

Am masina de 3 ani, nu i-am facut nici o modificare pana acum. Ma gandeam sa o vand si sa cumpar un facelift sau coupe, dar am ajuns la concluzia ca nu sti ce cumperi de la noi, dar stiu ce am si cu ce merg, asa ca m-am hotarat sa o transform eu in facelift si sa o mai pastrez vreo 2 ani.

 

Am rezolvat si cu bircheta, am schimbat siguranta, acuma merge.

 

Am cumpart 2 becuri noi pentru angel eyes.

 

Va salut.

post-46848-0-46784500-1414414683_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.