Jump to content

BMW e90 facelift 320d xdrive automatic


crisjohn

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Deci, am fost si am luat masina din Dusseldorf, Hans-Brandenburg e dealerul... am avut numere de Germania pana pe 14, adica ieri, maine o sa am numerele noi de Romania. Masina e senzationala, si in plus de ce am postat are si keyless go si access cu senzor de proximitate, packet full business cu integrare fucntii telefon... suplimentar, ptr ca a doua masina in familie e un X6 3.0D, ca sa ridic nivelul, am comandat deja la BMW pachetul BMW performance pentru motor... Asta inseamna 200 CP si vreo 410 Nm dar acest upgrade este facut de BMW, cu profesionalism si garantie ;) nu e vorba doar de schimbarea softului, se schimba si convertorul de cuplu (daca nu faci asta busesti cutia care constructiv nu duce peste 410 Nm daca nu ma insel si cu marja de eroare, ar fi la limita), ventilatorul de racire (se pune unul de 600 W daca nu ma insel, cel de pe 325 D), tevile de admisie (2 bucati), grilele din fata de la masca pentru a permite accesul aerului mai bine, admisia, etc... deasemenea am comandat si adaptroul de Samsung Glaxay S4 ca sa nu am fire prin masina si sa folosesc la maxim ce are masina... ce imi place cel mai mult la ea? pai cum merge... In Germania in dese ocazii i-am dat 210 si mai bine km/h si zbarnaie jucaria... apoi e trapa, senzationala... pe autostrada la orice viteza o deschid putin spre spate si desi e putin mai mult zgomot in masina senzatia e beton... integrarea telefonului iar imi place si ecranul ala imens al navigatiei... ce nu imi place? jantele model 32 pe 16 inch... caut acum o varianta de jante originale pe 18 inch... pe cele de 16 le tin de iarna... imi place iar culoarea interiorului, un gri foarte placut ochiului care tine la tavaleala...

ce as mai pune la ea? pai dupa ce rezolv cu jantele, ar mai fi toba BMW performance (cam scumpa de noua, 2600 RON plus instalare) si eventual eleronul spate... imi place pachetul M sau rinichii negri insa masina nu este doar de distractie mai am si chestii serioase unde merg cu ea si nu vreau sa bata la ochi ;) nu exista pachet de frane perfromance pentru masina mea ca ar fi fost prioritare... eu consider ca franele sunt cel mai important lucru la o masina, si cauciucurile desigur :D

poze? mda, sunt mereu repetent la capitolul asa pentru ca un BMW e90- negru e intotdeauna la fel :) deja e al 5-lea BMW pe care il am si il conduc, am inceput cu e46-316i, apoi un e90 facelift 318i, apoi e90 facelift 320 D xdrive automat, X6 facelift si acum e90 D xdrive automat... toate mi-au placut si imi plac mai ales pentru cum se conduc... promit solemn insa ca dupa montarea numerelor de Romania si pachetului BMW performance sa bag si poze ;)

Link to comment
Share on other sites

Te-ai intrecut pe tine insuti cu pozele astea, s-o stapanesti sanatos!

 

 

Multumesc mult :) am poze si cu vechea masina :D cred ca am cu toate daca ma gandesc bine dar eu sunt dintre aceia care apreciaza un BMW pentru cum arata dar il iubesc pentru cum merge :) nu prea se vede asta in poze ci doar se simte la volan... in rest sunt masini mult mai frumoase si mai echipate decat a mea... da, sunt mandru de ea, imi place enorm dar mereu o sa visez la un seria 6 GT sau un seria 2 :) si chiar si atunci nu as prea pune poze pentru ca toata lumea stie cum arata respectivele ;) oricum, o sa scot la service acel badge cu 320 d de pe spate ca sa nu se simta jenati oamenii cand o sa-si ia praf si nu o sa inteleaga de ce :D

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ptr ca a fost cuminte a primit un set de jante BMW Motorsport pe 18 inch ;) pachetul performance este si el instalat :Dpost-453-14012845172039_thumb.jpgpost-453-14012845306153_thumb.jpgpost-453-14012845477636_thumb.jpg

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

 

Acum avem 200 cp si 410 Nm... roti 225 40 18 si 255 35 18 de la Michellin ;)

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Masina nu e rea dar se cadea sa pui niste poze cu ea mai curata...anyway...s.o conduci sanatos...

 

... oricum, o sa scot la service acel badge cu 320 d de pe spate ca sa nu se simta jenati oamenii cand o sa-si ia praf si nu o sa inteleaga de ce :D

 

...credeam ca o trecut vremurile alea... :blink:

Link to comment
Share on other sites

sta bine pe reprize,cum am mai zis la inceputul topicului pe 80-120 e comparabil cu 2,5 24 valve pe reprize de genu 80-160 cu 2,5 ma duceam in fata.oricum masina e misto.

edit:bine e celebrul N47 care mai da ceva batai de cap.

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

Scuze de mizerie... nu am cronometrat nimic dar e mai infipta in mod clar... pun poze si dupa baita... are ceva mai mult nerv si trage bine cam in orice situatie... dupa iesirea din garantie poate incerc si o chestie de la un tunner... a, si se aude ceva mai agresiv motorul...

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Edited by crisjohn
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.