Jump to content

BMW E39 Touring - o noua provocare


BRANDEX

Recommended Posts

Frumoasa masina, sa o stapanesti sanatos ! Arata bine interior si exterior (foarte rara si frumoasa culoare griul asta) ... :thumbsup: imi place si mie combinatia asta de piele cu textil si incalzire in scaune.

Eu acum imi caut sa imi pun la a mea incalzire (alte scaune incalzite) si sa imi repar webasto-ul.

E foarte incapatoare ... 5 persoane, full de bagaje si nu ai senzatie de disconfort. Multe surprize frumoase mi-a oferit e39 touring-ul pana acum si sper ca si in continuare :drinks:

Pot sa te intreb ceva ? Cum ti se pare suspensia pneumatica pe spate ? La a mea pare destul de dura, am observat ca daca este incarcata pare mai normala sau pot spune ca la toata masina "ii place" sa fie incarcata :pardon: .

Ar trebui sa facem o intalnire e39 touring B), au aparut o groaza :cool:, promit sa imi fac si eu un topic cu masina mea

Edited by neo2004
Link to comment
Share on other sites

Ce ochi de sticla ai!!! :goodjob:

Maine ma duc sa le iau, si cel de pe spate are o mica gaura de la statia fostului proprietar.

 

Pana atunci, avem volan de heM, mai trebuie trim-ul

 

Daca mai gasesti un trim in plus sa`mi spui si mie!:D

Link to comment
Share on other sites

@ gelu bmw - am uitat sa pun ghilimelele de rigoare la ochiul e sticla :). Volanul l-am luat de la colegul dee-low

 

@ Mihai! - merci merci

 

@ DOMI - o sa las folia pe geamuri sa vedem ce efect o sa aibe la vara

 

@ mmneg - exact

 

@ S L Y - frumoase si ACS-urile

 

@ Gicone - Merci

 

@ neo2004 - Mi se pare si mie putin rigida, cand este goala, dar este OK. Am inteles ca se poate regla.

 

@ hitman1234 - Modelul ala de anvelope am vrut sa-l pun pe urs, dar nu am gasit. Am gasit doar o vopsea speciala.

 

@ strees - Doar noi am gasit.

Link to comment
Share on other sites

http://i39.tinypic.com/dc6cdt.jpg

 

Sunt de la inghet, se lipesc de usa si se ciupesc la deschidere. De aia e bine sa le ungi cu ceva anti-inghet, gen glicerina. Sunt niste tuburi care seamana cu cele de facut pantofii cu glicerina si un burete in capat. Freci bine toate chederele, busonul de la rezervor si n-ai treaba. Spor!

Link to comment
Share on other sites

@ Flaviu1 - Merci

 

@ rmg - Am comandat deja altele, maine trebuie sa ajunga

 

@ lucianWRC - Da, le stiu pe E39 cum dau, dar cred ca o sa fie ceva pe 20" :)

 

@ dragosel bmw - 128u am vrut sa le pun si pe E46

 

@ mmneg - Mie mi-a facut un tip de pe 4t

 

@ sax - Sari pe ea :) !

 

@ S L Y - Rabatabile electric. Ieftin, le-am facut din bucati, astept sticlele, acum am de M3 E46 care sunt putin mai mici.

Link to comment
Share on other sites

foarte "cool" si folositoare husa, ma gandeam si eu sa-mi pun (eu am crezut ca este cel putin 300 ron)... am niste ciupituri urate de la drumuri lungi si mai nou pe mijlocul capotei mi-a sarit vopseaua/lacul din cauza blocurilor "reabilitate" din mijlocul Bucurestiului (a cazut tencuiala blocului pe capota :angry2:)
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.