Jump to content

Schimbare panou A/C cu climatronic E60


adiwrx

Recommended Posts

  • 1 year later...
  • 1 month later...

Eu mi-am dat comanda de panoul de clima cel de FL si cu grade celsius de pe Ebay. m-am lamurit in mare cum e si cu schema electrica. Mai imi trebuie senzorul solar si sa codez totul. Cred ca va fi greu sa codez totul ca de fabrica dar sper sa fie ok:)

 

Va tin la curent in 2 - 3 saptamani cand voi aveam toate piesele

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Ceva noutati?

Salutare

 

Am sunat la diverse parcuri de dezmambrari prin tara si am cerut tot ceea ce tine de climatronic, conducte, cablaj, modul clima interior, panoul de comanda vreau sa-l cumpar nou. Toti se feresc sa-mi dea un pret. Probabil le este frica sa demonteze. Nu sunt absurd stiu cat este de munca dar oamenii astia nu doresc sa faca bani. Unul mi-a spus ca 300 de euro dar garantez ca nu stia cate urechi are. Chiar sun interesat de un astfel de retrofit.

Link to comment
Share on other sites

Salutare

 

Am sunat la diverse parcuri de dezmambrari prin tara si am cerut tot ceea ce tine de climatronic, conducte, cablaj, modul clima interior, panoul de comanda vreau sa-l cumpar nou. Toti se feresc sa-mi dea un pret. Probabil le este frica sa demonteze. Nu sunt absurd stiu cat este de munca dar oamenii astia nu doresc sa faca bani. Unul mi-a spus ca 300 de euro dar garantez ca nu stia cate urechi are. Chiar sun interesat de un astfel de retrofit.

salut.daca te ajuta informatia,am eu un e60 cu climatronic la dezmembrat si iti pot oferi tot ce vrei.aeroterma,panou,instalatie electrica,etc.te rog sa ma contactezi telefonic

0745792751 luci.

multumesc

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

se schimba:

 

panou

mufa panou

aeroterma

electrovalva

conducte apa calda (electrovalva)

furtune apa calda(electrovalva, 2 din 3)

gura ventilatie spate

cablaj aeroterma

 

se modifica:

 

pinout la mufa panou

 

se adauga:

 

circuit alimentare panou

senzor solar

fog sensor

AUC sensor

cablaj (senzori)

circuit comanda spate

 

manopera:

 

se demonteaza / monteaza tunel central, coaja bord, armatura bord, aeroterma, electrovalva, capace motor, plastice filtre, strut bar, capac firewall, conducte electrovalva, furtune electrovalva, coding

 

sper ca nu am uitat nimic :)

Edited by zeronoo
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

se schimba:

 

panou

mufa panou

aeroterma

electrovalva

conducte apa calda (electrovalva)

furtune apa calda(electrovalva, 2 din 3)

gura ventilatie spate

cablaj aeroterma

 

se modifica:

 

pinout la mufa panou

 

se adauga:

 

circuit alimentare panou

senzor solar

fog sensor

AUC sensor

cablaj (senzori)

circuit comanda spate

 

manopera:

 

se demonteaza / monteaza tunel central, coaja bord, armatura bord, aeroterma, electrovalva, capace motor, plastice filtre, strut bar, capac firewall, conducte electrovalva, furtune electrovalva, coding

 

sper ca nu am uitat nimic :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.