Jump to content

Care este cererea REALA pentru revista clubului ?


X X L

Recommended Posts

au ajuns revistele, mersi michael.

 

m-am uitat putin peste ele. imi place modelul asta de revista si faptu ca are o legatura stransa cu forumul, gasesti sfaturi, tehnici de condus si stiri despre BMW, dar si drumetii ale membrilor sau prezentari ale masinilor personale, e ceva diferit de ceea ce e pe piata acum. bravo! recomand tuturor cele 4 nr... si la 12 lei, cat costa, e pomana curata.

 

ar fi pacat sa nu scoateti niciun nr anu' asta...

Link to comment
Share on other sites

si zici ca iti place ? asa zic toti... de ce nu ma mira ?!

 

stiu ca ar fi pacat, dar cererea pe forum este INFIMA, desi ar trebui sa reprezinte NORMALITATEA unei comunitati de pasionati BMW... sa fac 100 de reviste pentru cine daca se doresc maxim 100 ?! :nea:

 

si la 12 lei, cat costa, e pomana curata.

o carte de colorat ordinara este 10 lei... deci ? :huh:

 

cred ca si gratis si tot e mult pt unii de pe forum

Link to comment
Share on other sites

si zici ca iti place ? asa zic toti... de ce nu ma mira ?!

 

stiu ca ar fi pacat, dar cererea pe forum este INFIMA, desi ar trebui sa reprezinte NORMALITATEA unei comunitati de pasionati BMW... sa fac 100 de reviste pentru cine daca se doresc maxim 100 ?! :nea:

 

 

o carte de colorat ordinara este 10 lei... deci ? :huh:

 

cred ca si gratis si tot e mult pt unii de pe forum

 

 

adica, pa revista anul asta ?

:bye:

Link to comment
Share on other sites

deocamdata... m-am decis sa ramanem pe ONLINE.

 

as putea spune ca e prea multa bataie de cap cu editiile PRINT, desi sunt de 1000 de ori mai frumoase :wub:

 

dar prea multe explicatii nu sunt nici bune, nici suficiente pentru a concluziona... se pare totusi ca aceasta revista este foarte buna pentru marketingul comunitatii bmwclub.ro ...

 

DAR comunitatea nu face NIMIC pentru a o sustine (exceptie facand aici cei cativa care au pus umarul serios la realizarea BMW Club Magazine ori cei care si-au exprimat intentia de a-si face un abonament anual)...

 

imi pare rau...

Link to comment
Share on other sites

deocamdata... m-am decis sa ramanem pe ONLINE.

 

as putea spune ca e prea multa bataie de cap cu editiile PRINT, desi sunt de 1000 de ori mai frumoase :wub:

 

dar prea multe explicatii nu sunt nici bune, nici suficiente pentru a concluziona... se pare totusi ca aceasta revista este foarte buna pentru marketingul comunitatii bmwclub.ro ...

 

DAR comunitatea nu face NIMIC pentru a o sustine (exceptie facand aici cei cativa care au pus umarul serios la realizarea BMW Club Magazine ori cei care si-au exprimat intentia de a-si face un abonament anual)...

 

imi pare rau...

 

trist, dar inteleg situatia :(

macar online si tot am cu sa ma delectez :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

stiu ca ar fi pacat, dar cererea pe forum este INFIMA, desi ar trebui sa reprezinte NORMALITATEA unei comunitati de pasionati BMW... sa fac 100 de reviste pentru cine daca se doresc maxim 100 ?! :nea:

 

cred ca si gratis si tot e mult pt unii de pe forum

In primul rand nu stiu daca a fost promovata cum trebuie. Eu am tot citit pe-aici de "revista clubului", insa habar n-am cum arata. N-am vazut niciodata un numar, nici printata, nici online (si nici nu stiam unde s-o gasesc online, am cautat acum 2sec pe google) ca sa vad daca-mi place sau nu.

In consecinta, de ce-as comanda-o? :)

Edited by LYM
Link to comment
Share on other sites

In primul rand nu stiu daca a fost promovata cum trebuie. Eu am tot citit pe-aici de "revista clubului", insa habar n-am cum arata. N-am vazut niciodata un numar, nici printata, nici online (si nici nu stiam unde s-o gasesc online, am cautat acum 2sec pe google) ca sa vad daca-mi place sau nu.

In consecinta, de ce-as comanda-o? :)

 

exact la asta se referea partea cu interesul membrilor BMWclub.ro pentru revista :thumbsup:

ps si pentru forum in general ;)

Link to comment
Share on other sites

In primul rand nu stiu daca a fost promovata cum trebuie. Eu am tot citit pe-aici de "revista clubului", insa habar n-am cum arata. N-am vazut niciodata un numar, nici printata, nici online (si nici nu stiam unde s-o gasesc online, am cautat acum 2sec pe google) ca sa vad daca-mi place sau nu.

In consecinta, de ce-as comanda-o? :)

Nu a fost promovata?!

De cand esti pe forum ? Ai avut INSPIRATIA sa VREI sa o vezi?

E o publicatie despre care nu poti vorbi decat daca o ai.. in mana !

Daca vrei sa o vezi cu adevarat, mai avem cateva exemplare

 

@claudiu... Goodpoint !

Link to comment
Share on other sites

micael stie ca in targu mures nu suntem numai 2 care ar cumpara revista, dar sunt ferm convins ca altii nu au cont aici sau nu au timp ca sa citeasca postul ca sa isi dea cu parerea, asa ca nu stiu daca e real cat de multe reviste se doresc :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Uite-te în primul post al topicului.

Observ ca sunt destui de multi cei care isi doresc revista. XXL, go Print- GO ! :geek:

 

In primul rand nu stiu daca a fost promovata cum trebuie. Eu am tot citit pe-aici de "revista clubului", insa habar n-am cum arata. N-am vazut niciodata un numar, nici printata, nici online (si nici nu stiam unde s-o gasesc online, am cautat acum 2sec pe google) ca sa vad daca-mi place sau nu.

In consecinta, de ce-as comanda-o? :)

Subscriu ideii. Nici eu nu cred ca a fost suficient promovata.

Idem forumul. Se poate mai bine.

LYM, poti sa o comananzi. Este o revista "miezoasa". O vei citi, apoi reciti de cateva ori, dupa care o vei colectiona. :)

Merita, pe bune. :thumbsup:

Edited by jon doe
Link to comment
Share on other sites

micael stie ca in targu mures nu suntem numai 2 care ar cumpara revista, dar sunt ferm convins ca altii nu au cont aici sau nu au timp ca sa citeasca postul ca sa isi dea cu parerea, asa ca nu stiu daca e real cat de multe reviste se doresc :shifty:

 

Crede-ma ca am fost cu teancul de reviste la intalniri si nu prea a fost lumea interesata. Acuma obligat fortat nu merge...sunt mai multi de 2 care au revista in Mures dar prea putin.

Link to comment
Share on other sites

Ca sa concluzionam:

- BMW Club Magazine se adreseaza unei comunitati de pasionati, majoritatea reuniti prin forumul bmwclub.ro, dar care NU doresc sa se aboneze la revista clubului pt acei 25 lei/an, si nu pt ca revista nu ar fi interesanta...

 

- spre deosebire de "lumea civilizata", acest proiect autosustenabil putea fi sprijinit intr-o oarecare masura si de comunitatea bmwclub.ro, printr-o CERERE suficienta si necesara

 

Cum aceste lucruri NU se intampla, reiese clar ca interesul exista, dar nu poate fi materializat... Totusi e vorba de un buget considerabil pt fiecare editie...

 

Am propus mai multe proiecte administratiei forumului , toate REALIZABILE cu multa munca, dar frumoase: afilierea la BMW Clubs Europe, carduri de membru cu reduceri considerabile la piese si manopera, beneficii directe la cursuri de pilotaj BMW Fahrer Training, etc... Raspunsul este acelasi ca si cel al comunitatii: VREM, DAR TOTUSI DE CE ?!

 

In conditiile astea vom ramane alaturi de adevaratii pasionati doar in ONLINE pe www.bmwclubmagazine.com

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.