Jump to content

F10 530d


d-rive

Recommended Posts

e un fel de chat aici, dau si eu cu banul :) : d-rive vine cu atv-ul :D.

 

Sa o/le stapanesti sanatos! Acum ceva timp iti citeam posturile pe alte meleaguri virtuale, tot legate de vechicule cu 4 roti dar cu mai putine locuri.

Tencs!

Nu vin cu ateveul dar esti cel mai aproape de adevar.

 

 

Dy2, mare pishicher :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Cu permisiunea lui d-rive, ii mai uzez putin topicul :)

 

Am cumparat de la reprezentanta BMW, un kit pentru tratarea si protectia pielii din masina, pe care l-am folosit ieri.

Partea buna : a iesit foarte bine, pielea arata excelent.

 

Catch-ul: miroase aproximativ a ulei de masline in masina.Nu e un miros deranjant si vad ca incepe sa se piarda, dar ieri se simtea puternic.S-ar putea sa nu fie pe gustul tuturor...Pe al meu sigur nu e :)

 

Per ansamblu merita 20 de euro :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Huh, sa o luam pe rand.

 

@Laur, da, cu asta ziceam ca vin la intalnire :LMAO:

 

@trafic, si/si.

 

@Andrei. Da, e noua.

 

@Kip, multam fain de urare.

 

@Hitman, alea decapotabile sunt fabricate in Spania. Niste troace, vorba lui Gelu. Asta avea 10km la bord si i-am dat 150km/h asa, cu usurinta. Maxim s-a dus pe la vreo 160km/h dar are doar 1000 deocamdata. Am facut un drum de Bucuresti cu ea si o iesire offroad. Nu e deloc obositoare dar nu putem vorbi nici de vreun confort similar unui BMW :p

 

@Sly. 15.150euri pret de lista. Pretul pentru mine, baiat cu obraz subtire si prieten cu vanzatorul, 14.000 Cu doar 200e mai mult decat pretul lor de achizitie. Mi-a aratat omul factura de intrare. (Nu i-am cerut eu lucrul asta).

Link to comment
Share on other sites

Eu am ramas virusat inca de pe vremea cand aveam atv.

Mai era putin si se implinea un an de lipsa de offroad. Simteam ca-mi lipseste ceva in viata...

Acum mi-am mai revenit.

 

 

Initial am vrut una second dar preturile la second sunt criminal de mari. Pana acum nu am intalnit nicio masina cu asemenea valoare la revanzare.

Masini cu peste 100.000km la bord de prin 2006-2008 la peste 11.000euro?!?

Atunci am zis fuck si am luat noua, pe firma, recuperam 16% impozit pe profit si 24% tva si aia e, ies mai ieftin decat una second dar am garantie 5 ani... plus ca lucrul nou, e lucru nou.

Link to comment
Share on other sites

Da, se poate deduce integral tva-ul.

Se poate deduce doar 50% din tva daca masina e achizitionata pe firma in mod normal si 100% daca e taxi, masina pentru distributie, posta rapida, masina pentru reprezentant (agent) vanzari (asta e legata cu distributia).

S-a scos legea aia cretina a lui Boc de la 1 ianuarie si a fost inlocuita cu asta de care spun eu.

 

Ca sa gasesti exact legea, intreaba-l pe prietenul Google.

Link to comment
Share on other sites

Asa stiam si eu ... tu ai incadrat-o in categoria a doua?

Eu sunt reprezentant de vanzari si fac si distributie :p Pe bune :)

Inclusiv cei de la RedBull si alte firme de gen folosesc Jimny pe post de masina "publicitara" prin vestul Europei.

Uite una din Serbia de exemplu:

http://suzuki.csmd.cz/images/su/suzuki-jimny-red-bull-serbia.jpg

 

 

Multumesc de aprecieri si urari @toffefe :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

@ena, multumesc sincer de urari :thumbsup:

 

 

Acestea fiind spuse, rog un moderator sa inchida acest topic si prin aceasta anunt si retragerea mea de pe forum.

O sa ma gandesc daca are rost sa mai vin la intalnirea nationala sau nu. Nu e un capat de tara sa transfer avansul achitat catre un alt doritor sau catre contul pentru achizitionarea unui nou server sau donatii de oricare ar fi ele. Fara niciun misto sau ironie.

 

La intalnire chiar mi-ar fi placut sa discutam civilizat si constructiv multe lucruri despre forum si in general lumea BMW, diverse aspecte dar, asa cum se procedeaza in acest moment, nu putem face treaba.

 

Cu bine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.