Jump to content

DIY Welcome angel-eyes (Fade IN/OUT)


X X L

Recommended Posts

O sa desfac capacul ala de la ECU,nu prea vad in alta parte unde,m`am uitat pe traseu si daca era sa fie de la vreun fir la lumina de la picioare,nu se mai aprindea nici atunci (fac acum referire in mod special la acel fir ce trece prin spatele bateriei spre habitaclu,stii tu bine care :) ). Mersi,sper sa fie doar de acolo
Link to comment
Share on other sites

am montat angel smd cu cablaj pentru welcome angel eyes(ca si in primu post)merge la inchidere deschidere doar ca atunci cand pun comutatoru pe poziii stau aprinse semnalizarile(pe fata ,cele de la faruri) .ce nu am montat oare bine?mss
Link to comment
Share on other sites

am facut o modificare cititnd topicu de la capat,am mutat firu alb ce venea in cutia neagra de la motor la + pozitie de pe partea soferului(m-am luat dupa indicatiilt lui KENBOBO),face exact cu zice si el doar ca pe partea pasagerului imi da eroare de bec ars ,doar pe partea pasagerului ,precizez ca am pus si o dioda intre viru alb si plusu de la pozitie
Link to comment
Share on other sites

Trebuie sa duci un singur fir in habitaclul masinii, cel care trebuie sa il conectezi la luminile din interior (firul albastru/rosu de deasupra sigurantelor).

 

Cum te uiti in stanga la masina, cu capota ridicata o sa vezi ca ai un burduf de cauciuc prin care iese un cablu gros.

 

Pe langa el, ai loc destul sa faci o gaura mica si sa treci cablul in masina.

 

Ca sa il vezi unde ajunge in masina, dai jos torpedoul si tragi putin de varful mochetei si o sa vezi cablul exact sub panoul de sigurante.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Am cumparat un kit angel eyes SMD care are niste cutiute ca si invertoarele de la xenon. Vreau sa la montez la e36, pana pa partea de montaj in far ma descurc, dar la legaturi deja...nu stiu exact ce trebuie sa leg si unde sa leg.

 

Intrebarea mea este unde gasesc sub capota la e36 un loc de unde sa iau + ? Pentru masa am gasit loc, dar pentru + nu aflu. La e46 este un compartiment pe partea pasagerului langa oala de la amortizor. Dar acolo la e36 am bateria si nu vad nicaieri locul de unde pot lua +.

 

asa arata kitul:

http://i60.tinypic.com/9fmavk.jpg

Edited by adriann
Link to comment
Share on other sites

Am cumparat un kit angel eyes SMD care are niste cutiute ca si invertoarele de la xenon.

alea sunt stabilizatoare de tensiune

 

Intrebarea mea este unde gasesc sub capota la e36 un loc de unde sa iau + ? Pentru masa am gasit loc, dar pentru + nu aflu.

de pe baterie

 

dar vezi ca ala este un set de welcome-angeleyes... daca nu vrei sa iti pui toata instalatia, e suficient sa pui direct inelele pe mufele de pozitie

Link to comment
Share on other sites

Multumesc XXL de informatii! Eu am un modul de follow me home instalat deja pe pozitii. Deci nu am nevoie de releul ala de pe fire asa ca o sa montez firele care intra in stabilizatoarele de tensiune la firele de la luminile de pozitie. Mi-ar fi placut sa ma leg cumva mai elegant.... cel putin asa mi se pare cu alimentarea aia centrala... dar cred ca daca le montez discret o sa fie ok. Abia astept sa prind putin timp liber sa le montez :frantics: . Inainte am avut montat un kit RGB, dar cred ca astea albe o sa fie mai frumoase.

 

Mersi inca o data!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.