Jump to content

Cum se schimba bucsile?


Recommended Posts

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:blink: Pai nu stiam ca trebuie, doar banuiam. Si acea presa e speciala de bmw sau o au toate servisurile normale? Si dati si voi o parere daca stiti, am ales bine meyle?

 

LE: Si cica sunt "Heavy duty version" :)

Edited by Vrabiuta
Link to comment
Share on other sites

sigur iti trebuie presa, nu ai cum sa le schimbi tu singur in + bucsa nu se pune ori'si'cum pe brat... are o pozitie in care trebuie montata..

fugi la un service, nu e mare inginerie si nici prea mult nu cred sa coste

..dar nici macar nu ai zis ce fel de bucse si noi toti ne dam cu parerea :blink:

Link to comment
Share on other sites

..dar nici macar nu ai zis ce fel de bucse si noi toti ne dam cu parerea :)

190341[/snapback]

a zis in primul post :blink: ce nu ne-a zis e cat au costat si de unde...? :) (e un topic dedicat preturilor...

singur nu cred ca le poti schimba, a mai fost un coleg de forum care a incercat asta si s-a cam chinuit...

Link to comment
Share on other sites

sigur ai nevoie de presa ca sa schimbi bucsele. de scos hai ca poate le scoti mai in doite, rupte cu greu dar sa spunem ca le scoti dar tre sa le pui pe celelalte doar nu te apuci sa bati cu ciocanul in ele ca sa le bagi :blink:

si au un semn mai precis o sageata care iti indica pozitia in care sa la pui

Edited by mih_amb
Link to comment
Share on other sites

Doar ce le-am schimbat si eu - la service. Le-a tras cu un cleste (si prin rotire) dupa ce le-a lubrifiat cu un spray. A mers nici greu, nici usor, dar au fost 2 insi - unul tinea de bascula, unul extragea. La montarea celei noi a mers f. usor - dupa ce ia dat cu vaselina si ulei. Manopera pt. 2 bucse + 2 bielete - 110 ron.
Link to comment
Share on other sites

Eu stau in Dr. Taberei si nu stiu nici un service aici. Poti detalia?

190739[/snapback]

 

e cu 500 de m inainte de serviceul Cobalcescu ....Este la strada pe dreapta !...Maine ma duc la ei ..pt a rezolva o scurgere de ulei pe la garnitura filtru ...Am sa iau o carte de vizita sa las o adresa exacta .Eu am fost multumit de cum lucreaza ..am apelat pt schimburi placute , bucsi ..diverse lucruri simple ...Se da factura ..au preturi fixe ..garantie ..In fine ..civilizat !

Edited by myxage
Link to comment
Share on other sites

Ti-ai cumparat garnitura si alea doua oring-uri inainte sa te duci?

191150[/snapback]

 

da ..le-am luat de la Filaret ..azi le-am schimbat la serviceul din DR taberei( garniturile vechi erau coapte ) :blink: ..pret 125 ROn ....timp 1h30 ...s-a lucrat impecabil ..

Link to comment
Share on other sites

Am schimbat si eu bucsile azi acolo, nu am nimic sa le reprosez in ciuda faptului ca la inlaturarea bucsilor vechi sa folosit dalta si ciocanul iar la montarea celor noi sapun lichid :) . Oricum pare destul de serios service-ul.

70 RON schimul de bucsi dar miau si tinut masina 3 ore degeaba pe elevator pentru ca la magazin miau dat amandoua bucsi de stanga iar mecanicul a constatat dupa ce scosese pe cele vechi si am fost nevoit sa iau taxiu prin toata aglomeratia din prelungirea ghencea pana pe lizeanu :blink:

 

PS: Sper ca nu vam plictisit :)

Link to comment
Share on other sites

Am schimbat si eu bucsile azi acolo, nu am nimic sa le reprosez in ciuda faptului ca la inlaturarea bucsilor vechi sa folosit dalta si ciocanul iar la montarea celor noi sapun lichid  :) . Oricum pare destul de serios service-ul.

70 RON schimul de bucsi dar miau si tinut masina 3 ore degeaba pe elevator pentru ca la magazin miau dat amandoua bucsi de stanga iar mecanicul a constatat dupa ce scosese pe cele vechi si am fost nevoit sa iau taxiu prin toata aglomeratia din prelungirea ghencea pana pe lizeanu  :blink:

 

PS: Sper ca nu vam plictisit  :)

191197[/snapback]

 

Cum doua de stanga , ca se vand la set, stanga-dreapta?

Link to comment
Share on other sites

Pai la set se vand, dar nu stiu cum au incurcat cretinii aia stanga dintro cutie cu dreapta din alta cutie, cu toate ca cica imi desigilase cutia in fata  :blink:

191201[/snapback]

 

nasoala faza cu bucsile.. data viit vezi ca avem Meteor chiar pe sebastian !....In 2 ore am :) avut orice piesa am comandat ..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.