Jump to content

achizitionare E60 2008-2009


feitosak1

Recommended Posts

N-am 25.000, masina e cumparata, nu-si au rostul discutiile astea, va spun cu amabilitate. Plus ca nu-mi place masina aia din poze, adica stylingul pe care i l-a aplicat cel care a comandat-o. Plus ca, desi probabil nu ma credeti, zic ca E60 e mai frumos decat F10. Chiar cred asta, am mai spus-o. Si mai spun ceva, E39 mi se pare, inca, o masina foarte frumoasa, si daca as gasi una, prin absurd, model 2006-2007 (ca tehnologie), cu caroseria aia, m-as gandi sa imi iau asa ceva. F10, zic eu, e prea efeminizat, prea comercial, a dat in boala lu' Haudi. E60 e un pursange. Edited by feitosak1
Link to comment
Share on other sites

N-am 25.000, masina e cumparata, nu-si au rostul discutiile astea, va spun cu amabilitate. Plus ca nu-mi place masina aia din poze, adica stylingul pe care i l-a aplicat cel care a comandat-o. Plus ca, desi probabil nu ma credeti, zic ca E60 e mai frumos decat F10. Chiar cred asta, am mai spus-o. Si mai spun ceva, E39 mi se pare, inca, o masina foarte frumoasa, si daca as gasi una, prin absurd, model 2006-2007 (ca tehnologie), cu caroseria aia, m-as gandi sa imi iau asa ceva. F10, zic eu, e prea efeminizat, prea comercial, a dat in boala lu' Haudi. E60 e un pursange.

 

Cam asa se spunea si despre E39 cand a aparut E60-ul. Designerii de la o marca de masini sau alta nu pot multumi chiar toti clientii.

Link to comment
Share on other sites

Bine, daca imi vinde cineva un F10 in orice configuratie originala la 12.000, il iau :p

Poate am exagerat, F10 nu e nicidecum o masina urata, dar eu cred ca la 16.300 am facut una dintre cele mai bune alegeri. Sper sa fie asa cum cred.

Edited by feitosak1
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

:))

 

O sa-l pun, sunt la munca acum si n-am actele la mine. De jante ce zici? Merg astea de F10M pe E60? Vizual vorbind.

 

LE Merci. Nu-s (prea) agresiv la volan, azi i-am dat putin gaz sa vad ce scoate din ea, dar in general sunt linistit, mai ales in oras si mai ales ca in majoritatea timpului am un bebe in spate.

Edited by feitosak1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Salutare, ma gandesc sa imi cumpar un volan sport. mai exact unul ca asta din prima poza:

 

http://www.bildelsbasen.se/?link=item&post_id=25941473#

 

Am inteles ca volanele de pe non-lci nu s-ar potrivi pe LCI, insa as vrea sa ma asigur in ce fel. Este volanul care nu se pupa sau airbag-ul sau ambele? Ar trebui sa gasesc un volan strict luat de pe un LCI sau as putea sa ma orientez si la cele de pre facelft? Ideea e ca sunt mai multe sanse sa gasesc de non lci.

Nu stiu cum sa fac.. Orice sfat este binevenit. Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Salutare, ma gandesc sa imi cumpar un volan sport. mai exact unul ca asta din prima poza:

 

http://www.bildelsbasen.se/?link=item&post_id=25941473#

 

Am inteles ca volanele de pe non-lci nu s-ar potrivi pe LCI, insa as vrea sa ma asigur in ce fel. Este volanul care nu se pupa sau airbag-ul sau ambele? Ar trebui sa gasesc un volan strict luat de pe un LCI sau as putea sa ma orientez si la cele de pre facelft? Ideea e ca sunt mai multe sanse sa gasesc de non lci.

Nu stiu cum sa fac.. Orice sfat este binevenit. Multumesc.

are alta coloana volan nfl, mai exact nu va intra volanul , am eu volan M pe NFL si am coloana de volan de LCI , se pare ca din 2006 au avut destule elemente de pe lci deci trebuie sa cauti un volan M de pe o masina minim 2006 . Ai poza ca sa vezi ce sa cauti , mereu sa ceri o poza cu spatele volanului pt ca in fata sunt identice . :thumbsup:

Edited by Myx
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Multumesc mult Myx, chiar nu stiam de asta cu coloana din spatele volanului. Ai ideea cum e cu padelele astea? Adica daca sunt montate pe volan ar trebui sa functioneze automat gen plug&play? Sau sunt niste setari mai complexe pt ele? Multam. Edited by dumi
Link to comment
Share on other sites

Multumesc mult Myx, chiar nu stiam de asta cu coloana din spatele volanului. Ai ideea cum e cu padelele astea? Adica daca sunt montate pe volan ar trebui sa functioneze automat gen plug&play? Sau sunt niste setari mai complexe pt ele? Multam.

 

Nu sunt functionale, trebuie trase alte fire, facute niste modificari, pentru a merge si padelele..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

probabil ca masina a mers cu benzina proasta cu continut ridicat de sulf , motorul asta cu injectie directa ( N53 ) este foarte sensibil la benzina proasta

Din aceasta cauza acest motor nu a fost vandut niciodata in America de Nord, de exemplu, din cauza benziei cu un continut ridicat de sulf! Sulful calamineaza infectoarele si de aici probleme injectoarelor Piezoelectrice.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.