Jump to content

MMD 2


lucianWRC

Recommended Posts

Dupa 207.600 au ajuns la capat de drum flansele amortizor fata ...

Urmeaza vopsit capota, polish faruri si proiectore apoi aplicare lac ...

eu nu m-as risca sa dau lac pe faruri , am vazut la cineva cand incepe sa sara pleaca destul de urat , ma refer la ciupituri . Maxim folie daca vrei neaparat , eu la farurile nfl am facut polish si 1 an s-au pastrat fix la fel nici o modificare .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
A facut si Trans-Rarau ... 1550 km in 5 zile. Pe intoarcere am ratat un style 128 la Tg. Mures, s-au dat ca painea calda ... plus ca aveau ET de e60. La anul asta e primordial, jante 128 fara packet m, o las cum o scos-o mama ei din fabrica.

post-8826-0-98379900-1435174027_thumb.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

A facut si Trans-Rarau ... 1550 km in 5 zile. Pe intoarcere am ratat un style 128 la Tg. Mures, s-au dat ca painea calda ... plus ca aveau ET de e60. La anul asta e primordial, jante 128 fara packet m, o las cum o scos-o mama ei din fabrica.

 

Stai linistit, ala de la tg mures reactualizeaza mereu anuntul, desi le-a dat demult... Si cand il suni zice ca nu le mai are, ca s-au dat in ziua respectiva, si daca nu cumva vrei alt model ;)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

A facut si Trans-Rarau ... 1550 km in 5 zile. Pe intoarcere am ratat un style 128 la Tg. Mures, s-au dat ca painea calda ... plus ca aveau ET de e60. La anul asta e primordial, jante 128 fara packet m, o las cum o scos-o mama ei din fabrica.

De ce nu ai dat un semn de viațĂŁ? DĂŁdeam eu un suc și o cafea. Legat de jante doar un semn trebuia și mĂŁ ocupam eu.

Link to comment
Share on other sites

Ce sa zic ... Trans-Rarau este o "limba" de asfalt printr-o padure ... daca vine masina din contrasens e dificil sa treci una pe langa alta ... in rest, eu unul, am coborat cu treapa 2, n-ai cum altfel ... drumul e spectaculos ... eu am urcat de la Pojorata, iar pana sus la cabana Rarau e pe doua benzi ... peisaje de vis. Dinspre Pojorata poti forta masina daca asta vrei, drumul e f.bun. Dupa 1550 km am avut 5,8 l/100km, un consum f.bun pt masina cu 3 persoane si bagaje. Alt drum frumos e de la Sighisoara la Piatra Neamt prin Sovata, Praid ... dar cand treci in Moldova mare grija cu radar-ul ... in viata mea n-am vazut atatea. Probabil asta e si explicatia de ce f.multe masini au statii ... de la Dacia papuc pana la cele mai scumpe.

Eu unul am mers pe traseul Bucuresti-Brasov-Sighisoara-Sovata-Praid-Cheile Bicazului-Gheorgheni-Tg.Neamt-Gura Humorului-vizitat manastiri-TransRarau-Vatra Dornei-Pasul Tihuta-Bistrita-Sovata-Odorhei-Brasov-Bucuresti

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Astea sunt produsele de la MAFRA, o solutie de spalat, manusa si crema de hidratare. Dupa ce am scos tot din masina, am aspirat si a inceput chinul ... dai cu solutia pe piele cu manusa freci, iar apoi cu un prosop moale si curat stergi, manusa o clatesi intr-un vas in care ai apa calduta, o storci si continui treaba. Dupa ce am luat masina, prima oara a iesit un jeg maxim din piele, iar crema a intrat destul de repede in piele, acum nu mai este asa. De spalat si hidratat cam in aprilie, iunie, seprembrie, depinde si de vremea de afara, trebuie sa fie cald ca sa intre crema in piele. Dupa ce intra cu o laveta curata si cu o alta solutie de la MAFRA sterg pielea. Eu unul sunt multumit de ea, dar la anul vreau sa fac atat la asta cat si la e30 un tratament leatherique. Edited by lucianWRC
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Intre timp am facut revizia la 214.000, apoi dupa o verificare in service cap-coada atat mecanic cat si electric a trebuit sa schimb bieletele de directie si antiruliu la 216.000.

Zilele aste am dat bara fata jos ca sa polisez farurile si proiectoarele, dupa care au fost date cu lac.

Astazi la 217.500 am cumparat doua anvelope de vara NEXEN N600, 245/40/18. Eu unul am fost f.multumit de acest tip de anvelope, am facut cu ele 35000km in conditiile in care atunci cand am cumparat rotile nu erau noi.

Distributia rezista ...

Edited by lucianWRC
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.